czeliza czeliza komentáře u knih

Upíří žezlo Upíří žezlo Monika Šnaiberková

Sára je husička s lehkým stockholmským syndromem a já ho mám zřejmě taky, když dávám knize 2*.
Není to dobrý, ani náhodou, ale zároveň jsem knihu zvládla dočíst. Je to oddechovka, krátké kapitoly, nenudila jsem se a konec mě vlastně překvapil. Snad by se tu dal najít záblesk originality a plus za české prostředí.
Naprosto příšerné byly dialogy a celá "romantická" linka, z toho mi vstávaly vlasy na hlavě. Ale je to takový bizár, tak očividně špatně, že je to skoro zábavné. Pro literární masochisty jako dělané.

21.07.2022 2 z 5

Tulení Tulení Catana Chetwynd

Tohle prostě nebyl můj šálek zlevněného vína. Kresba je roztomilá a to, co autorka slibuje, taky dostanete, I guess, ale vážně mě to neuchvátilo. V podstatě Sarah's Scribbles, akorát jsou podobné situace uplatněné na páry. Není tu nic nového, jen z jednoho potřeštěného motovidla je potřeštěný "relatable" a "cute" pár. Více romanticky a domácky založené duše to snad ocení a láskyplně si povzdechnou, ale pro cyniky to fakt není. Jediná výhoda je, že jste s tím alespoň rychle hotoví.

11.03.2022 2 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Připadá mi, že to trochu ztrácí dech. Pořád jsou tu kresby, ve kterých se člověk vidí, nad kterými se pousměje, ale neoslovilo mě to tolik jako předchozí díly. Snad i kvůli poslední "kapitole" - příručka pro umělce je hezký nápad, ale nejspíš byla míněna pro mladší ročníky.
A navíc - navzdory názvu bylo v komiksu trestuhodně málo koček.

27.12.2021 3 z 5

Tajemství katedrál a esoterický výklad hermetických symbolů Velkého Díla Tajemství katedrál a esoterický výklad hermetických symbolů Velkého Díla Fulcanelli

(Čteno z povinných akademických důvodů)
Nejsem alchymista, tak se necítím být zcela kompetentní k hodnocení... Ale jenom tak odhaduju, že kdyby si člověk něco šlehnul a šel na prohlídku do pařížského Notre Dame, bude to všechno dávat perfektní smysl.
Složité, ale některé myšlenky mají něco do sebe. Není to četba před spaním nebo na pláž. K pochopení je zcela zjevně potřeba předchozí znalost a zájem o tématiku. Spoustu termínů jsem byla nucena si dohledávat.

16.12.2021 2 z 5

Dospělost je mýtus Dospělost je mýtus Sarah Andersen

Jednohubka, přečteno za chvilku. Co na to říct, v každém komiksu se člověk tak trochu najde a povzdechne si nad tím, že někdy by bylo jednodušší jít skolit nějakou mýtickou potvoru než se potýkat s dospělostí. Je to spíš 3,5*, ale co.

30.07.2021 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Griša byla dobře napsaná kniha. I přes nedostatky se fajnově četla a určitě se pustím do dalších dílů. Zaslouží si 3,5*/5, ale zaokrouhluju. (Níže asi spoilery? Pokud to někoho drásá?)

Co jsem fakt nesnesla byl Mal - strašný nudař, netuším, co jsem na něm měla mít ráda. Doufala jsem, že ho volkry posvačí. Naopak se mi líbila postava Ženi a Temnyje. Jó, Temnyj, to je frajer. Alina by se mi líbila, kdyby tam nebyl Mal. Vzpomínky na dětství mě netankovaly, úmorná pochodovka taky ne. Alča by byla 100x lepší, kdyby myslela a bojovala sama za sebe. Ale nejlepší na celé knize byli grišové a jejich svět, s intrikami, výcvikem a vším. To jsem fakt žrala i s navijákem. Nutně potřebuju keftu, vypadá fakt hustě.

28.09.2020 4 z 5

Iron Man: Extremis Iron Man: Extremis Warren Ellis

Já se omlouvám, ale Tony tu byl nakreslený dost srandovně a nějak se mi nedařilo se do něj kvůli tomu vcítit. Jinak se mi líbí, jak byl Extremis vykreslený, příběh předvídatelný, ale četlo se to dobře. Pokud jste viděli Iron Mana 3, v podstatě už víte, o čem to je. Ale já Iron Mana žeru, tak jsem nemohla odolat.

