Dandulka Dandulka komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak moc mě tenhle příběh pohltil, že jsem ho přečetla během jednoho dne. Skvěle napsané.

04.04.2024 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Opět skvělý příběh se zajímavou zápletkou. I v tomto díle se musí detektiv Hunter rozhodnout na poslední chvíli. Mám tuhle sérii moc ráda; příběhy jsou moc dobře napsané a mají spád a skvělou atmosféru. Mohu jen doporučit.

03.06.2022 5 z 5

Je znát, že pan Mareš toho zažil opravdu hodně, a proto jsou jeho vzpomínky tak cenné. A nejen to, kniha se četla moc dobře.

03.05.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Detektivka z Beskyd se zajímavou zápletkou a hezkým příběhem. Začíná se mi autorka zamlouvat.

29.06.2023 5 z 5

Hluboký hrob Hluboký hrob Steve Robinson

Je to poprvé, co jsem četla genealogický román. Plně splnil mé očekávání. Bylo to velmi zajímavé čtení. Práce genealogů je opravdu zajímavá a napínavá. Knihu mohu jen doporučit.

03.06.2019 5 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Moje první setkání se Steinem a Jarošem. A dopadlo velmi dobře, přímo skvěle! Moc ráda čtu historické detektivky a tahle opět patřila ke špičce. Těším se na další díly. Vypadá to, že opět mám co číst.

22.12.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Tenhle autorčin román už není nic moc. Patrně už se náměty vyčerpaly a je to vidět. Z románu je cítit alegorie na C- 19 a na současný stav naší země.
"... A pokud už nelze vládu udržet přísliby šťastné budoucnosti, lze ji udržet strachem. Moc chutná sladce a je třeba jí ledacos obětovat. Třeba i štěstí většiny národa. Proto přece vznikly diktatury."
"Obraz společnosti, jaký vytvářela média, byl ale naprosto odlišný od skutečnosti, v níž byli lidi nuceni žít."
A takových citátů bych mohla uvést desítky. Příběh je sice vsazen do fiktivního obratu po listopadu 89, takové co by, kdyby.... ale narážky na to, co se děje dnes, jsou jasně patrné. To jsou ty lepší pasáže příběhu. Bez nich by byl celý román plytký a nezáživný.
Tak snad příští román autorky bude zase skvělý jako Hana.

03.10.2022 2 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Krásná poetická knížka mého dětství. K Broučkům se ráda vracím pokaždé když je mi smutno a teskno. V celém příběhu je naděje. Naděje na lepší zítřek, i když nás potkávají v životě nevyhnutelné pohromy. Vždycky když vidím v trávě sedmikrásku, vzpomenu si na Broučky, hlavně u těch s růžovým okrajem.

26.09.2022 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Super čtení. Do posledního momentu jsem si myslela, že vrahem je někdo jiný. Jsem zvědavá na další autorovy knihy. Mám v knihovně objednaný Dvojitý kříž, tak uvidíme.

25.09.2019 5 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Ani tento díl nezklamal. Děj měl spád a mnoho zápletek mě udrželo v napětí až do konce. Patrně nejsyrovější díl, který jsem zatím četla. Jako by autor knihu od knihy postupoval na žebříčku surovosti a syrovosti stále výš. Jen se musím ptát, kde je asi jeho vrchol? No, uvidíme...

28.08.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Skvělý psychologický thriller. Opravdu parádní čtení, které jsem si s radostí vychutnala. Přečetla jsem knihu během dvou dnů. Docela jsem fandila hlavní hrdince, aby se osvobodila od tyrana. Není nic horšího než život s tyranem a vědomí, že vám stejně nikdo nepomůže, ať děláte co děláte.

10.05.2022 5 z 5

Amanda Amanda Kristýna Sněgoňová

Mám takový pocit, že se tato série vydává zajímavým směrem. V každém případě ani tady nechybí břitký humor směřovaný na lokality Moravskoslezského kraje. Nechybí ani zmínka o nejslavnější ulici v Ostravě. Prostě paráda.

01.03.2022 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Carter píše opravdu poutavě. Ani tento díl mě nezklamal. Zatím nemohu říct, že by se mi některá kniha nelíbila.

07.12.2021 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Zajímavý námět. Z počátku jsem se moc nezačetla, ale pak mě to chytlo natolik, že jsem ji dočetla na jeden zátah.

08.04.2021 5 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

No, z počátku jsem se nějak nemohla rozečíst, ale jakmile jsem si zvykla na autorův styl vyprávění, bylo to dobré. Samotný příběh má hloubku, moc se mi líbil.
Se smrtí svých nejbližších se každý musí vypořádat sám. Každý jinak. Něco o tom vím.

17.02.2021 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Tak tohle bylo super čtení!!! Dlouho jsem už nic takového nečetla. Skvěle napsané,s úžasným zvratem. Mohu jen a jen doporučit. Jsem nadšená.

01.03.2024 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Super, skvělé a opět bez chyby. Zatím se nenašla jediná kniha, která by se mi nelíbila.

28.03.2023 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Rudolfínská Praha plná zlatodějů, alchymistů a šarlatánů a tajných spolků má své kouzlo vždycky. Zasadit sem děj románu je záruka dobrého čtení. I tento příběh měl rychlý spád a velmi dobře se četl. Zdá se, že Juraj Črevenák má potenciál dobrého vypravěče a historické období si vybral také velmi uváženě. Jsem moc zvědavá na další pokračování.

29.01.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zajímavá myšlenka putování možnými životy v jedné velké knihovně. Každá kniha je vlastně takový možný život. Autor prý má velké zkušenosti s depresemi, a je to z příběhu patrné. Přesto je kniha velmi čtivá a zajímavě napsaná. Moc jsem se na ni těšila a musím říct, že mé očekávání nezklamala.

29.09.2022 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

I když jsem nečetla ty předchozí díly, musím říct, že tento byl opravdu skvělý. Mistrovsky napsané. Pro mě velmi hezká odpočinková kniha, do které se začtete a nemůžete přestat. Skvělé! Mohu jen doporučit!

31.07.2022 5 z 5