Danago Danago komentáře u knih

Podle nových pravidel Podle nových pravidel Tilly Bagshawe

Moc dobrá knížka. Řekla bych , že příjemným volným způsobem navazuje na Mistrovskou hru od Sheldona, kterého mám taky ráda.

15.03.2016 5 z 5

Dívka jménem Summer Dívka jménem Summer Julie Garwood

moc pěkná, čtivá knížka,

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Tato knížka mě moc bavila, doplnění celé trilogie z pohledu Čtyřky , opravdu stálo za přečtení.

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Kniha mě neuvěřitelně bavila, nádherné pokračování prvního dílu. Napínavá, akční, čtivá.

Aliance Aliance Veronica Roth

Bez třetího dílu bych se neobešla, a připadal mi velice dobrý, moc sem se na něj těšila a nezklamal mě. Určitě by mě mrzelo, kdybych si celou trilogii nemohla přečíst celou do konce.

Divergence Divergence Veronica Roth

Moc skvělá knížka i celá trilogie. Film taky není špatný , ale spousta tam toho není.

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

Skvělá knížka, tak jako obě předchozí.
Tom Rob Smith prostě umí psát. Nikdy by mě nenapadlo , že takové téma, Rusko v období 60tých let , by mě vůbec mohlo bavit. Ale kniha je skvěle napsaná , velice čtivě , velmi napínavě. Rozhodně za sebe doporučuji přečíst si všechny 3 knížky postupně. Je překvapivé jak je každá knížka napsaná, jak se v každé knížce propracovává to, co bylo v prvních dvou jen trochu popsáno , ale zdálo se, že to stačí. A přesto sem nadšená , když zjišťuji, že se mi rozkrývá do větších podrobností například zamilování se Lva do Raisy až v tomto díle.
No prostě nemůžu než chválit Pana Spisovatele!
Jsem prostě ze všech 3 knih nadšená jak dlouho už sem nebyla. Určitě bych litovala, kdybych si je nepřečetla všechny a myslím, že je to několik z mála knížek,které si ráda přečtu vícekrát. Opravdu mě knížky dostaly,mají co říct a ještě jsou napínavé, čtivé. konec každé knížky je uzavřený. Hodně sem je prožívala. Doporučuji rozhodně ženám i mužům. Detektivka to není, ale nedokáži žánr zařadit.
Plně se shoduji s komentářem, který zde napsal Jack Bauer a více lidí tu má komentáře , které se plně shodují s mými pocity . Dlouho sem nic tak dobrého nečetla.

Jsem moc zvědavá na novou knížku Farma.

Nevím jestli se plánují zfilmovat i tyto dva následující díly. Film Dítě číslo 44 se dá s odstupem času a s hodně tolerantním přístupem zhlédnout. Ale bez předchozího přečtení knížky je těžko pochopitelý. Manžel knížky nečte , tak sem mu doporučila film, ale musela sem mu spoustu toho dovysvětlit a úplně nejlepší bylo mu říct obsah knížky.

Asylum Asylum Madeleine Roux

Dceři se kniha velmi líbila.

07.03.2016 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

moc krásná knížka, velice zajímavá dojemná zápletka, nenudila mě ani chvilku , můžu jen doporučit

07.03.2016 5 z 5

Než jsme se poznali Než jsme se poznali Lucie Whitehouse

moc dobrá knížka, kdo má rád tento žánr, ten nebude zklamaný. Rozhodně mě bavila.

29.02.2016 5 z 5

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

Oddechovka, nic moc pro mě.

26.02.2016 2 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Skvělá knížka, přečteno jedním dechem za jednu noc. Hned na to sem se podívala na film. Doporučuji tento postup. Opravdu napřed knížka a potom film. Knížka je obsáhlejší , lépe vše člověk pochopí , některé věci ve filmu nejsou úplně jasné. Ale film se mi přesto moc líbil, celé to bylo skvěle zahrané. Film velice pěkně doplní knížku.

