Ďáblův novic

Ďáblův novic https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43176/bmid_dabluv-novic-65f3433da92cd.jpg 4 97 15

Válka mezi králem Štěpánem a císařovnou je v plném proudu, a Cadfael opět musí použít svůj um a zkušenosti, aby vyřešil záhadnou vraždu. V osmém příběhu bratra Cadfaela se blízko Shrewbury ztratí vyslanec biskupa z Winchesteru a ve stejnou dobu se v klášteře objeví novic Meriet, který se zdá být posedlý ďáblem. O mladíka se začne zajímat Cadfael a spolu se svým přítelem, zástupcem šerifa Hughem, vypátrá spojení mezi novicem a zmizelým klerikem. Je nalezena ohořelá mrtvola s zlatým křížem a vypadá to, že v případu hraje hlavní roli spiknutí proti králu Štěpánovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Mladá fronta

The Devil's Novice , 1983

Pavlnka
19.09.2023 4 z 5

Poklidné, pěkné a zajímavé. Série, ke které se ráda vracím.

stanislava9718
09.08.2023 3 z 5

Osmý díl. Ďáblův novic, Cadfael musí se zástupcem Hughem Berringarem vyšetřit záhadné zmizení významného klerika. A Cadfael pomocí své výmluvnosti a šetření pomůže "ďáblovu novicovi" Merietovi. Zajímavé propletené skutečnosti sepsala autorka do tohoto dílu.

Luigi1
06.06.2023 4 z 5

Zajímavé detektivní čtení

kolacky
10.03.2023 5 z 5

Moudrý opat a rozšafný mnich. Úžasný bratr Marek a neodolatelný Beringar...

kalache
10.03.2022 4 z 5

...kupodivu mnich,který není tlustý,směšný nebo zlý..

Tantalis
28.02.2020 5 z 5

Čtu již podruhé celou sérii, protože jsem se po přečtení posledního dílu nedokázal smířit s tím, že by měl bratr Cadfael zmizet z mého života. A po poslední stránce každé z knih v duchu děkuji autorce za tyto příběhy, kterých je v dnešní době zapotřebí snad ještě více, než v době jejich vzniku - totiž příběhy, ve kterých není oslavován zločin, ale jeho právoplatné potrestání, kde jsou vyzdvihnuty vlastnosti jako je odvaha, pracovitost, čest, silná vůle a odpovědnost člověka za své vlastní činy (narozdíl od současné módy prosazování vlastních práv a přehlížení vlastních povinností), a přesto je zachována složitost lidských charakterů a vztahů. Ano, přiznávám, že jsem bratru Cadfaelovi zcela propadl, a neumím si už představit svůj život bez jeho laskavého humoru a oddané péče, kterou mi - byť nevědomky - poskytuje.

Art82
22.08.2018 4 z 5

Opět další klasika našeho slavného bratra. Co víc k tomu dodat.

jaroiva
26.04.2018 3 z 5

Celý příběh se mi celkem líbil, Meriet mi od začátku byl sympatický. Akorát důvody, kvůli kterým se vraždilo mi připadaly jako z nějaké jiné knihy...Celkově OK, ale jiné příběhy bratra Cadfaela se mi líbily víc.

Chesterton
29.12.2017 5 z 5

Přesně, vtažení do děje až nakukování přes rameno. Tato řada detektivek patří na významné místo v mé knihovně:))

haki34
26.11.2017 4 z 5

Napínavá, čtivá, akorátže zrovna před ní jsem četla Hrnčířovo pole a přišlo mi, že měla podobnou zápletku - někdo se "přijde schovat" do kláštera, aby z lásky a šlechetnosti kryl domělého vinníka. Je tady ale bratr Cadfael, který je bystrý pozorovatel a díky předchozímu pestrému světskému životu i dobrý znalec lidské povahy...tak vzhůru za šťastným koncem !!!
autorka dokázala velmi realisticky popsat své postavy, místo děje, jejich oblečení, vizáž, povahu, takže člověk lehce vpluje do příběhu a pomalu nakukuje Cadfaelovi přes rameno :) (jo a protože jsem doposud četla ze série jen 3, zaujalo mě, že Cadfael má někde ve světě syna !)
a ještě jedna věc - v podstatě tyto příběhy opakují jednu starou pravdu - nic nemusí být tak, jak se zdá...

wooloong
19.07.2015 4 z 5

Milá a příjemná oddychovka na dva večery.

cukrovka
29.04.2015 5 z 5

Opět velmi příjemné čtení, zajímavý detektivní příběh.

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

dobrá detektivka

tenax
14.08.2013 5 z 5

Skvělé jako vždycky, i při druhém čtení s odstupem asi pěti let jsem se bavil stejně jako poprvé.

Jančislava
16.04.2013 5 z 5

Opět doporučuji tomu kdo si chce přečíst oddechovou, ale napínavou detektivku