DádazPrahy DádazPrahy komentáře u knih

Vánoční cesty domů -- 10 povídek a příběhů českých spisovatelů Vánoční cesty domů -- 10 povídek a příběhů českých spisovatelů kolektiv autorů

Nádherné - dojemné i k zamyšlení. Příběhy z doby, kdy Vánoce měli své duchovní kouzlo, lidi byli chudí, ale měli k sobě blizko.
Ráda se ke knížce každým rokem v předvánočním čase vracím.

29.03.2016 5 z 5

Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Nejlepší sága, jakou jsem kdy četla. Určitě doporučuji.

Jsem tady už tisíc let Jsem tady už tisíc let Mariolina Venezia

Kniha od málo známé autorky, "padla mi do oka" úplnou náhodou, upřímně řečeno - přebal mě moc neoslovil. Ale už pár prvních pár stránkách mě knížka zcela upoutala a určitě předčila mé očekávání. Doporučuji.

Tanec na konci léta Tanec na konci léta Brian Friel

Hru jsem viděla na několika českých scénách (za nejlepší považuji inscenaci Divadla na Vinohradech v r. 1993). Také se mi líbit film v anglickém znění (Dancing at Lughnasa).
Dojemný příběh pěti dospělých sester na irském venkově (děj se odehrává v hrabství Donegal na severozápadě Irska ve třicátých letech 20. století). Každá z pěti povahově rozdílných sester má své každodenní starosti i své nenaplněné sny. Není pro ně snadné žít spolu, ale nemohou dost dobře být ani jedna bez druhé. Určitě hra k zamyšlení o tom, co vlastně od života očekáváme, nakolik si za svůj osud můžeme sami, zdali jsme v životě zodpovědni jen sami za sebe nebo i za své blízké.
Asi nejlepší hra od irského dramatika přelomu 20./21. století. Určitě doporučuji.

29.03.2016 5 z 5

Thajská kuchyně Thajská kuchyně kolektiv autorů

Obálka je stejná jako u slovenského vydání - viz. Thajská kuchyně

29.03.2016