dam.si.knihu dam.si.knihu komentáře u knih

Muž v domácnosti 1 Muž v domácnosti 1 Kósuke Óno

Tohle byla vynikající manga, která Vás rozhodně bude bavit a skvěle si u ní odpočnete! Příběh nám vypráví o bývalém legendárním zabijákovi jakuzy, který s tím skončil a dal se na novou cestu a stal se z něj muž v domácnosti. Přijde Vám to absurdní? Možná, ale je to výborně zpracované a o nudu bude postaráno! Já už se moc těším na další díl!

Tyhle mangy jsou vynikající pohodové čtení na večer, které čtenáře nenudí a hodí se do jakékoliv nálady!
Je to vtipný, je to akční, je to drsný.

15.06.2023 5 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

I když mi spousta lidí psala, že tento díl je mnohem lepší než ty předchozí, tak bohužel ani tento díl mě nijak nepřesvědčil. Byť jsem si v půlce říkalajo, tohle začíná vypadat slibně a začíná mě to hodně bavit a konečně to začíná mít ten správný drive, tak to pak ke konci na můj vkus autorka zase zabila.

Já vám nevím, mně snad hlavní hrdinka nikdy nevadila jako takhle. Vadilo mi, že se pořád točíme v nějakém jejím kruhu pitomými nálad a ujetýho chování a hrozné sebelítosti. Nemluvě o tom, že jí tak strašně všechno zajímá, až není schopná dočíst tu důležitou knihu, kterou má od prvního dílu.

A pak přijde závěrečné vzrůšo, které se stane tak rychle, musím si to přečíst 3x, a stejně to moc nepobírám, protože to moc nedává smysl.

Paradoxem je, že tu knihu přečtěte za den, protože je to docela dobře napsaný, je to tajemný, ale ve finále pro mě slabý. Ale co, já těm dalším dílům stejně dám šanci, protože věřím, že to bude lepší.

10.04.2023 3 z 5

Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Gabriella Santos de Lima

Kniha s tak krásnou obálkou, kterou bych si koupila i kdyby to byl horor (jasně, ten nikdy takovou nedostane, ale). Ale nešlo jen o překrásnou obálku, ale také slibnou anotaci.

Kdybych tuhle knihu četla před rokem, možná bych z ní byla nadšená, nicméně po těch desítkách romantických knih co mám za sebou, bylo tohle lehkým zklamáním. I když začátek byl slibný, tak průběh knihy mě vcelku nudil. Láska mezi hlavními hrdiny mi nepřišla uvěřitelná. Za mě tam nebyla ta správná chemie, ani jiskření, což je pro mě u romantické knihy základ. Autorka si mohla více pohrát s vývojem postav a ne udělat z toho hlavního podivína, který byl na můj vkus vlezlej.
Těšila jsem se na více dějové linky v oblacích a více dramatu, což úplně tak nepřišlo.
Kdyby tam nebylo tolik stejných myšlenek dokola, více rozvíjení romantického vztahu, mohla tohle být další pecka v žánru. Vždyť co je víc sexy, než sexy pilot?

Nicméně, každá kniha má své fanoušky a já vím, že i tento příběh si je našel a najde. Je to jednoduché a čtivé, jen ke mě to dorazilo možná v nesprávnou chvíli.

18.03.2023 3 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Ano, já jsem prostě člověk, který když rozečte sérii, tak ji musí dočíst. I když z téhle nejsem až tak nadšená, tak mě i tak zajímá co si pro nás autorka připravila.

Kde bych začalaKniha je opět plná tvrdého sexu (překvapivě), kde se narozdíl od předchozích dílu podle mého názoru odehrává trochu hlubší příběh, u kterého od začátku všichni víme jak skončí. Pro mě jsou všechny tři díly na jedno brdo a přiznám se, že nevím, zda si ten další pořídím, protože byť se to čte dobře, tak u čtení nemám takové to nutkání číst dál a dál.
Nicméně čtenáři, kteří mají tento typ knih rádi si ji určitě užijí. :)

18.03.2023 3 z 5

Tíživá lehkost lásky Tíživá lehkost lásky Lena Kiefer

Kniha s tak krásnou obálkou a lákavou anotací nesměla chybět v mé knihovně. Jestli je pro mě něco tak trochu sázka na jistotu, tak jsou to příběhy od německých autorek. Tohle bylo moje první setkání s Lenou Kiefer a dopadlo to na výbornou.

