DancerJaneBooks DancerJaneBooks komentáře u knih

Všude dobře, doma nejlíp Všude dobře, doma nejlíp Jacqueline Wilson

Moje třetí knížka od Jacqueline Wilsonové. Moc mě zaujala ta hra Vadí, nevadí, že jsem ji s kamarádkama pořád v jednom kuse chtěla hrát, když nebylo co dělat :D Tato knížka mě ve třetí třídě strašně moc bavila, ale v té době jsem tvrdila, že na ni ,,nejde" udělat referát :D Teď toho celkem lituju, že jsem si ho neudělala, ale co... :)

29.3. 2018 (píšu po znovupřečtení)
Tuto knížku jsem četla asi před čtyřmi lety. Moc mě bavila, ale nepřečetla jsem si první díl, ale hned tenhle (druhý). Takže jsem si ji, po přečtení toho prvního dílu, přečetla znovu a líbila se mi. A taky jsem zjistila, že si z toho nic po čtyřech letech nepamatuju :) . Bylo mi Mandy docela líto, když na ni Tracy byla taková, ale nakonec se naštěstí usmířily. Určitě si přečtu i další díl, protože vůbec nevím, co se tam zase stane nového, když to skončilo tak šťastně.

Holka z popelnice Holka z popelnice Jacqueline Wilson

Moje druhá knížka od Jacqueline Wilsonové. Četla jsem ji sice ve třetí třídě, takže jsem to nemusela ještě moc pochopit, ale i tak mě hodně nadchla.

Pohádky o dveřích Pohádky o dveřích Michal Nesvadba

Vždycky jsem Michala milovala :) Hlavně v Kouzelné školce :) Ještě teď mám nahrané na dvd Kouzelnou školku, ve které byl jenom on...Tak jsem si také půjčila v knihovně tuto knížku o vtipných příbězích dveří a docela mě zaujala :)

Ježíškův celý rok Ježíškův celý rok František Ber

Moc pěkná knížka o Ježíškovi. Když jsem na něj ještě věřila byl to pro mě velice krásný a nezapomenutelný příběh. Dokonce jsem si pamatovala jména všech postav z této knížky a napsala jsem jim dopisy k Vánocům :)

Kočičí mumie Kočičí mumie Jacqueline Wilson

Je dobře, že jsem tehdy na moje deváté narozeniny dostala tuto drahocennou knížku. Je pro mě důležitá, protože díky téhle knížce znám Jacqueline Wilsonovou a její neskutečně úžasné příběhy z pohledu dětí, které nemají život tak jednoduchý.

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Tenhle příběh jsem vždycky znala jenom z televize nebo z CD. Když jsem si však přečetla tuhle knížku, tak jsem si to oblíbila ještě víc.

Alenčina čítanka Alenčina čítanka Eduard Petiška

Když jsem byla ve školce, tak mi tuhle knížku vždycky četla maminka před spaním. Moc se mi líbila kapitola o Vašíkovi, tak mi ji četla pořád dokola. Nikdy jsme tu knížku nedočetly celou, ale když už jsem uměla číst, tak jsem si ji konečně celou přečetla a úplně mě okouzlila.

Neviditelná Zuzanka Neviditelná Zuzanka Eduard Petiška

Další knížka, kterou jsem si vybrala v knihovně ve třetí třídě. Moc se mi líbil originální námět na knihu a taky nezaměnitelné ilustrace Heleny Zmatlíkové.

Naše rodina Naše rodina Daniéle Bour

Moc hezká a poučná knížka o rodině...

Zlatá kniha říkadel Zlatá kniha říkadel Adolf Dudek

Moc hezké a legrační říkadla... Moje oblíbené bylo tohle:
Šla by tetka k muzice,
nemá kouska zubu,
ráda by se řehtala,
musí držet hubu.

U toho jsem se v druhé třídě nasmála hodně :D

01.03.2018 5 z 5

Zlatá kniha říkadel - veršovánky a omalovánky pro nejmenší Zlatá kniha říkadel - veršovánky a omalovánky pro nejmenší neznámý - neuveden

Moc hezké a legrační říkadla... Moje oblíbené bylo tohle:
Šla by tetka k muzice,
nemá kouska zubu,
ráda by se řehtala,
musí držet hubu.

U toho jsem se v druhé třídě nasmála hodně :D

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Strašně hezká knížka o malém Honzíkovi, který se vydá k babičce a dědečkovi. Helena Zmatlíková má moc krásné ilustrace. Četli jsme ji ve škole a moc mě četba této knížky bavila.

Jak se mají včelí medvídci? Jak se mají včelí medvídci? Jiří Kahoun

Četla jsem tuhle knížku v druhé třídě. Moc mě bavil ten film a mám ještě i ty plyšáčky :) Vždycky mě moc bavilo zpívat ty jejich roztomilé písničky. Dokonce jsem jednu zpívala i na zápisu do školy :D

01.03.2018 5 z 5

Trpaslíci a skřítci Trpaslíci a skřítci kolektiv autorů

To stejné jako u předchozího dílu...Krásná, kouzelná knížka plná barev a kouzelného lesa, v němž jsou ukryté kouzelné bytosti. Moc hezké 3D ilustrace.

01.03.2018 5 z 5

Trpaslíci a víly Trpaslíci a víly kolektiv autorů

Anička a básnička Anička a básnička Eduard Petiška

Tuto knížku jsem si také půjčila v druhé třídě v knihovně. Musím říct, že je to moc hezká a i zábavná knížka. Ještě teď umím tu básničku :)

Myšák Stuart Little Myšák Stuart Little Amy Jo Cooper

Půjčila jsem si ji v druhé třídě v knihovně, protože mě moc zaujal ten film. Tato knížka byla záživná a moc hezká. Bavila mě.

Česká říkadla Česká říkadla Josef Lada

Moc hezké říkadla. Mé oblíbené myslím bylo tohle:
CUKRÁŘ
Cukrář, co je na obrázku,
rozhodl se vyhrát sázku.
Po náměstí v Jihlavě,
běhal s dorty na hlavě.

Míša a panenka Míša a panenka Maria Łastowiecka

Krásná pohádka o životě milého, hodného a netrpělivého plyšového medvídka, který se chtěl chovat jako opravdový lesní medvěd. Nezapomenutelné...

Cesta do neznáma Cesta do neznáma Adam Bahdaj

Nádherná knížka s opět krásnými, názornými ilustracemi... Vždycky jsem měla ráda tento příběh o myšce Všudybylce a její plavbě v lodičce :)