DámaMáma DámaMáma komentáře u knih

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Knihu jsem četla před lety, když vyšla a pamatuji se, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Filmové zpracování mě pak bohužel zklamalo, ale i tak se nyní dívám na spoustu symbolů, které nás obklopují, trochu jinak.

05.10.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Nádherná kniha s obrovským historickým přesahem, která se čte skoro sama, i když je neskutečně obsáhlá.

29.09.2021 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Nic není v životě černobílé... Moc se mi líbil koncept knihy, kdy může člověk vidět podobnou situaci ze dvou stran. Jen mi kniha přišla místy hodně upovídaná. Jinak skvělé prázdninové čtení!

29.10.2020 4 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Zajímavá a zvláštním způsobem překvapující kniha. Na začátku jsem se do příběhu nemohla úplně začíst, což se nedá říct o konci, kdy jsem knihu zase nemohla odložit.

23.11.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Skvělé čtení nejen na dovolenou!
Ostatně jako všechny knihy Patrika Hartla které mají vždy společenský, kulturní a lidský přesah.

04.10.2020 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Milý román o všedních věcech, kde se zdánlivě nic neděje a přitom se tam stane úplně všechno…

12.10.2021 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Kniha, která mě hodně zasáhla a ke které se budu ještě dlouho v myšlenkách vracet.
Určitě jedna z nejlepších knih letošního roku!

04.10.2020 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Opět výborná kniha!
Ovšem pro mě byl samotný konec trochu chaotický, takže na 5 hvězd to bohužel tentokrát není...
Ale už teď se těším na další knihy (nejen) ze série HH!!!

18.01.2021 4 z 5

Jistě, pane ministře 1 Jistě, pane ministře 1 Jonathan Lynn

Jak funguje politika? Stačí přečíst tuto knihu a mnohé člověk pochopí, protože státní aparát je všude vlastně stejný.
Navíc napsáno s noblesou a vytříbeným anglickým humorem.
Jediné, co je malým minusem teto knihy, je jemná monotónnost. Když jste ale na tuto notu naladěni, nemůžete se odtrhnout!

11.12.2020 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Strašně zvláštní kniha… dlouho na ni budu vzpomínat, ale nebylo pro mě úplně jednoduché se do ní pročíst.

15.06.2021 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Kniha Baletky je jednou z mála knih o baletu a baletním prostředí jako takovém a o tom jaké to prostředí dokáže být a jak ho vnímá citlivá dospívající duše.
Dokud ji člověk nepřečte, neměl by soudit! Po vydání této knihy se v baletní obci strhla obrovská vlna nevole “co si to Miřenka Čechová dovoluje, takto mluvit o své Alma Mater”... ale popravdě, četl někdo z těchto “stěžovatelů” tuto knihu? Obavám se, že nikoliv. Protože v této knize je vystihnuto přesně to, co se na konzervatoři děje. Co se děje v člověku, když studuje tento obor, co prožívá dospívající duše pod tlakem a stresem z neustále omílaných chyb. Po neustálých výtkách ohledně špatné postavy, nedostatečných dispozic, malého talentu či slabé vůle... člověk se může přetrhnout a pořád je to málo. Na jednu stranu to člověka posune a zocelí, ale nenesou si pak všichni nějaké (jakékoliv) následky a jisté pochyby o sobě samých?
Přečetla jsem knihu jedním dechem, je napsána opravdu strhujícím způsobem.
Za mě je to jeden z kandidátů na Knihu roku a určitě stojí za zmínku i obálka, kterou jsem bez váhání nominovala na Obálku roku!
Gratuluji Miřenko Čechová! Well done!!!

03.10.2020 5 z 5

Tanečnice Tanečnice Michal Šefara

Náročná kniha, která klame nejen obálkou, ale každou další kapitolou. Chvilku si čtenář myslí, že ví, ale všechno je nakonec jinak.
Místy strhující, zajímavé, poučné a inspirativní pro zastavení se a alespoň malé zapřemýšlení o životě.

07.03.2021 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Nemohla jsem se odtrhnout. Fantasticky vystavěný příběh a ohromně poutavě napsaná kniha. Doporučuji!

11.12.2021 5 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

Překvapivá a fantastická kniha. Moc se mi líbila, skvěle se četla a dlouho na ní budu vzpomínat. Doporučuji!

29.06.2021 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Tato kniha pro mě sice patří mezi nenáročné, ale vlastně mě něčím strašně bavila. Atmosférou, jednoduchostí, všednodenností... hezké!

01.06.2021 4 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Osm je asi vedle knihy Bábovky to nejlepší, co Radka Třeštíková napsala. Alespoň podle mého názoru a vkusu.
Moc se mi líbila až detektivní zápletka, což vedle jiných spisovatelčiných knih, které řeší pouze lidské vztahy a emoce, bylo velmi osvěžující.
Kniha nejen na dovolenou, ale i skvělá volba před usnutím na vypnutí! Opravdu doporučuji...

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Veselí byla moje první kniha, kterou jsem od Radky Třeštíkové přečetla. Velmi čtivé a příjemné “plážové čtení”. I když to pro mne nebyl hluboký prožitek, koupila jsem si i jiné autorčiny knihy a Veselí mi v podstatě otevřela ke spisovatelce dveře.
Pokud se chystáte na dovolenou a nechcete nic řešit, Veselí je určitě dobrá volba!

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Asi nejlepší kniha Radky Třeštíkové, kterou jsem doposud četla. Kniha plná humoru, životních zkušeností, jisté nadsázky a určitého smíření. Kniha o životě s životem v knize!
Doporučuji a těším se na film...

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Skvělá kniha, u které ani nevnímáte 518 stran…

10.11.2021 5 z 5

Opět skvělá kniha od mé oblíbené autorky. Bohužel jsem ji četla až jako poslední, a tak musím za sebe říct, že další její díla, která vznikla posléze, jsou pro mě lepší.
I tak si tato kniha jistě zaslouží velký respekt!

25.04.2021 4 z 5