cucik14 cucik14 komentáře u knih

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Opět pět hvězdiček, autor má prostě skvělý styl psaní i humor. Děj zatím za mě nejslabší z prvních třech knih série, ale zase to vykompenzoval záchranou "křížence jezevčíka s krtkem" a více se rozepsal o soukromí Mikiho :)

17.12.2020 5 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezká, stejně jako první díl (ten se mi ale na rozdíl od většiny zde komentujících líbil víc :) ). Zde už tolik, vzhledem k těhotenství Sylvie, nezasahuje do zdravotnictví a líčí hlavně osobní příběhy. Přečteno za dva dny.

30.01.2023 5 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Ač romány pro ženy nepatří mezi mé oblíbené žánry, tak tato kniha se čte lehce a nabízí i zajímavý pohled na dobu vzdálenou sice jen pár desítek let zpět, ale přesto tak jinou...

29.01.2023 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět skvělý, pět hvězdiček.
Jen jsem možná čekala na konci nějaký zvrat s Erikou, když je to poslední díl a nic.
Každopádně za mě byla celá série skvělá, nejvíc se mi asi líbil díl Temné hlubiny, každopádně doporučuji a já se časem určitě vrhnu na autorova další díla :)

29.01.2022 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Další skvělý díl této série, pan Bryndza prostě psát umí :) Plus za nápad s nebezpečím na sociálních sítích. Za mě pět hvězdiček.

06.01.2022 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Knihu Mlčící pacientka jsem si přečetla na základě velké spousty kladných recenzí a byla jsem na ni celkem zvědavá. Jedná se o příběh ženy, která po vraždě svého manžela přestane mluvit a z vyprávění psychoterapeuta, který s ní pracuje plus zápisků z jejího deníku se postupně dozvídáme pravdu. Čte se celkem dobře, závěr je překvapivý a nečekaný. Doporučuji milovníkům thrillerů, není špatná, i když je pravdou, že jsem četla i lepší díla.

08.11.2021 4 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

(SPOILER) Zase úžasný, Goffa prostě umí. I když v tomto díle byl pro mě závěr celkem předvídatelný (nebo jsem si spíš přála, aby to tak dopadlo včetně těch dvou :) ), přesto skvěle, čtivě a uvěřitelně napsáno. Už teď netrpělivě čekám na další počin :)
P.S. Ironické poznámce "Tak si na to nakreslete aspoň kytičky, ať to tu nemáte úplně k ho*nu" se směju ještě teď :D

05.10.2021 5 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Goffa opět nezklamal.
Jo a Terence je mi zase kousek víc sympatický než v předchozím díle :)

09.07.2021 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Na první pohled nádherná obálka, chválím i planek vesnice. Detektivní příběh je zajímavý, i když bych více ocenila, kdyby v knize byla jedna hlavní postava, takhle jsem se ve jménech ztrácela. A konec mi přišel dost překombinovaný. I tak si myslím, že jde o dost zdařilý počin a další knihu od autora si určitě přečtu :) Hodnocení 83% je adekvátní.

12.06.2021 4 z 5

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

Velmi mě baví čeští autoři detektivek, kteří vědí, o čem píší, což je přesně tenhle případ. Krásná obálka, uvěřitelné, ale přesto zajímavé příběhy a prostředí Prahy. Za mě krásných 90%, klidně by mohlo být i sto, ale mám moc ráda Martina Goffu a ten má dle mě lepší vypravěčský talent a umí více vtáhnout do děje. Přesto knihu určitě doporučuju :)

13.05.2021 5 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Od knihy jsem nic moc nečekala a možná proto jsem byla příjemně překvapená.
Zajímavý námět, příběh se čte dobře, krátké kapitoly, jen konec mi přijde dost "americký" a přitažený za vlasy.

25.04.2021 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Opět skvělé, i když, jak už tu píší i ostatní, čtenář poměrně brzy přijde na to, co se asi stalo. Každopádně určitě doporučuju :)

04.05.2023 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Nejlepší díl celé trilogie, je v něm víc vtipu a konečně sem se neztrácela v ději. Je ale opravdu potřeba mít přečtené i první dva díly, aby vám některé pasáže dávaly smysl. Za mě pět hvězd a výborne zakončení série.

04.01.2021 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knihu jsem si přečetla na základě velkého množství kladných recenzí a abych pravdu řekla, ničím mě nenadchla. Takovy průměr, nic od čeho bych se nemohla odtrhnout.

09.08.2018 2 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

(SPOILER) Tento díl mi přišel zpočátku slabší, ale postupně se děj více rozjede a čte se velmi dobře, i když mi (nejen v tomto díle) přijdou některé věci překombinované.
Super je spolupráce s FBI. Líbí se mi i osobní linka okolo Josie a další díl si určitě ráda přečtu.
SPOILER Jako matka musím říct, že bych bez dítěte neodešla a kdyby nebylo zbytí, tak se pro něj vrátím, kór když vím, v jakých podmínkách a s jakým člověkem ho nechávám, takže v tomhle pro Amy pochopení nemám ...

08.03.2023 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Určitě doporučuji pro milovníky HP :) Pohádky jsou zajímavé a i komentáře Albuse Brumbál za každou z nich stojí za to.

18.01.2023 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Nečtu motivační knihy a už vůbec ne knihy z prostředí koncentračního tábora, ale do této jsem se pustila po přečtení mnoha kladných recenzí a nelituji. Čte se i přes velmi těžké téma lehce, autor musel být neskutečně silný člověk. A moc oceňuji styl vyprávění, že mluví ke svému příteli. Pět hvězdiček si kniha určitě právem zaslouží :)

14.06.2022 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

První kniha, kterou jsem od této autorky četla a musím říct, že se mi hodně líbila, i když osobně nemám příliš v lásce ženské spisovatelky thrillerů :D
Jen malý poznatek, který mě jako zdravotníka zaujal (i když je možné, že v Americe to mají jinak). Když se u nás převáží pacient do jiného zařízení, tak se nejdřív vše obvola, zjistí se, kde je místo a kde ho přijmou. Opravdu se policajti se sestrama nedohaduji na chodbě :D
Těším se, až se začtu do dalšího dílu.

22.02.2022 5 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Když jsem četla anotaci, tak jsem nebyla tématem sekt příliš nadšená. Ovšem je to Goffa, který prostě umí, takže za mě opět skvělý.

25.07.2021 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Třetí pokračování série s Terencem, opět skvěle napsáno :) Jdu na Sektu!

14.07.2021 5 z 5