Daecius Daecius komentáře u knih

Předposlední pravda Předposlední pravda Philip K. Dick

Není to špatná knížka, ale patří k mistrovým nejslabším románům.

18.09.2014 3 z 5

Skála Skála Peter May

Peter May si mě svou Skálou naprosto získal, seděl jsem u toho jak přikovaný. Je až neuvěřitelné, jak dovede autor zaujmout a jak sugestivně dovede vylíčit příběh, atmosféru a prostředí, to vše přesto, že se prakticky vůbec neuchyluje k nějakým sáhodlouhým popisům. Souhlasím, že detektivka je to spíše okrajově a srovnání se severskou krimi, na základě čehož se Skálu zkouší distributoři prodávat, je v podstatě mimo mísu. Kam se totiž severská krimi se svými pohádkovými masovými vrahy na Skálu hrabe! Severská krimi ve srovnání s příhem Skály vyznívá snad až legračně komiksově.Tohle je o obyčejných podělaných životech obyčejných lidí a May ukázal, jak tragické a kolik neštěstí dokáže napáchat \"obyčejné\" lidské zlo a zástupy mrtvol ani různě divné úchylné vraždy k tomu vůbec nejsou potřeba.

14.09.2014 5 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Markus Heitz

Druhá polovina posledního dílu série Ulldart - Doba temnoty je asi to nejlepší, co M. Heitz od doby Trpaslíků napsal. Jinak mi celá série přišla zbytečně utahaná a občas mě čtení nebavilo, protože se na mnoha stránkách opravdu nic nedělo a tento druh beletrie prostě potřebuje dynamiku. Možná to celé mohl autor zkrátit tak do třech dílů, aby měl děj větší spád a knihy tak byly poutavější. Každopádně se mi svět Ulldartu líbí a hrdiny jsem si oblíbil. Dobře že si M. Heitz nechal na konci malou berličku pro případné pokračování.

22.07.2014 4 z 5

Krvavé brány Krvavé brány Markus Heitz

Zatím nejslabší kniha od M. Heitze... spousta omletých klišé, knihu jsem dočítal spíš "z povinnosti"...

08.06.2014 3 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Opět jsem si knihu s chutí přečetl, opět mě bavila. Pan Vondruška už hodně popouští uzdu, Msta písecké panny je v mnoha směrech už totální pohádka. :-) Ale čte se to hezky, autor prostě ví co jeho čtenáři chtějí a tak jim to plnými hrstmi dává, nutno dodat, že se mu to daří naprosto dokonale. I přes fakt, že má kniha mnoho společných prvků s předchozími díly série, pořád ještě překvapivě nesklouzává ke stereotypu, pan Vondruška to prostě umí.

17.04.2014 4 z 5

Tak ke Švejkovi bych to tedy opravdu nepřirovnával, tady nevidím žádnou podobnost... to jste si přečetli, že Jonasson miluje Švejka, tak ho tam hned vidíte?? Neříkám, že je to vyloženě špatná knížka, spíš takový méně zábavný neoriginální bratříček Forrest Gumpa.

12.11.2013 3 z 5

Obrněný prapor SS Obrněný prapor SS Leo Kessler (p)

Četl jsem již před dobou, kniha upoutala mou zvědavost netradičně zpracovaným tématem, ale nic zvláštního a zajímavého v podstatě nepřináší.

30.09.2013 3 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Trochu mi vadí, že tímto dílem změnili obal celé série. Kupuju si všechny díly a pokud 4 předchozí knihy Letopisů měly podobně laděný obal, je škoda té změny, sbírka knih pak není tak pěkná, když knihy k sobě neladí a série tak vypadá nehomogenně.

26.09.2013 4 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Mám-li být upřímný, připadá mi, že Silmarillion je zde hodně nadhodnocován, zřejmě z úcty k panu Tolkienovi, ten přece nemohl napsat nic, co by nebylo geniální. No, já si nebudu lhát do kapsy - nejen, že se to špatně čte, ale když se tím člověk prokousá a dostane se do toho, zjistí, že je to vlastně nuda a o ničem.

04.07.2013 1 z 5

Znamení temného boha Znamení temného boha Markus Heitz

Znamení temného boha mi připadá slabší než předchozí dva díly. Ději by chvílemi slušela větší dynamika.

09.05.2013 3 z 5

Nadace a Země Nadace a Země Isaac Asimov

Celé série Nadace mě opravdu chytla až dílem "Na hranicích Nadace" a její pokračování, "Nadace a Země", je důstojným vyvrcholením celé ságy.

09.04.2013 4 z 5

Druhá Nadace Druhá Nadace Isaac Asimov

Až od knihy Druhá Nadace mě celá série teprve začala bavit. Předchozí dva díly jsou slabší, ale víceméně nutné pro správné chápání souvislostí.

13.03.2013 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Právem naprostá klasika a jedna z nejlepších knih všech dob.

10.02.2013 5 z 5

Nová dobrodružství Sherlocka Holmese Nová dobrodružství Sherlocka Holmese Martin H. Greenberg

Povídky jsou dosti kvalitativně nevyvážené. Ve sbírce se najdou opravdu dobré, ale je tam i dost plytkých a příliš vyumělkovaných.

04.11.2012 3 z 5

Stíny nad Ulldartem Stíny nad Ulldartem Markus Heitz

Markus Heitz umí. Těším se na další díly.

12.09.2012 4 z 5

Deník zloděje Deník zloděje Danny King

U Deníku zloděje jsem se vážně pobavil, velká škoda že u nás dosud nevyšlo pokračování !

23.08.2012 4 z 5

Královský gambit Královský gambit John Maddox Roberts

Výborná série detektivek z antického Říma, dobře zpracované prostředí, dobové reálie a fakta. U nás málo známé, což je obrovská škoda. Doporučuji, milovníkům historických detektivek doporučuji dvojnásob.

23.08.2012 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knížky o Potterovi mi připadají spíše průměrné, sice se velmi dobře se čtou a dokážou upoutat, přesto mi styl Rowlingové připadá tuctový, nepíše nijak výjimečně; překvapivě se mi však mnohem víc líbí filmové verze.

22.08.2012 3 z 5

Příběh čaje Příběh čaje Zdeněk Thoma

Z hlediska historického exkursu do světa čaje a dokumentárně cestopisného - perfektní. Krásné fotky, poutavé čtení. Z hlediska informací o čajích pro ty, kdo se o to hlouběji zajímají, slabé.

22.08.2012 3 z 5

Čaj: Průvodce pro znalce Čaj: Průvodce pro znalce Jane Pettigrew

Průvodce pro znalce? Ale kdeže... průvodce pro začátečníky.

22.08.2012 2 z 5