Daniela19 Daniela19 komentáře u knih

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Nechápu jak může být něco takového bestsellerem. Neustále se opakující fráze, kniha která by se vešla na 200 je roztažena na 600 stránkách. Nemám slov. První díl ještě tak nějak ušel, byla to taková oddychovka. Druhý díl jsem přelouskala jen tak tak. Vážně tomu nerozumím. Znám spoustu jiných, kvalitnějších knih, o kterých se jako o bestsellerech nemluví a přitom by mělo!

21.03.2013 1 z 5

Deník šílené novinářky Deník šílené novinářky Dagmar Dandová

Není co dodat. Naprostý propadák. Jestli to mělo být vtipné, tak to bylo akorát trapné....

27.10.2013 odpad!

Na vine sú hviezdy Na vine sú hviezdy John Green

Absolutně není co dodat. Četla jsem jedním dechem. Naprosto strhující příběh na téma, které je kolem nás pořád, jen o něm nechceme mluvit. Po hodně dlouhé době jsem u knihy plakala a ani si nepamatuji, kdy to bylo naposled. Pro mě jedna z nejlepších knih, i přestože je to příběh zcela fiktivní - jak praví autor. Vřele doporučuji všem :)

22.10.2013 5 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

I když by tuto knihu spousta lidí označila jako čtení pro dívky, mně se moc líbila. Originální nápad na knihu, řekla bych. Poukazuje na nevšímavost lidí ohledně problémů a starostí druhých. A to jak puberťáků, tak dospělých. Ve mě se při čtení odehrávalo nesčetně emocí. Na konci se mi rozklepala kolena. Knihu zařazuji mezi oblíbené a všem doporučuji :)

24.03.2013 5 z 5

Království za story Království za story Petr Šabach

Tuhle knihu jsem v podstatě vůbec nepochopila. Soubor příběhů, které nemají smysl.

06.03.2013 1 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Naprosto dokonalá kniha. Sice jsem v některých pasážích odvracela hlavu (příliš bujná fantazie občas není úplným kladem), ale fakt skvělý zážitek z této knihy. Odnesla jsem si z ní takové poučení, ale na to přijdete, až si ji přečtete! :)

25.12.2013 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Moc hezký příběh, s námětem a dějem, který jsem ještě v žádné jiné knize neviděla. :)

20.10.2013 4 z 5

Má rodina a jiná zemětřesení Má rodina a jiná zemětřesení Ivan Kraus

Pohodové humoristické čtení na podzimní večery. Kromě posledních cca 50 stran mě kniha bavila. Bohužel ale nic co bych vzala do ruky znovu.

06.10.2013 4 z 5

Nestydatá sázka Nestydatá sázka Ivan Mládek

Nic hroznýho, ale zároveň nic co by mě uchvátilo..oddychové čtení :)

13.11.2013 3 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Pokračování výborného příběhu :) nemám co dodat :)

21.10.2013 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Další díl nepřeberného množství orgasmů. Nicméně v tomto dílu se aspoň něco dělo. Ale na víc hvězdiček to není. Nuda. Čtení pro mladší čtenářky.

26.09.2013 1 z 5

Když ženy mají své dny Když ženy mají své dny Irena Fuchsová

Vůbec nerozumím tomu, proč takové knihy vůbec vycházejí. Jsou naprosto nudné. Příběhy postrádají smysl, nebo jsem lehce předvídatelné. Nuda.

05.09.2013 odpad!

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Bavila mě, o tom není pochyb, ale něco té knize chybělo. Neodehrával se tam žádný fantastický děj.

02.09.2013 4 z 5

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Velice dojemný příběh, u kterého mi neustále běhal mráz po zádech. Všem vřele doporučuji! :-)

21.08.2013 5 z 5

Ohnivý tanec Ohnivý tanec Helene Tursten

Lehce odpočinkové čtení. Nic zvlášť náročného :)

19.08.2013 2 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Nijak zvlášť mě kniha nezaujala. Ze začátku to vypadalo na napínavý příběh, ale zhruba od poloviny mě kniha začala nudit. Dočetla jsem jen díky očekávání nějaké události, zvratu. NA druhou stranu bohatá slovní zásoba, což se zas tak často nevidí. Nicméně podruhé už po Lolitě rozhodně nesáhnu.

17.08.2013 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Nemám co bych dodala, prostě beru všema dvaceti. Skvělá kniha. Můžu všem vřele doporučit!

24.03.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tato kniha si nezískala nějaký obzvláštní zájem. Na pět hvězdiček to rozhodně není. Ale že bych nedala žádnou? V některých pasážích jsem byla poměrně zaskočená, jindy jsem řádky očima jen přelétávala. Dokonce se mi objevil i úsměv na tváři. Knihu bych rozhodně nezařadila mezi bestsellery, ale už je tam, tak se s tím nedá nic dělat. Upřímně řečeno, očekávala jsem, že to bude horší čtení. Uchvácená nejsem, vím dobře, že znovu tuto knihu číst nebudu. Ale myslím si, že pro spoustu lidí může být příjemným zpestřením. Tak jen můžu říct, přečtěte a uvidíte sami...

13.03.2013 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Pět hvězdiček je málo. Tahle kniha by se měla zavést do povinné četby už na základní škole, nebo alespoň film (ač ten se mi tolik nelíbil). V některých chvílích mi bylo až opravdu špatně, běhal mi mráz po zádech. Dokonce se mi o knize zdálo. Tenhle příběh musí odradit snad každého od podobných věcí. Nicméně i přes všechny negativní pocity, které mě četbou provázely, jsem z této knihy nadšená. Vřele doporučuji všem věkovým kategoriím.

03.02.2013 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Luxusní. Hltala jsem ji jedním dechem :-)

22.11.2013 5 z 5