Dandy1 Dandy1 komentáře u knih

Kočičí stopa Kočičí stopa Dominik Dán

Mám doma kočky. Co se stalo Lívii mě rozhodilo. Ti malí ďábli si zasloužili víc potrestat. Tentokrát mě vyšetřování až tak nenadchlo, ale linka s Tiborkem byla super.

09.02.2024 4 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Jeden malý nešťastný človíček dokáže rozsvítit srdce svým sousedům. Kéž by to tak fungovalo doopravdy. Mám dojem, že od doby kouzelných telefonních krabiček se lidé přestali zajímat o lidi ve svém okolí.

05.02.2024 3 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

To bylo skvělé počteníčko. Naděje, že stáří nemusí být čekárna na smrt.

04.02.2024 5 z 5

Je dobře, že se dětem věnují i muži, kteří jim mohou dopřát jiný přístup a pohled na svět. Proč mám však z autora pocit, že o co víc bojuje za problémové děti, o to víc nerozumí světu dospělých. Jde do konfliktu s kolegy místo aby je dokázal přesvědčit a nadchnout pro týmovou práci.

02.02.2024 3 z 5

Probuzení Probuzení Laurent Gounelle

Myšlenky v knize jsou zajímavé. Ale styl psaní je hrozný.

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Tragický příběh na jedno odpoledne.
Co se skrývá za zavřenými dveřmi nikdo neví. Zlo se často skrývá za milou maskou. Poznat ho včas bývá složité.

Sloní paměť Sloní paměť Alex Lasker

Dojemný příběh jednoho slona. Na pozadí je pytláctví, mamon a korupce. Dobu, kdy byli sloni a nosorožci na pokraji vyhynutí pamatuji. Naštěstí se je podařilo zachránit.

Pohřbeni zaživa Pohřbeni zaživa Dominik Dán

Tentokrát mě to nenadchlo. Asi proto, že je to těžko uvěřitelné.

26.01.2024 3 z 5

Na Afriku zapomeň Na Afriku zapomeň Vladana Gomes Adolfo

Proč se to jmenuje Na Afriku zapomeň? Pořád jsem čekala nějaký zásadní zvrat a nic... Kdo už o Africe něco ví, nemůže ho překvapit jejich negramotnost.

23.01.2024 2 z 5

Zrádná paměť: Proč si pamatujeme i zapomínáme Zrádná paměť: Proč si pamatujeme i zapomínáme Lisa Genova

Nic nového jsem se nedozvěděla.

18.01.2024 3 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Kniha dobře vystihuje jak manipulátor a násilník ovlivní psychiku oběti. Atlas je až moc dokonalý, ale to se u Colleen očekává.

06.01.2024

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Co kniha to perla. Autorka se inspiruje skutečnými událostmi, o kterých bych se asi nikdy nedozvěděla. A tak si můžu rozšířit obzory a zároveň prožít emotivní příběhy. Děkuji.

02.01.2024 5 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Autorka umí hezky přiblížit život v Africe.

31.12.2023 3 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Nějak jsem se nemohla začíst. Ale aspoň už vím jak se dostal Chozé na místo parťáka Krauze.

28.12.2023 3 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

U knihy jsem si zavzpomínala na dobu mého mládí. Autorka dobře vystihla atmosféru té doby. Závěr knihy byl nečekaný. To číst, bolelo. Ani nevím které z postav mi bylo nejvíc líto.

23.12.2023 4 z 5

Už nikdy mě nespatříš Už nikdy mě nespatříš Lesley Pearse

Krásný příběh. Potřebovala jsem pohádku, kde laskavost, pomoc bližnímu, přátelství a láska něco znamená. Mám pocit, že ze skutečného světa se tyto hodnoty tak nějak pomaloučku vytrácí.

20.12.2023 5 z 5

Výherce Výherce Oldřich Burda

Pan Burda mě svou prvotinou mile překvapil. Doufám, že ještě něco někdy napíše.

14.12.2023 3 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Nějak tomu nemůžu přijít na chuť. V poslední době se děje kolem nás tolik zlého, že už nemám chuť se začítat do tohoto zvráceného příběhu. Přitom mě Carter vždycky bavil.

11.12.2023 1 z 5

Korene zla Korene zla Dominik Dán

Devadesátky, hnusná doba.

09.12.2023 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Začátek byl zajímavý, druhá půlka knihy se číst nedá. Pokud za tohle autorka dostala cenu magnesia litera, je to ostuda. Doba je zvrácená. Čím větší ubožák, tím větší celebrita.

08.12.2023 odpad!