Autorka si pro svou knihu vybrala téma, které už tu několikrát bylo a za mě si s ním poradila bravurně a udělala ji tak jedinečnou, čtivou a originální. Do svého příběhu si vybrala téma zakázané lásky a dvou bohatých rodin, které se navzájem nesnášejí a příběh tak má v sobě něco z knihy Romeo a Julie ovšem v moderním prostředí. Jsou pro Westonovi a Coldwellovi důležitější peníze a pověst než rodina?

Je to příběh o zakázané lásce a tragédii, kde se hlavní hrdinka snaží očistit jméno své sestry. Dokáže ovšem vzdorovat svým rodičům a odolat pocitům, které cítí k muži, kterého nesmí milovat? To si budete muset přečíst. Já vám mohu jen říct, že tohle rozhodně stojí za přečtení, neboť ten příběh a chemie hlavních hrdinů je krásná a uvěřitelná a já si příběh užila od začátku do konce. Možná kdyby autorka trochu více šla do hloubky s pátráním po pravdě, což je jedním z hlavních témat, tak hodnotím plným počtem. Tuším ale, že v dalším díle se toho dočkáme!
Navíc další díl nutně potřebuju!

09.05.2024 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Jestli je nějaký titul tento rok pro mě obrovským překvapením, tak je to první díl ze série Útěk z výhně s názvem Výheň. Pravdou je, že jsem četla a slyšela spoustu skvělých ohlasů, ale jak jsem viděla štítek thriller a tu strašidelnou obálku (protože nevím jak vás, ale mě tyhle masky děsí už od základky), tak jsem se o příběh více nezajímala.

Teď ovšem přichází veliké poděkování @kanopa_nakladatelstvi kteří se rozhodli vydat audioverzi, která je naprosto fenomenální - nebo spíše Josef Pejchal je ten, který dal knize neuvěřitelnou šťávu! Jeho hlas je dokonalý a tak rozmanitý, že mě mrzí, že mám audioknihu za sebou! Takže díky! #spoluprace

Výheň má zaslouženě na DK hodnocení 85 %. Je to příběh s originálním tématem, jež je plný tajemství, napětí, zoufalství, naděje, ale je zkrátka nemilosrdný. Kniha má svižný děj a každou chvíli se něco děje, tudíž čtenář nemá možnost se ani chvilku nudit.
Autor pro svůj příběh zvolil mladé kluky, jež byli možná na můj vkus a jejich věk až příliš vyspělí a chovali se spíše jako osmnáctiletí.

Věřím, že se v dalších dílech je na co těšit, protože já se rozhodně těším! A vám jednoznačně mohu doporučit audioverzi, protože Josefa Pejchala si zamilujete!

09.05.2024 4 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Pokračování Vampýrské akademie bylo opět skvělé. I když člověka někdy vytáčelo dětinské chování Rose, tak je nutné si říct, že hlavní hrdinové jsou mladí a v tomto věku bychom se nechovali jinak. Proto mě také mrzí, že jsem ji nečetla ve věku, kdy bych ji naprosto milovala a žádné takové věci by mě nezaráželi.
Autorka do svého příběhu skvěle vnáší romantiku a jiskření mezi hlavními hrdiny a už teď je mi jasné, že se tam zamilujeme do více mužských postav. Já chci víc Adriana!

Richelle Mead se mu sí nechat to, že píše jednoduše a čtivě, a proto čtenář čte dál a dál. Byť jsou knihy takové „jednohubku“ tak v nich dokáže perfektně vykreslit postavy, prostředí a vnést jim skvělou jiskru. O tom, že umí dobře psát romantickou linku nemluvě. Už se moc těším na další díl!

