Dandulka Online Dandulka komentáře u knih

Království za Džbán Království za Džbán Jiří Dobrylovský

Zajímavě zpracované téma o historii hradu, o kterém toho moc nevíme. Prolínání minulosti se současností se v historickém románu tak často nevidí.

07.06.2024 5 z 5

Ve znamení zločinu Ve znamení zločinu Přemysl Liška

Na letní čtení k vodě je tato knížka ideální.

Komando padělatelů Komando padělatelů Adolf Burger

Dobře zpracované téma. Při čtení se může udělat někomu docela nevolno.

Přepadové komando Přepadové komando Vladislav Štěpánek

Tyhle sešity kriminálních případů miluji. Je velká škoda, že už nevychází.

Za vrahem stál čas Za vrahem stál čas Jiří Soukup

Krátké detektivní příběhy mám opravdu ráda a často se k nim vracím.

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Začnu od konce. Srdceryvný konec u mě vyloudil i malou slzičku. Jinak byl příběh opět brilantně napsán. S radostí čekám na další díl.

05.06.2024 5 z 5

Rodina na zabití Rodina na zabití Megan Collins

V podstatě bylo vše od začátku jasné. Asi jsem si chtěla potvrdit správnost svých myšlenek.

01.06.2024 4 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

O knize jsem měla celkem jinou představu. Dočetla jsem to,ale podruhé bych se k ní nevrátila.

29.05.2024 3 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Skvělá kniha s úžasným a nečekaným koncern. Tak si myslím, že jsem objevila skvělého autora.

28.05.2024 5 z 5

Ďáblovy dveře Ďáblovy dveře Lee Mountford

Tento příběh se opravdu povedl. Zase začínám od prostředku. Ale to nevadí. Těším se na ostatní díly.

23.05.2024

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Po letech jsem se vrátila lk této sérii, mezitím jsem se prokousala seriálem. Mám tuhle sérii opravdu hodně ráda.

20.05.2024 5 z 5

Oprávněná vražda Oprávněná vražda Jude Deveraux (p)

Tak koukám, že tahle knížka se moc nepovedla. Děj byl takový násilně psaný, kostrbatý. Ne vždycky se všechno povede.

20.05.2024 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Celou dobu jsem doufala ve šťastný obrat. Děj byl napínavý a čtivý do samého konce. To mám ráda. Zdá se, že jsem objevila novou super sérii.

16.05.2024 5 z 5

Území vlků Území vlků J. R. Ward (p)

Zatím to vypadá na mírně slabší sérii. Snad by bylo lepší soustředit se na rozběhnuté série, a nezačínat mermomocí série nové. Uvidíme, snad se to zlepší. Dám této sérii ještě šanci.

13.05.2024 3 z 5

Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků Jan Royt

Na tuto publikaci jsem se dlouho těšila. S několika autory jsem se měla možnost setkat osobně. Je pro mě mnohem větší zážitek číst knihu od autora, kterého znám osobně, navíc se jedná o oblast, která je mi už nějakou dobu blízká. Mít v ruce tuhle knihu je prostě zážitek.

12.05.2024 5 z 5

Tajemná vražda Tajemná vražda Jude Deveraux (p)

Zajímavý námět a zajímavý konec. Tak snad to nebude poslední díl.

10.05.2024 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Nejklasičtější příběh nenaplněné lásky. Už je to léta, co jsem to četla.

06.05.2024 5 z 5

Její poslední výdech Její poslední výdech Robert Dugoni

Když už jsem nedočetla první díl, nechtělo se mi ani do toho druhého. Snad někdy příště.

04.05.2024 odpad!

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Málo kdy se mi stává, že nedočtu knihu do konce, ale u této série se mi to stalo. Možná to zkusím ještě někdy jindy. Kdo ví.

04.05.2024 odpad!

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Skvěle napsané. Opravdu poutavý příběh, který jsem přečetla doslova jedním dechem. Musím ocenit i formu, kterou autorka zvolila. Že by se objevila opravdu nová Agatha Christie?

02.05.2024 5 z 5