Daecius Daecius komentáře u knih

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Z mého pohledu zatím nejslabší díl série. Čtení mě sice bavilo, ale tak nějak mi to přijde už posté opakované, takový stereotyp. V jiných dílech bylo vždy něco zajímavého, překvapivého, poutavého.. až jsem se divil, a říkal si, kdy se vyčerpá - tak je to tady; tentokrát jsem nic takového nedostal, pouze úspěšné a prověřené opakování před tabulí. Coby čtenář bych místo třech podobných dílů raději jeden opravdu vymazlený, ale chápu že nakladateli tohle chrlení dobře prodávaných knih náramně vyhovuje.

23.02.2017 3 z 5

Démon zvrácenosti (9 povídek) Démon zvrácenosti (9 povídek) Edgar Allan Poe

Výběr z mistrova díla. Vydalo nově nakladatelství Argo s ilustracemi r. 2013, kteréžto knihy jsem hrdým vlastníkem i já. :-)

24.12.2015 5 z 5

Rudá moře pod rudými nebesy Rudá moře pod rudými nebesy Scott Lynch

Souhlasím s komentáři ostatních, je to opravdu slabší, než první díl. Zvlášť v pasážích na moři často kniha ztrácí dech a tak nějak se to motá v bludném kruhu. Ale stejně tomu těch pět stárů dám, svět S. Lynche mě hodně baví.

30.10.2014 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Právem naprostá klasika a jedna z nejlepších knih všech dob.

10.02.2013 5 z 5

Nová dobrodružství Sherlocka Holmese Nová dobrodružství Sherlocka Holmese Martin H. Greenberg

Povídky jsou dosti kvalitativně nevyvážené. Ve sbírce se najdou opravdu dobré, ale je tam i dost plytkých a příliš vyumělkovaných.

04.11.2012 3 z 5

Čaj: Průvodce pro znalce Čaj: Průvodce pro znalce Jane Pettigrew

Průvodce pro znalce? Ale kdeže... průvodce pro začátečníky.

22.08.2012 2 z 5

Všechny čaje Číny Všechny čaje Číny Kit Chow

Podrobné? Vyjma historie velice málo. Spíše nástin a úvod do světa čaje. Informací by kniha snesla daleko víc; o čaji pu-erh velice málo informací, navíc nepřesných.

22.08.2012 4 z 5

Stává se mi málokdy, že se mi filmové zpracování líbilo o dost víc než kniha (film jsem viděl samozřejmě až po jejím přečtení) .

08.03.2017 3 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Nejlepší neDoyleovský Holmes.

06.09.2015 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Řekl bych, že Inferno patří k tomu lepšímu z Brownovy tvorby. Chápu ale, že leckdy může čtenáře poněkud nudit, protože je zbytečně rozsáhlá a velká část knihy připomíná spíš jakéhosi turistického průvodce po Florencii se zaměřením na Dante Alighieriho. Za román dávám *** + * za důležité téma, o kterém by se mělo mnohem více hovořit. Pokud tomu pomůže Brownova kniha a chystaný film, je to možná zatím jeho nejsmysluplnější román.

06.09.2015 4 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Markus Heitz

Druhá polovina posledního dílu série Ulldart - Doba temnoty je asi to nejlepší, co M. Heitz od doby Trpaslíků napsal. Jinak mi celá série přišla zbytečně utahaná a občas mě čtení nebavilo, protože se na mnoha stránkách opravdu nic nedělo a tento druh beletrie prostě potřebuje dynamiku. Možná to celé mohl autor zkrátit tak do třech dílů, aby měl děj větší spád a knihy tak byly poutavější. Každopádně se mi svět Ulldartu líbí a hrdiny jsem si oblíbil. Dobře že si M. Heitz nechal na konci malou berličku pro případné pokračování.

22.07.2014 4 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Opět jsem si knihu s chutí přečetl, opět mě bavila. Pan Vondruška už hodně popouští uzdu, Msta písecké panny je v mnoha směrech už totální pohádka. :-) Ale čte se to hezky, autor prostě ví co jeho čtenáři chtějí a tak jim to plnými hrstmi dává, nutno dodat, že se mu to daří naprosto dokonale. I přes fakt, že má kniha mnoho společných prvků s předchozími díly série, pořád ještě překvapivě nesklouzává ke stereotypu, pan Vondruška to prostě umí.

17.04.2014 4 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Trochu mi vadí, že tímto dílem změnili obal celé série. Kupuju si všechny díly a pokud 4 předchozí knihy Letopisů měly podobně laděný obal, je škoda té změny, sbírka knih pak není tak pěkná, když knihy k sobě neladí a série tak vypadá nehomogenně.

26.09.2013 4 z 5

Znamení temného boha Znamení temného boha Markus Heitz

Znamení temného boha mi připadá slabší než předchozí dva díly. Ději by chvílemi slušela větší dynamika.

09.05.2013 3 z 5

Nadace a Země Nadace a Země Isaac Asimov

Celé série Nadace mě opravdu chytla až dílem "Na hranicích Nadace" a její pokračování, "Nadace a Země", je důstojným vyvrcholením celé ságy.

09.04.2013 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knížky o Potterovi mi připadají spíše průměrné, sice se velmi dobře se čtou a dokážou upoutat, přesto mi styl Rowlingové připadá tuctový, nepíše nijak výjimečně; překvapivě se mi však mnohem víc líbí filmové verze.

22.08.2012 3 z 5

Zvony smrti Zvony smrti Ernst Hall

Vcelku ucházející detektivka s dobrou atmosférou (Anglie, nečas, kostel, bažiny atd.) a také s hromadou klišé.

17.03.2017 4 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Nejlepší neDoyleovský Holmes.

06.09.2015 5 z 5

Předposlední pravda Předposlední pravda Philip K. Dick

Není to špatná knížka, ale patří k mistrovým nejslabším románům.

18.09.2014 3 z 5

Krvavé brány Krvavé brány Markus Heitz

Zatím nejslabší kniha od M. Heitze... spousta omletých klišé, knihu jsem dočítal spíš "z povinnosti"...

08.06.2014 3 z 5