dalibor123 dalibor123 komentáře u knih

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Skoro žádná kniha se mi tak nežrala pod kůži, jako je Dlouhý pochod. Je to jedna z nejlepších knížek co sem četl. Je to první knížka, kdy sem fakt měl sto chutí, otočit rovnou na konec a podívat se, jak to dopadne a taky první knížka, kde sem v jedné části i odmítal číst dál, protože jsem se bál, jak to dopadne :D Prožíval sem pak každý krok s postavami a přesto, že jsem vetšinou ležel v posteli, tak mi boleli nohy :) Neskutečný, rozhodně doporučuji :)

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Jedna z TOP knížek co jsem kdy četl. Neuvěřitelně tam dýchá ta tísnivá atmosféra vězení, kde se čeká na smrt a poslední okamžiky prožíváte skoro jako by jste tam byli vy sami. Hrozně moc emocí to vyvolává, úžasně napsaný. Nedá se to popsat, musí se to přečíst :)

To To Stephen King

Vezmu to rychle. Rozjez knížky je na 350 stranách. Ze začátku nezáživné a strašně zdlouhavě a zbytečně popisované. Jakmile se to rozjede a vy si postavy zafixujete, tak knížka letí přímo po stovkách stránek. Obdivuji autora, že byl schopný takové veledílo sepsat.

02.03.2018 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Pořád ta samá polívka uvařená Danem Brownem s osvědčenými ingrediencemi. A pořád to svým způsobem funguje. Ale už ne, tak jako dřív prostě. Kniha nezklame, ale zase úplně neuhrane. Je pravda, že téma je hodně chytlavé a zajímavé.

Jantarová komnata Jantarová komnata Steve Berry

Nenáročné čtení na odreagování, nějaký to dobrodružství, moc hezky napsaný. Čte se to krásně a já sem si to moc užil :)

01.03.2018 4 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Jedna z nejlepších Brownovo knížek. Pomalejší rozjezd, ale pak už to nejde zastavit :) Strhující děj a vyvrcholení super! Přál bych si aby autor psal víc takových knížek :)

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Moc hezky napsaný, nemohl sem se odtrhnout ani na chvilku. Doporučuji nejdřív film a poté knihu jako doplnění :)

Osvícení Osvícení Stephen King

Děsivé, mrazivé a rozhodně lepší než film :)

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Tahle knížka je prostě nejlepší, člověk jedou začne a nemůže přestat. Výborný děj, tempo neuvěřitelný, zajímavý, výborně napsaný. Brownovo nejlepší knížka, nikdy na ní nedám dopustit :)

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

U téhle knížky jsem poprvé zaznamenal případ, kdy je film lepší než knížka. Vykoupení z věznice mi trošku zklamalo. Asi je to zapříčiněno tím, že mám fakt paměť na to co se ve filmech říká. Knížka je jakoby přepis toho co říká ve filmu Red jakožto vypravěč a jelikož si to pamatuji fakt dobře, tak už ob řádek dál sem přesně vědět co tam bude stát. Krom toho oproti filmu tak chybí i pár postav a zápletek. Tak že, je to sice hezky napsané, ale film je v tomto případě lepší :) Nadaný žák mě teda bavil fakt hodně. Nečekal sem že autor má i takové díla, byl jsem mile překvapen :) Další dvě už byli slabší, ale jen o trošku :) Celá knížka se četla skvěle a sem moc rád, že mi leží v knihovně :)

Iron Maiden: Run to the Hills Iron Maiden: Run to the Hills Mick Wall

Miluju Iron Maiden a tahle knížka mi řekla spoustu informací co sem nevěděl... ale to bylo tak nějak všechno. Nemůžu říct, že by to bylo nějak extra zábavný...

01.03.2018 3 z 5

Mötley Crüe Mötley Crüe Neil Strauss

Zábavné, vtipné, šokující, nechutné, poučné, chytlavé a na konci i smutné... prostě biografie :) Ale jedna z těch lepších. Tahle kapela věděla co je to mejdan :)

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Nevím co napsat ke knize jako takové. Snad jen top 5 povídek z této knihy:
Noční směna, Kostlivec, Římsa, Nekuřáci a.s., Děti kukuřice :)

01.03.2018 3 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Musím dát plný počet. Nestává se totiž často, abych na pár stránkách zažil takový skvělý příběh a ještě k tomu abych fandil vlastně záporné postavě. Zde si King opravdu vyhrál a na to jak je to krátký, tak to určitě stojí za přečtení.

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Tak tahle knížka fakt měla koule. Člověk si říká, co autor asi tak může vymyslet, když tam leží žena sama a připoutaná k posteli. Ale odpověď je, že opravdu hodně a je to super. Mrazivé, dech beroucí a napínavé :)

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Zde autor předvedl svoje spisovatelské umění v plné míře. Čtivější knihu sem ještě nečetl, je to krásně napsaný. Ale přijde mi, že jak rychle člověk tu knížku prolítne, tak rychle ten děj i zapomene. Ale určitě doporučuji :)

28.02.2018 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Strašně sem se těšil na tuhle knížku, ale bohužel... Nedopado to dobře. Celou knížku člověk čeká na něco, co nepřijde. Chybí tomu napětí, nejaký tempo a Langdon je v tyhke knížce zbytečnou postavou. Nemá tam k tomu skoro co říct. Knížky Browna miluju, ale tahle je určitě nejslabší.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Klasika od mistra Kinga :) Jednoznačně stojí za přečtení :)

01.03.2018 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Hodně dobře napsaný, parádní tempo, člověk to přečte jedním dechem. Andělé a démoni jsou pořád trošku lepší, ale šifra je fakt super :) :)

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Prní autorova kniha, kde se podle mého sám tak trochu hledal. Nicméně místy hodně napínavé a i tak bych řekl, že dobře napsané. A ten kdo má Browna rád, tak by měl vědět, jak auto začínal :) :)