danica6371 danica6371 komentáře u knih

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

2 dny... musela jsem do práce :-D Jo! Tohle mě bavilo. Vlastně zjišťuju, co se mi na této autorce líbí. Krátký prolog, krátké kapitoly a hlavně rychlý rozjezd hned od začátku, žádné zdlouhavé popisování okolností vedoucích k činu...

14.07.2020 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Já se zblázním. Pátá kniha a pořád nic bavilo mě to. Sice to nebylo nijak extra napínavé, ale rozhodně zajímavé a já se modlím, aby konečně už a abychom na další díl nečekali opět 2 roky

12.06.2022 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Weaverovy knihy na mě působí takovým lehkým dojmem. Jsou svěží, plynule plynou až ke svému konci. Žádné šílené zvraty, brutalita. Liší se od jiných autorů krimi. Čtou se tak nějak sami. Každopádně se těším na pokračování. Jsem zvědavá :-)

08.05.2023 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Konečně! Čekání na tuto knihu bylo nekonečné a opět jsem dostala skvělý příběh. Po minulé knize byl příjemně nepřekombinovaný a přehledný. Příběh Nebyl, aspoň pro mě, nijak závratně napínavý, ale četlo se to svižně. Podruhé, během pár týdnů, jsem četla knihu, kde se současně prolínají příběhy vyšetřování a vraha. Není to asi úplně můj nejoblíbenější způsob vyprávění příběhu, ale ve výsledku bylo zajímavé nahlédnout pod pokličku. Každopádně, vzhledem k závěru, se těším na další díl :-)

29.04.2023 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Opět skvělý děj, který odsýpá, nenudí a nemá hluchá místa :-)

20.07.2020 4 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Tohle bylo hodně silné. Aspoň pro mě. Před minutou jsem knihu dočetla a ještě plna emocí, jdu psát recenzi. Myslím, že kniha by měla hlavně bavit. Vtáhnout do děje, do imaginárního života, světa, reality. Myslím, že bychom neměli nad příběhy tolik přemýšlet, hledat chyby, nelogičnosti. Aspoň tak to mám já. To není jejich záměr. Nepřemýšlím a čtu. Nechám knihu, ať se sama předvede, co v ní je. Netipuju, nehádám padoucha, prostě si to užívám. A přesně to tak kniha splnila. Stejně jako Muž bez minulosti, byla tato kniha jiná. Jsem ráda, že se v ní našel prostor i pro Haelyho, i když malý. A jsem ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo a nikdy jsem o Davidovi nepochybovala. Na konci mi i slza ukápla. Jediné, co mi trochu vadí, jsou ty velmi obsáhlé a dlouhé popisy čehokoliv. Tento autor je první, u koho mám tendence je přeskakovat, abych se dostala rychleji k tomu podstatnému. Toť asi jediná výtka... čeká mě poslední dosud vydaný díl a upřímně je mi už teď líto, že se s Davidem budu muset rozloučit na nějaký čas. A jsem ráda, že mi přirostl k srdci stejně, jako Kim Stone od Angely Marsons nebo Robert Hunter od Christe Cartera. :-)

17.03.2021 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Když čtu tento typ knih, tak většinou nepřemýšlím, netipuju, nededukuju. Nechám se vtáhnout do děje a čekám, jak to dopadne. Tady se to stalo na 100%. Kniha mě naprosto pohltila, dychtivě jsem hltala jednu stránku za druhou, nechtěla jsem jít spát a neustále se dívala na počet stránek a modlila se, abych už byla dál :-D jsem tedy naprosto spokojená :-)

09.02.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Tohle bylo skvělé! Spisovatel chytil druhý dech, má to spád, napětí, kapitoly jsou krátké a napínavé. Úplně jiný Carter.

30.11.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Bylo to úplně jiné a poměrně náročné, ale jinak skvělé. Nejděsivější je, že je to “podle skutečné události”....

