Daduška Daduška komentáře u knih

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Knihu jsem si půjčila od dcery, když už jsem na dovolené přečetla všechno, co jsem měla s sebou, a nelituji. Přečetla jsem za jedno odpoledne, poetika hřbitova mě úplně pohltila. V knize si najdou své rodiče i mládež, nechci nic prozrazovat, takže nebudu psát, jak konkrétně mě zaujal konec, ale já byla na konci spokojená.

07.07.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Příběh o jednom roce několika obyčejných lidí. Ve spoustě situací jsem se poznala, nebo jsem poznala někoho z rodiny. Tak to prostě v životě chodí. Odpočinkové čtení, ve kterém můžete najít i něco pro sebe, pro svůj další životní vývoj. Nehledala bych v tom žádné složitosti, ale rozhodně mě to donutilo se zamyslet nad tím, co vlastně v životě člověk chce a jak se dokáže plácat od ničeho k ničemu.

09.06.2019 3 z 5

Samota Samota Andrew Michael Hurley

Tajemná atmosféra i zajímavá sonda do náboženského vnímání. Příběh vyvolal spoustu otázek, bohužel autor nenabídl na všechny odpovědi. Podle mě je to škoda, nápad byl dobrý a měl velký potenciál, který však autor nevyužil.

26.01.2019 3 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Krásné povídky, každá další smutnější než předchozí. Nenechte se odradit zařazením mezi povinnou četbu, je to opravdová perla.

11.06.2018 5 z 5

Ledové hlubiny Ledové hlubiny Kerstin Signe Danielsson

Přečteno během jednoho dne, příběh je psaný velmi čtivě, nemohla jsem se odtrhnout. Zajímavá zápletka, sice nějakou tu mouchu bych asi našla, ale nejsem hnidopich, dají se autorům odpustit. Jako odpočinkové čtení doporučuji.

15.03.2018 4 z 5

Měla jsi vůbec někdy rodinu? Měla jsi vůbec někdy rodinu? Bill Clegg

Hodně smutný příběh, i když autor měl v úmyslu spíš probudit ve čtenářích naději a chuť do života navzdory prožité tragédii. Já jsem si z románu vzala trochu jiné ponaučení - člověk by měl prožívat každý okamžik, jako by byl jeho poslední, neměl by odkládat žádné důležité věci na později, protože později nemusí nastat. Ještě že člověk neví, co ho čeká. Jde opravdu o silný příběh, jeho přečtení všem doporučuji.

21.01.2018 5 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Napínavé, velmi lidské - postavy jsou naprosto uvěřitelné. Četlo se samo. Doporučuji, Ohlssonová detektivky umí.

17.09.2017 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Poetický příběh, založený na snech a bohatém vnitřním životě hlavního hrdiny. Je trochu magor, nám racionálním lidem připadá poněkud zvláštní, ale nakonec touží po těch samých věcech, jako ostatní - lásce a rodině. Kniha je plná živých popisů přírody, své si v ní najde i milovník cestování, hmyzu a sněhu. Na mě té poetiky bylo až moc, ale někdy to není na škodu.

03.06.2022 4 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Upřednostňuji poněkud lineárnější styl vyprávění, ale v tom chaosu právě spočívá kouzlo knihy. Pokud od knihy odejdete na několik dní, těžko se vracíte zpět do děje. Ideální by bylo přečíst knihu na jeden zátah. Zajímavý nápad, stojí za přečtení.

23.10.2020 4 z 5

Ačkoliv jsem 2. díl začala číst hned po prvním, v rozvětvené rodině Prokopů jsem se skoro ztratila. Ke konci už jsem neměla o příbuzenství postav přehled, neškodilo by občas připomenout, kdo je kdo. Řekla bych, že některé události autor dost odbývá, shrne je v podstatě do krátkého odstavce. Jestli on si nevzal moc velké sousto. Nebylo to špatné, ale dám si teď pauzu, musím si od toho odpočinout, najednou by epopej četl jen masochista.

26.09.2020 3 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Je zajímavé vidět známé události očima cizince. Poutavě napsaný příběh, ale jak už někdo napsal níže, NĚCO tomu chybělo. Určitě stojí za přečtení.

30.08.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Nemohla jsem se odtrhnout, kniha se četla skvěle. Jen těch stránek mohlo být méně. Budu si to muset přečíst znovu, budu teď hledat stopy směřující k vrahovi od samého počátku. Stojí za přečtení.

08.08.2020 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Skvělá kniha, vtáhla mě do děje hned na začátku, opravdu jsem si ji užila. Doporučuji.

14.06.2020 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Čtivé, ale chvílemi jsem se ztrácela. Moje chyba - začínat sérii od třetí knihy není moc moudré. Nezatížena znalostí vývoje charakterů jednotlivých postav jsem se aspoň mohla soustředit na příběh a musím říct, že rozjezd byl skvělý, ale konec byl odbytý. Nechci nic prozrazovat, ale na pachateli si mohl dát autor víc záležet. V každém případě se k předchozím knihám vrátím.

22.03.2020 3 z 5

Tři minuty do soudného dne Tři minuty do soudného dne Joe Navarro

Slušně napsaný skutečný příběh jedné špionážní aféry, který Vás rozhodně nenechá v klidu. Budete se divit, co je všechno možné a můžete se jen utěšovat, že teď už to tak jistě mezi agenty nechodí :-).

06.02.2020 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pokračování je ve stejném duchu jako první díl, krátké odpočinkové čtení, párkrát jsem se opravdu nasmála.

11.11.2019 4 z 5

Pohanský pán Pohanský pán Bernard Cornwell

Tak tohle bylo vzrušující, závěr velmi překvapivý a ačkoliv jsem si řekla, že si musím od Uhtreda odpočinout, musela jsem okamžitě začít číst další díl, abych věděla, co bude dál.

02.11.2019 5 z 5

Hořící země Hořící země Bernard Cornwell

Uhtred stárne, ale na čtivosti to nic neubírá. Těším se na další díl.

27.10.2019 5 z 5

Páni severu Páni severu Bernard Cornwell

Uhtred je můj oblíbený hrdina, líbí se mi jeho chvastounství i to, že se ničím dlouho netrápí, nic neřeší, prostě žije. Šťastná povaha. Hned začínám další díl, nemůžu se dočkat.

23.10.2019 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Knihu jsem četla před 20 lety a tenkrát mě nadchla. Teď jsem se k ní vrátila a spokojenost přetrvává. Zručně napsaný fantastický příběh s úžasnými nápady pořád baví a může vést k zamyšlení, co vlastně člověk od života chce.

18.10.2019 4 z 5