24.03.2024 4 z 5

Pojízdná čajovna splněných snů Pojízdná čajovna splněných snů Rebecca Raisin

Pokud hledáte nenáročný, jednoduchý a feel good příběh, tak touhle knihou nešlápnete vedle. Tohle je mé druhé setkání s autorkou a musím říct, že tento příběh se mi líbil o něco více. Rebecca má dobrý styl psaní a vybírá originální téma, škoda jen, že to v některých částech nerozvede více do hloubky.

Je to příběh, kde hlavní hrdinka provede obrovskou změnu ve svém životě a vydá se na cestu, o které vůbec nic neví a snaží se tak přizpůsobit novému životu. Je to hlavně o nalezení sama sebe a celkově svých hodnot a samozřejmě nechybí ani romantická linka. :)

Takže za mě je to fajn příběh, který úplně nenadchne, ale zároveň je to milé a neurazí to. :)

24.03.2024 3 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Před lety jsem od autorky četla sérii Sukuba, která byla naprosto boží a já se do ní zamilovala! Nechápu, jak mi mohla uniknout její další série s názvem Vampýrská akademie..asi to bude tím, že tyhle nové obálky od @adela.stopka jsou boží a nejdou přehlédnout!

Miluju styl psaní Richelle, takže příběh se četl skvěle od první stránky. Přiznám se, že mi chvíli trvalo, než jsem se v příběhu chytila ohledně nadpřirozených bytostí, ale za mě to bylo geniální. Nemáme tu jen jeden typ upírů a to mě baví!
Jediné co mě v příběhu trochu zklamalo, byl ten konec, kam autorka dala až moc dramatu, který měl větší potenciál k rozvinutí a byl spíše brzy utnut a navazoval dalším. Ale víte co, mému sedmnáctiletému já by to vůbec nevadilo.

Všem kdo jako já přehlídli tuhle sérii o upírech, doporučuji doplnit do své knihovny! Já už se nemůžu dočkat dalších dílů

31.12.2023 4 z 5

Ukradnutý dedič Ukradnutý dedič Holly Black

Jestli je něco, co miluju, tak jsou to knihy od Holly Black a její série Kruty princ. Jsou to knihy, u kterých jsem si dala rereading a byla stejně nadšená, jako poprvé. Takže když jsem se dozvěděla, že vyjde pokračování, tentokrát o Doubkovi, nebylo o čem přemýšlet.

Holly Black je vynikající autorka, která své čtenáře dokáže zaujmout a nedovolí jim se od knihy odtrhnout. Má vynikající cit pro popisování svého světa, ale nečekejte žádné sáhodlouhé popisy, protože to dokáže napsat nenásilně, stručně a originálně.
Tohle byl opět další povedený díl, ale za mě to na Kruťase nemá, to je moje numero uno a i bude. Děj byl vcelku pomalejší a spíše seznamovací a gradace přišla až v posledních kapitolách. Troufám si říct, že větší jízdy si užijeme v dalších dílech.
Zápletka pro mě byla jasná téměř hned a trochu jsem si přála, ať nás autorka více překvapí. Nicméně, bylo úžasné vrátit se zpět do Elfahame a těším se na další díl. Doufám, že tam budeme mít Cardana a Jude!
Takže kdo má za sebou Kruťase, tak by ho tahle série rozhodně neměla minout!

Za recenzní výtisk mockrát děkuji @humbook_blogeri #spoluprace

18.09.2023

Láska a kerosin Láska a kerosin Winter Renshaw

Příběh vypráví o dívce Anneliese, která se zamiluje do Donovana na první pohled a hned se s ním dá dohromady. Byť se spolu znají jen půl roku, přijme jeho žádost o ruku a dá mu všechny své úspory, aby spolu mohli zrekonstruovat dům po jeho rodičích. Proč ne? Všechno funguje skvěle, protože nikdy nepotkala nikoho, kdo by byl tak dokonalý - on je skvělý, ona šťastná. Jen do doby, než Donovan zemře a Annaliese zjistí, že to byl celou tu dobu podvodník, obral ji o všechny její peníze a o všem ve svém životě jí lhal. I přes to všechno se rozhodne v rekonstrukci pokračovat a pak ji do života vstoupí jeho sexy svalnatý a potetovaný bratr Donovana Lachlan (no, divný jméno :D), se kterým se domluví, že rekonstrukci dokončí spolu, prodají ho a peníze si rozdělí.