16.09.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Na mě možná moc překombinované a hrozně moc postav. Chvíli jsem se ztrácela. Bylo to zajímavé, rozdělení týmu nebyl špatný nápad, aspoň jsme se dozvěděli zase něco víc o jednotlivých členech. Ale kolem a kolem to úplně nebylo ono. Těším se zase na klasiku, na kterou jsme zvyklí :-)

23.07.2020 3 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Skvělé, skvělé, skvělé. Rowlingová drží laťku velmi vysoko. Kniha skvělá, přehledná, poutavá. Nebezpečí sociálních sítí - velmi aktuální téma. Ve čtečce mi to ukazovalo 3321 stránek a musím říct, bylo to málo! :-D Miluju dlouhé knihy a baví mě tento styl román/detektivka. Jen už prosím dejte ty dva konečně dohromady :-D teď už jenom doufat, že na překlad dalšího dílu nebudeme čekat zase 2 roky. U tak slavné spisovatelky je to ostuda

11.02.2024 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Tohle mě fakt hodně bavilo. Autor se s každou stránkou zlepšuje. A ten konec?! ???? frčím na další díl.

31.01.2021 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Tohle bylo skvělé! Oproti předchozím dílům sice hubenější kousek, ale o to akčnější a napínavější. Měla jsem dojem, že čtu mnohem delší knížku, protože se pořád něco děje a nejsou v knize žádná hluchá místa. Jinak teda kapitánka Blakeová mi přijde naprosto nekompetentní pro vykonávání své práce. Pořád se neustále něčemu diví. :-D

13.09.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Hodně zajímavé téma. Bavilo mě to. Jen ten konec.... nemám to ráda.

28.07.2020 4 z 5

Zpřetrhaná pouta Zpřetrhaná pouta Linda Castillo

Tohle bylo dobré! Super prostředí sněhové kalamity, zajímavý příběh i zápletka. Do konce jsem nevěděla dne ani hodiny :-D Jediné, co mi přišlo kapku divné bylo, že Kate je několik dnů zavřená na jednom místě a nijak ji nikdo neshání, neřeší problémy spojené s kalamitou... ale jinak dobré, i když jsem měla trochu problém se začíst.

20.08.2023 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Ale jako nebylo to špatné... ale hrozně dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Přišlo mi to hrozně nezáživné. Snad půl knihy. Jsem zvědavá na další díl :-)

06.04.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Jako vždy, poutavé od začátku až do konce.... škoda, že ty knihy nemají jednou tolik stran, vždy je hrozně rychle přečtu a je mi líto, že nemám nic dalšího :-)

13.03.2023 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Tohle mě velice mile překvapilo. A to se mi do této série nějak vůbec nechtělo. Už jsem detektivních sérií přečetla dost, toto je spíše detektivní thriller, ale o to příjemněji se to četlo. Příběh je psaný z první osoby a to se mi také četlo velmi dobře, i když jsem z toho ze začátku byla trochu rozpačitá. Text není tak květnatý jako u jiných autorů, ale beru to tak, že je to autorova prvotina a bude se dále zlepšovat. Některé závěrečné pasáže byly sice trochu přitažené za vlasy, ale na to už jsem si celkem zvykla, že "hlavní hrdina" je superman :-D

19.01.2021 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Spisovatelův standart. Neurazí, nenadchne. Kapitánka je pořád stejně blbá, Garcia je pořád vysmátý a Huntera vždy na konci knihy osvítí Duch svatý a sám vše vyřeší a kupodivu u toho neumře. Zbývají mi poslední dva dosud vydané díly a bude to asi tak akorát. Ten příběh okolo se nikam moc neposouvá, postavy se nijak nevyvíjejí...

25.09.2020 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Hm, nadšená z toho 2x nejsem. Takové nemastné, neslané, bez napětí... snad se to s dalšími díly zlepší. :-)

13.08.2020 3 z 5