cukrovka cukrovka komentáře u knih

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Nejdříve jsem viděla film, ale kniha je samozřejmě o hodně lepší. Na příběhu je zajímavé, jak se diktatura snaží udržovat v lidech strach a poslušnost. Katniss není akční hrdina bez bázně a hany , ale má lidskou potřebu přežít. Smutné, dobrodružné a čtivé.

27.05.2015 4 z 5

Knihu jsem si přečetla na doporučení kamarádky. Zpočátku jsem byla z příběhu rozpačitá ale postupně jsem se začetla. Na knížce je zajímavé vzájemné kombinování současnosti s některými historickými fakty, které hlavní hrdina nechtěně ovlivnil. Příjemný humor, super čtení, ale ne pro každého.

27.05.2015 5 z 5

Let v oblacích Let v oblacích R. K. Lilley

Kniha je velmi čtivá. Romantika, erotika zajímavá prostředím letušek. A hlavní hrdinové byli sympatičtí i se svými problémy. Jen nerada čekám na pokračování, otevřené konce nenávidím. Hodně často mi další díly různých sérií připadají jak umělé natahování příběhů pro větší zisk z prodeje.

26.05.2015 4 z 5

Příchod Dánů Příchod Dánů Ellis Peters (p)

Příjemný příběh, který se dobře četl.

23.05.2015 4 z 5

Hrnčířovo pole Hrnčířovo pole Ellis Peters (p)

Opět příjemné čtení. Není to klasická detektivka, ale příběh je zajímavý.

17.05.2015 4 z 5

Kacířův učeň Kacířův učeň Ellis Peters (p)

Opět příjemné čtení. Tento příběh je zajímavý i svou náboženskou tématikou. Jak snadno mohl být člověk obviněn z kacířství.

12.05.2015 4 z 5

Poustevník z Eytonského lesa Poustevník z Eytonského lesa Ellis Peters (p)

Opět zajímavé čtení.

09.05.2015 4 z 5

Havran z Předklášteří Havran z Předklášteří Ellis Peters (p)

Příjemné čtení.

07.05.2015 4 z 5

Pouť nenávisti Pouť nenávisti Ellis Peters (p)

Opět příjemné čtení. Děj byl trochu jiný než v předchozích příbězích, ale zajímavý.

02.05.2015 4 z 5

Ďáblův novic Ďáblův novic Ellis Peters (p)

Opět velmi příjemné čtení, zajímavý detektivní příběh.

29.04.2015 5 z 5

Právo azylu Právo azylu Ellis Peters (p)

Velmi příjemné a napínavé čtení. Tyto historické příběhy mne donutily zjistit si i pár informací o benediktinech a kodexech kterými se tento řád řídí ( alespoň si rozšiřuji
obzory ).

26.04.2015 5 z 5

Panna v ledu Panna v ledu Ellis Peters (p)

Příjemné čtení, zajímavý příběh.

25.04.2015 4 z 5

Malomocný u svatého Jiljí Malomocný u svatého Jiljí Ellis Peters (p)

Příjemné oddechové čtení.

23.04.2015 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Celá trilogie je naprosto super. Četla jsem jedním dechem.

20.04.2015 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Přelouskala jsem ji jenom proto, že se jedná o klasiku. Tato kniha mi nesedla, byla na můj vkus moc zdlouhavá. Nechci ji ale úplně odsuzovat. Určitě má svůj okruh čtenářů.

11.04.2015 3 z 5

Já si tě najdu Já si tě najdu P. D. James (p)

Moc mě nezaujala. Žádná detektivka, ale psychologické drama.

05.04.2015 1 z 5