23.02.2016 5 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Právě sem knihu dočetla. Určitě je stejně dobrá jako Dítě číslo 44. Je napínavá, čtivá, pro mě šokující a překvapující. Věřím , že se autor opírá o fakta, takže mi i hodně dala. Neměla jsem moc představu o Stalinovském a dalším komunistickém režimu v Rusku .
Původně sem si chtěla dát pauzu, abych nečetla všechny 3 díly po sobě, aletentokrát to asi nevydržím a hned se pustím do Agenta 6.
Musím se ztotožnit s vyjádřením , které tady napsal Jack Bauer : " V mnoha komentářích se tu zmiňuje, že je to slabší než Dítě číslo 44, ale mě se to líbilo naprosto stejně. Autor neskutečně dobře píše, od knihy se vůbec nedalo odtrhnout. Líbí se mi krásně popsané ruské prostředí plné vorů, udavačů, gulagů a ruského myšlení."
Nejsem fanoušek knih tohoto typu , ale tento autor mě opravdu dostal na kolena.
Pět hvězdiček ja opravdu málo.

18.02.2016 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Knížka mě úplně neuvěřitelně nadchla. Zpočátku sem se jí trochu bála, ale musím napsat , že se dlouho tak dobrou knížku nečetla. Ty obraty to bylo šokující a někdy až dojemné. Bojím se nasat víc,abych nic neprozradila. Ale doporučuji i těm , kteří knihy z poválečného období v Rusku nečtou, já sama k nim patřím. Knížka mě pohltila a opravdu to nejde popsat. Prosím na film se podívejte až po přečtení knihy, je to úplně něco jiného , a není to zdaleka takový zážitek. Opravu jedna z nejlepších knih, kterou sek kdy ve svém životě četla. Něco ve mě zanechala.

17.02.2016 5 z 5

Barneyho příručka Barneyho příručka Barney Stinson

pro fanoušky Jak sem poznal vaši matku super knížka

16.02.2016 5 z 5

Borcův kodex Borcův kodex Barney Stinson

pro fanoušky Jak sem poznal vaši matku super knížka

16.02.2016 5 z 5

Smrteľná žatva Smrteľná žatva Leonard S. Goldberg

Dobrá kniha,napínavá až do konce ,hezky se čte. Jako všechny knihy od tohoto autora rozhodně nezklame. Koho zajímají knihy lékařského prostředí Leonard S. Goldberg je dobrá volba.

12.02.2016 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Napínavý příběh plný zajímavostí o Australském životě. Je vidět, že je to první díl, další jsou asi lepší,ale i tak sem ji přečetla jedním dechem a díky ní sem přečetla všechny knihy s Harrym. Mě osobně je Harry Hole sympatický už v této knize. Četla sem všechny knihy po pořádku a sem za to ráda, rpzvíjí se tam vedlejší příběh a ten mě taky hodně zajímal. Nesbo je prostě moje krevní skupina, takže bych rozhodně tento díl nechtěla vynechat. Jsem ráda , že sem si počkala a knížky začala číst až vyšla jejich většina a tím sem mohla číst pěkně popořádku jednotlivé díly. To jak byly u nás vydávané napřeskáčku , bylo podle mě na škodu věci.

12.02.2016 5 z 5

Měl to být hezký život Měl to být hezký život Andrea Coddington

Autobiografický román, který mě hodně převapil. Začátel byl velice romantický, veselý a šťastný, takový život byl opravdu super. Ale jak už to v životě je nic netrvá pořád. Každý to tak máme , po určitém čase velkého štěstí se to zlomí. Bylo moc krásné číst jaká může být láska krásná a bezpodmínek. Osud si vždycky vybere daň. Ale všichnu musíme žít dál. Kdyby to byl román mohlo by se v ději cokoli změnit, ale protože je to podle skutečnosti dopadlo to tak, jak to život napsal. Stojí za přečtení pro všechny, co mají rádi pravdivé příběhy. O to víc, že to není o arabském světě , takovýchknížek je spousta , ale o naší krajance v Americkém snu.

12.02.2016 3 z 5

Horká půda Horká půda Thomas Enger

Toto pokračování je ze všech knih super nejlepší!!! Příběh napsaný z pohledu Nory mě úplně nadchl. Nechci nic prozrazovat, ale nečekala sem tak zdařilé pokračování. Jestli bude poslední díl v tomto duchu budu velice spokojená . Škoda ,že vyjde až v roce 2017, protože knížka skončila tak, že bych potřebovala hned sáhnout po pokračování. Můžu jen doporučit.

11.02.2016 5 z 5