danielpernik danielpernik komentáře u knih

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Úžas. Napětí. Láska. Bezmoc. Hlavně ta bezmoc. S žádnou postavou se mi zatím nepodařilo emotivně propojit, jako s Jasonem. Teorie mnohavesmíru je děsně zajímavá a Blake Crouch ji servíruje na stříbrném podnose. Klidně si troufnu říct, že je to mé n1 sci-fi. Váháš? Neváhej!

30.08.2018 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Kniha pro mne byla ze začátku dost náročná a nepřehldná. Možná je to proto, že mé dosavadní zkušenosti s Olsenem byly pouze filmového charakteru. Bylo to svým způsobem drsné a zajímavé. Konec mě rovněž překvapil. Nečekejte ale divočinu ve stylu Larsona, nebo Keplerů - museli by jste pak zatlačit hvězdu jako já. Trochu mi teké přišlo, že Olsen občas zbytečně vynucuje humor. Já osobně bych si vystačil s jedním záchodovým dobrodružstvím Carla na stránku. :))

25.08.2018 4 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Tyjo... Kniha zajímavá, akční a dokonce i svým způsobem poučná. Nejradši bych jí ale vzal ještě jednu hvězdu za ten přihlouplej amerikanismus. Ty hlouposti jsem později přeskakoval. To bylo koneckonců dobře, protože jsem tam zahlédl párkrát i něco o Vietnamu a bohužel věřím, že se autor stále považuje za osvoboditele. To už by bylo moc. :) Každopádně dávám 4 za super postapokalipsku.

18.08.2018 4 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Krásná a poučná kniha nejen pro běžce. Po dočtení ve vás zůstane mnohem více, než jen chuť jít si zaběhat. :)

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Velmi čtivá biografie o né-li nejvýznamějším tech. vizionáři současnosti. Okolo Muska není žádný hype. Ten člověk si pozornost rozhodně zaslouží.

Počátek Počátek Dan Brown

Klasický Brown. Bylo tam trochu méně historie a rozplétaček. Srdce technologického / vizionářského geeka však zaplesá... Mimochodem na konci jsem si řekl, že Brown na ty odpovědi opravdu přišel. xD

Cizinec Cizinec Albert Camus

Knihu velmi oceňuji za rovinu, ve které je psaná. Na tu dobu je to opravdu revoluční pohled. Z pozice dnešní dobou zhýčkaného čtenáře musím ale říct, že byl začátek opravdu utahaný. Byť jsem si vědom jeho role v celkovém kontextu knihy.

18.07.2018 4 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Věřím v přátelství a jsem ochoten dokázat své přátelství první... Taliáni obchodovali s úctou více než s olivovým olejem. Vynikající kniha. Bavili mne všechny dějové linky. Jestli někdo váhá s četbou kvůli stáří knihy, tak si prosím uvědomte, že dnes vám tuhle "gantlemanskou" mafii nikdo nepředstaví lépe, než to tenkrát dokázal Puzo. Must read.

14.07.2018 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Výborně pojaté fantasy, které ve mě opět probudilo lásku k tomuto žánru. Od Andrzeje mi sedí naprosto vše. Zejména pak jeho styl vyprávění a popisu prostředí, slovní zásoba, ironie, humor.
V tomto díle vám dá nahlédnout do svého slovanského fantasy světa, kde poznáte především zaklínačovu náplň práce a jeho charakter.
Velkým tahounem jsou ale i postavy vedlejší. Marigold mě několikrát donutil vycenit zuby na zakabonělé spolucestující v Pražsé MHD. Chápete ne. Klučina v "business casual" outfitu se Zaklínačem v rukou a hubou dokořán. Klasika.

10.03.2018 5 z 5