Daduška Daduška komentáře u knih

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Idylické letní prázdniny, partička kluků na kolech, ovšem nad městečkem visí temný mrak - Zlo, které se probouzí. Kluci v rámci dobrodružných výprav se Zlem bojují. Nápad úplně nový není, v současné době je dost využívaný, ale Simmons knihu napsal dřív a pojal ji po svém. Skvěle vybudovaná atmosféra, mistrně popsaná místa her i bojů. Doporučuji, nenudila jsem se ani chvíli.

15.02.2020 4 z 5

Tři minuty do soudného dne Tři minuty do soudného dne Joe Navarro

Slušně napsaný skutečný příběh jedné špionážní aféry, který Vás rozhodně nenechá v klidu. Budete se divit, co je všechno možné a můžete se jen utěšovat, že teď už to tak jistě mezi agenty nechodí :-).

06.02.2020 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Čekala jsem víc, jistě jde o zručně napsaný příběh, ale na mě je až moc divný. Obsahuje spoustu nápadů, ze kterých by se dalo vytěžit ještě několik knih a tady se přejdou jen pár řádky. Škoda, jsem docela zklamaná. Možná se mi to později rozleží v hlavě, ale bezprostřední dojem - hm. Uvidíme, jak na to budu pohlížet časem...

19.01.2020 3 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Knížku jsem přečetla téměř jedním dechem, odpočinula jsem si u ní, doporučuji.

17.01.2020 4 z 5

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Austenovou mám velmi ráda, tento příběh mi ale připadal ze začátku dost nezáživný. Fanny není nic pro feministky, nechci ale hodnotit morální hodnoty nebo osobní charakterové vlastnosti jednotlivých postav. Důležité je, že ač se v příběhu v podstatě nic neděje, tak jsem se nemohla odtrhnout, byla jsem napnutá v podstatě až do konce.

11.01.2020 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Zase jsem byla knihou úplně pohlcena, ale je pravda, že už je to skutečně překombinované a taková pomsta za hodně studena velmi nepravděpodobná. To nic ale nemění na tom, že jsem se nemohla odtrhnout a další díl, pokud bude, zase vyhledám.

28.12.2019 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Nedávám 5 hvězdiček jako obvykle, příběh byl už překombinovaný, chvílemi se táhl, ale pořád jde o nadprůměrné dílo. Jen překlad byl chvílemi krkolomný, editor (nebo kdo to vlastně má v nakladatelství na starosti) to měl lépe zkontrolovat. Ačkoliv takových nepovedených míst nebylo mnoho, byly jako pěst na oko. V minulých dílech se to nestávalo. Ale i tak mohu doporučit, jen to není taková bomba jako Tma.

22.12.2019 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Knížka byla napínavá, každý den jsem se těšila, až k ní sednu. Ocenila jsem krátké kapitoly, lépe se mi k příběhu vracelo. Dobrý nápad, i když ne úplně uvěřitelný. Ale co, i tak jsem byla napnutá v podstatě až do konce.

09.12.2019 4 z 5

Šantaram Šantaram Gregory David Roberts

Zajímavá kniha, divoký příběh (a upřímně řečeno pro mě dost často hodně přitažený za vlasy, ale to autorovi nevyčítám, čtivosti to jen pomohlo), pro Evropana hodně exotické prostředí. Ze začátku jsem byla nadšená, ale v průběhu čtení mi začaly vadit filozofické proslovy některých hrdinů. Konec jsem dočetla s vynaložením zvýšeného úsilí. Určitě jde o nadprůměrný román, nelituji, že jsem ho četla, ale vracet se k němu nebudu.

27.11.2019 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pokračování je ve stejném duchu jako první díl, krátké odpočinkové čtení, párkrát jsem se opravdu nasmála.

11.11.2019 4 z 5

Plamenonosič Plamenonosič Bernard Cornwell

Tak jsem dočetla desátou knihu a musím se přiznat, že na mě padl smutek, i slzu jsem uronila :-). Tento díl mě bavil hodně a závěrečnou bitvu jsem si opravdu užila. Naštěstí pan Cornwell píše dál a v říjnu 2019 vyšla v Británii již dvanáctá kniha o Uhtredovi, snad se brzy dočkáme i u nás.

08.11.2019 5 z 5

Válečníci bouře Válečníci bouře Bernard Cornwell

Skvělá scéna s Bridou, pořád mě to baví.

05.11.2019 5 z 5

Prázdný trůn Prázdný trůn Bernard Cornwell

Tenhle díl mi přišel ještě lepší než ostatní, prostě jsem se nemohla odtrhnout. Jdu na další.

03.11.2019 5 z 5

Pohanský pán Pohanský pán Bernard Cornwell

Tak tohle bylo vzrušující, závěr velmi překvapivý a ačkoliv jsem si řekla, že si musím od Uhtreda odpočinout, musela jsem okamžitě začít číst další díl, abych věděla, co bude dál.

02.11.2019 5 z 5

Smrt králů Smrt králů Bernard Cornwell

Další díl ze série, není co dodávat.

01.11.2019 5 z 5

Hořící země Hořící země Bernard Cornwell

Uhtred stárne, ale na čtivosti to nic neubírá. Těším se na další díl.

27.10.2019 5 z 5

Píseň meče Píseň meče Bernard Cornwell

Mrtvý muž promluvil. Tahle dějová linka měla velký potenciál, autor se jí mohl věnovat víc. Jenže už takhle má jeho sága 10 dílů (a jak jsem někde slyšela, autor ji stále neukončil), takže chápu, že musí děj poněkud urychlit. A děje se toho opravdu hodně, autor nedá čtenáři vydechnout, ale neopomene budovat atmosféru. Super.

25.10.2019 5 z 5

Páni severu Páni severu Bernard Cornwell

Uhtred je můj oblíbený hrdina, líbí se mi jeho chvastounství i to, že se ničím dlouho netrápí, nic neřeší, prostě žije. Šťastná povaha. Hned začínám další díl, nemůžu se dočkat.

23.10.2019 5 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Stejné nadšení jako u prvního dílu, hned jdu na další díl. Už se mi o těch Dánech a Sasech i zdá, ale nemůžu se odtrhnout.

21.10.2019 5 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Cornwella mám moc ráda, četla jsem od něj spoustu věcí. Jsem nadšená, když se jedná o ságu, a čím víc stránek, tím lépe. Příběh Uhtreda nezklamal, těším se na další díly.

20.10.2019 5 z 5