10.12.2019 3 z 5

Měla jsem jako audioknihu. Vyprávění fakt super, obsah má v sobě spoustu věcí k zamyšlení. Člověk si z toho může vybrat, co se mu pro něj zrovna hodí. Upřímně nedovedu si představit, že by se v knize někdo alespoň jednou nenašel. Manson to navíc podává dost "lidovou" formou, tak, že jsem se i mnohokrát zasmála. Dost dobrá self-help kniha.

04.11.2019 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě A. V. Geiger

Pro jednou si (tak úplně) nemyslím, že Wattpad kniha měla na Wattpadu zůstat. Napsáno celkem čtivě, téma zajímavé, logické vyústění mnoha situací, využitý potenciál. I ten záporák byl solidní, až se mi z nějakých jeho scén zvedal duševní kufr. Jen u hlavní postavy si nejsem jistá, jestli je to šikovně napsaná narušená dívka, nebo "trochu víc na hlavu" typická YA hrdinka. Asi každému k posouzení. Škoda, že kniha jako celek neměla moc šťávu a nezanechala žádný trvalý dojem. Snad kromě konce, jehož význam mi tak trochu unikl, jakože...Cože?

05.04.2019 3 z 5

Démon stínů Démon stínů Lenka Dostálová

Knize bych dala tak 3,5 hvězdiček. Nic jsem od ní nečekala, spíš jsem předpokládala, že ji brzy odložím, ale nakonec celkem překvapila. Je to příjemná fantasy oddechovka pro mladé, ale co mi vadilo, byly dialogy. U většiny z nich jsem si nedokázala představit, že by je řekl jakýkoliv reálný člověk. Autorka má hodně v oblibě slovo "však". V knize se objevují nějaká klišé a "Mary Sue" momenty, u Ley obzvlášť, ale sečteno podtrženo, je to hezký český počin a druhý díl si přečtu. Ke konci se mi kniha zdála propracovanější, tak doufám, že se autorka psaním vyvíjí a druhý díl bude už na hvězdičky 4.

26.08.2017 3 z 5

Klasické Murphyho zákony Klasické Murphyho zákony Karl Wagner (p)

Skvělá knížka na pobavení, zasmála jsem se a zároveň jsem si často říkala, že přesně takhle to funguje i v mém životě. Sem tam jsem přeskočila stránky, ale jinak doporučuju jako takový oddech. Krásná humorná knížka do rodinné knihovny.

20.12.2014 5 z 5

Murphyho zákony - kompendium Murphyho zákony - kompendium Karl Wagner (p)

Dostala jsem k Vánocům a neskutečně jsem se bavila :D Dost z toho je pravda a hlavně, myslím, že poslední kapitola jsou zrovna zákony o Vánocích a je zajímavé si číst "co vás čeká" ;) Doporučuji, určitě nezklame ;)

21.10.2014 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Jak druhé díly bývají obvykle nejhorší z celé série (alespoň dle mých zkušeností), tady autorka neudělala krok vedle a kniha se mi líbila. Nové postavy, akce, napětí i nějaká ta překvapení, já jsem byla spokojená. Ačkoliv nějaká ta hluchá místa by se tam našla a Dimka mě v tohle díle místy neskonale štval, ať si říká kdo chce co chce. Může být Bůh, ale někdy bych ho majzla knihou do hlavy a to ho mám fakt ráda. V tomhle díle už jsem čula něco zlého, co bude mít vliv i na další pokračování příběhu. Ale na konci knihy mě dost bodlo u srdce :/

30.07.2014 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knihu jsem přečetla celou, ale rozhodně nelze říct, že jedním dechem. Kniha je psána zajímavým stylem, obálka je propracovaná, ale pokud se člověk vyloženě nevyžívá v upíří romantice tohoto typu, kniha mu nemá co jiného nabídnout. Knihu už bych si znovu nepřečetla, ale hodnotím styl, originalitu (víceméně) a některé části příběhu, které by mě samotnou nenapadly.

30.08.2011 2 z 5