dancacizkova dancacizkova komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Já ten příběh miluju, ani nevím proč přesně, četla jsem ho už tolikrát, že to snad ani nespočítám. Filmy jsou hrozné, ale knihy se povedly. Snoubily něco nového, co si do té doby jiní netroufly a to erotiku, BDSM, romantiku i pocity a emoce.

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Krásná oddechovka s nijak složitým textem, přesto velmi čtivé. Vadila mi sprostá slova, ale k té knize to určitým způsobem asi sedlo.

28.08.2023 4 z 5

Zmatená nevinnost Zmatená nevinnost Lenka Hnátová

LGBT příběh se vším všudy, city, emoce, láska, odmítnutí, bolest, dokonce i TA scéna, která je vážně úžasná a není jen jedna. Jsem ráda, že se konečně někdo odvázal a napsal pořádnou erogay scénu, která není sprostá, nebo nechutná, ale je lehtivá a milá a vy ji v tom příběhu prostě potřebujete :) i přestože chlapci jsou ve třech, tohle chtělo koule napsat. Boží příběh, který má v sobě mnohem víc než se na první pohled zdá. Jsem nadšená.

26.04.2023 5 z 5

Zakázaný chtíč Zakázaný chtíč Lenka Hnátová

Nemůžu si pomoct, ale kniha mi připomínala Padesát odstínů šedi atd. Přitom příběhem se nijak nepodobá, ani nápadem, ale spíš šlo o pocit, který jsem při čtení měla. Odstíny stejně jako tuhle knihu jsem nezvládala odložit. Jakmile jsem přestala číst, chtěla jsem se ke knize vrátit a přesně tohle mi udělal i Zakázaný chtíč. Mám li brát knihu jako trilogii v jednom balení (vzhledem k rozdělení na tři části) i tím mi evokuje Odstíny a i u ní se mi jedna část neúplně líbila a další byly úžasné. A stejně jako odstíny jsem si místy říkala líbí se mi to, nelíbí, co to je, proč to tam je, tohle je super a pak jsem dočetla a zůstal ve mě zvláštní pocit a i po pár dnech po dočtení nad knihou přemýšlím.
Za mě zajímavé dílo, kdyby se vydalo v cizině stal by se z něj jistě trhák, ale bohužel i podle procent, které Češi udělují odstínům i tato kniha jistě spadne a zapadne pod negativními názory, je to škoda. Jde do hloubky a věnuje se zajímavému nápadu, který ale český čtenář neumí zcela ocenit.

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Úžasná srdcovka, ke které se ráda vracím. Vybírám si teda jen pár pasáží, protože místy mě kniha vytáčí a chvílemi nudí, ale přesto nemůžu jinak než říct je to skvělý příběh. Zato film mě nesmírně zklamal. Jestli můžu poradit, nejdříve se podívejte na film a až pak přečtete knihu, protože jinak z filmu odejdete vytočení, protože spousta informací je vynechána. A i hlavní hrdiny i přestože jsou oba krásní, jsem si při čtení představovala jinak.

28.08.2023 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Oproti předešlým dílům je tenhle slabý, ale přesto velmi čtivý.

28.08.2023 4 z 5

Zakázané vzpomínky Zakázané vzpomínky Lenka Hnátová

Čekala jsem něco jiného, po prvním díle je tenhle příběh jako časovaná bomba, kterou nečekáte. V první chvíli jsem nechápala kde jsem, ani co se děje, ale všechno do sebe po chvilce zapadlo a stálo to za to. Zajímavé pokračování a krásný konec, který jsem těm dvěma moc přála.

10.01.2024 5 z 5