Čtenářka73 Čtenářka73 komentáře u knih

Kroky, co slýcháš Kroky, co slýcháš Jana Jašová

Nebylo to špatné, ale oproti autorčiným detektivkám z poslední doby, které mě baví moc, slabší. Je vidět, že Jana Jašová zraje jak víno :-)

22.02.2024 3 z 5

Síťovky Síťovky Táňa Kubátová

Milá knížka od autorky mně dosud neznámé. Trochu červená knihovna, ale i ta je občas potřeba.

22.02.2024 4 z 5

Po stopách zločinů Po stopách zločinů * antologie

Povedený výběr detektivních povídek. Mě nejvíc zaujala Vražda milé paní od Aleny Mornštajnové a Řeznice od Jakuby Katalpy.

05.01.2024 4 z 5

Rok perel Rok perel Zuzana Brabcová

Opět díky Českému rozhlasu jsem zabrousila do jiných vod než obvykle. Tentokrát jsem nebyla tak nadšená. Popisy sexuálních scén mě nepohoršují, ale příběh mě celkově nebavil a hlavní hrdince jsem moc nerozuměla.

01.11.2023 2 z 5

Dokonalé městečko Dokonalé městečko Kateřina Karolová

Hororové knížky Katky Karolové mě vždycky zaujmou svým námětem. Jsou zábavné, čtou se výborně, ale většinou mám pocit, že mi tam něco chybí. Několik tajemných nebo zvláštních věcí bývá naznačeno, ale chybí vysvětlení. Zřejmě je to často (zejména u hlavní linie) záměrem autorky – prostě otevřený konec, ale já si připadám trochu ošizená. Stejně jsem to měla i u Dokonalého městečka. Ale zase se třeba můžeme těšit na další – rozšířené verze.

09.05.2024 3 z 5

Byl jeden pán Byl jeden pán Jiří Slíva

Vtipné, originální a občas pěkně ztřeštěné básničky doplněné skvělými ilustracemi Jiřího Slívy. Občas jsem se smála nahlas.

22.02.2024 4 z 5

Padaná letní jablka Padaná letní jablka Dora Čechova

Na tuhle knížku jsem narazila díky databázi a objevila pro sebe tak další nadějnou autorku. Přemýšlím, jak nejlépe definovat její povídky, a nejvýstižnější mi přijde slovo „jiné“. Většinou vyžadují větší zamyšlení, ale určitě stojí za přečtení.

01.11.2023 4 z 5

Učitelka angličtiny Učitelka angličtiny Magda Váňová

Tahle knížka mě nenadchla tak, jako většinu ostatních čtenářů. Čte se dobře, ale jen málo postav mi bylo sympatických a celkově mi děj přišel dost nelogický a neuvěřitelný.

01.11.2023 3 z 5

Strana štěstí Strana štěstí Vlastimil Vondruška

Přiznávám, že ačkoliv mám zrovna „vondruškovské“ období a jeho historické detektivky se mi moc líbí, v této knížce jsem došla jen na stranu 23 a měla jsem pocit, jako by to psal někdo úplně jiný. Nesedlo mi moc téma a už vůbec ne styl humoru. Raději se zase vrátím o pár století zpět k nějaké „pěkné vraždičce“.

23.08.2019

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Napínavý psychologický román, ve kterém se nakonec osudy všech postav protnou.

09.05.2024 5 z 5