Byť byl tenhle román předvídatelný, tak musím říct, že se četl sám, protože autorka píše dobře a já si užívala každou stránku.
Příběh je protkán dobrým tématem, které se v průběhu postupně odhaluje. Naleznete v něm smutek, naivitu, ale zároveň krásu nově vznikající lásky a sebepoznání. I když tento příběh může některým lidem připadat jako jedno velké klišé, tak za mě to fungovalo dobře. Kdyby autorka dala pár stránek navíc o tom, jak se Annaliese seznámila s Donovanem, a poté tam zakomponovala více dramatu a bolesti ze zrady a větší děje mezi hlavními hrdiny, mohla to být pecka. :)

31.08.2023 3 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

Nedávno nám vyšla novinka od autorky Penelope Bloom, která mě rozhodně nesměla minout. Jakožto velký fanoušek série Objekty touhy a Můj tak trochu komický románek tohle byla jasná volba.

Určitě se zde budu opakovat, ale tohle rozhodně nejsou romány pro každého. Pokud nemáte rádi bizarní humor a jednodušší děj, u kterého stejně víte jak to dopadne, tak to nečtěte, protože z toho nadšení nebudete.

Nicméně já její styl psaní miluju, protože píše skvělé jednoduché romány, které si můžete přečíst prostě kdykoli, a i když budete mít špatnou náladu, tak Penelope Vás prostě rozesměje. Její hrdinové jsou občas takové trubky, že si říkám, kam na ty hlášky chodí. Mám pocit, že i když je to všechno na jedno brdo, tak mě to nepřestane bavit a sáhnu po jejich knihách kdykoli kdy nebudu mít náladu.

Byť jsem četla spoustu negativních recenzí, tak já se k tomu nepřidám. Dostala jsem co jsem očekávala. Oddech, pohodu, humor a bezva romantickou linku, která tedy v tomto případě mohla být lehce více rozvinutá. :)

28.07.2023 4 z 5

Smrt a další šťastné konce Smrt a další šťastné konce Melanie Cantor

Tak tohle bylo opravdu milé překvapení! Přiznám se, že od knihy jsem neměla moc velké očekávání. Nicméně tohle byl hezky napsaný příběh o ženě, které zbývá jen pár měsíců života. Možná spousta lidí čeká depresivní čtivo (já ho očekávala), ale tady se rozhodně nudit nebudete! Kniha je opravdu vtipná a já můžu říct, že jsem se několikrát pobavila. :)

18.03.2023 4 z 5

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Na novou Holly Black jsem se opravdu moc těšila, protože její knihy (zejména Krutý princ) si mě získaly. Takže novinka byla v moji knihovně nutností.
Kniha má velice slibnou a skvělou anotaci, u které jsem ani nemusela přemýšlet, zda to bude něco pro mě a navíc ještě překrásnou obálku! Máme tady opět originální a skvělý fantasy svět. Nicméně pro mě byl příběh lehoučkým zklamáním. Čekala jsem naprostou pecku od začátku dokonce, bohužel ta první půlka se tak trochu vlekla, protože se tam nic moc extra nedělo.
Přiznám se, že jsem se trochu ztrácela v těch stínech a jménech, bylo to na mě dost chaotické a nevím, zda jsem to pochopila správně.
Zhruba v půlce knihy se to otočilo a příběh dostal ten správný šmrnc a drive, na který jsem od autorky zvyklá a stránky mi začali utíkat pod rukama!
Autorka příběh nezačíná zbytečným “okecáváním” a sáhodlouhým seznamováním s postavami a vezme nás rovnou do příběhu a to mě baví. Nebýt toho, že se zpočátku nic moc nedělo a trochu chaotického vysvětlení podstaty stínů, byla by to další top kniha s originálním světem a romantickou linkou.

Mockrát děkuji @humbook za poskytnutí knihy v rámci #spoluprace k recenzi. ️

20.11.2022 4 z 5