čtenářka301 čtenářka301 komentáře u knih

Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Adam Drda

Studnice příběhů, které by neměly být zapomenuty a hlavně bychom se z nich měli všichni poučit. Komiksové zpracování jistě otevírá knihu i mladším ročníkům. Velice dobrý počin.

03.11.2020 4 z 5

Jedu dál Jedu dál Blanka Matragi

Skvělá kniha v tom, jak ukazuje, že cesta na vrchol není lehká, naopak, že je plná těžkých rozhodnutí, zklamání a bolesti. Pokud bych měla zařadit nějakou výtku, pak tu, že osobních invektiv tam bylo na můj vkus až příliš a že možná s Blankou nebude snadné vyjít. Což zřejmě není s žádnou silnou osobností.

03.11.2020 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Vizuálně atraktivní, stejně jako jméno autorky. Jinak ale texty po třetí povídce začaly být nudné, stejnavé, bez nápadu. Časopisecké výkřiky, je mi líto.

30.10.2020 2 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Vtipná, svižná, k zamyšlení.

28.10.2020 5 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Vážně to drhlo. Anotace lákavá, podlehla jsem vábení na lehké čtení na pláž a nepovedlo se. Variace na Popelku v ničem originální, hlavní postava mě permanentně štvala, přestože měla působit jako utlačovaný a všemi stíhaný rebel. Nevím, co na knize vzbudilo takovou senzaci.

28.10.2020 2 z 5

Hlava v hlavě Hlava v hlavě David Böhm

Velice hravé a originální dílko - pro dospělé fajnšmekry. Děti tohle nebavilo.

01.10.2020 5 z 5

O čertovi O čertovi Pavel Čech

Já Čechovi knihy miluji, především kvůli ilustracím, ale mým dětem se bohužel nelíbí.

29.09.2020 4 z 5

Husitská epopej mě nadchla, asi proto, nebo možná navzdory, že nejsem úplně nejnadšenějším čtenářem takovýchto historických veleděl. Ale u tohohle jsem vydržela do konce, který, pravda, byl na konci již poněkud rozvláčný a v postavách jsem se ztrácela. Čte se to samo, moc mě zajímal ten obraz doby, průnik do myšlení - a tady je právě i kámen úrazu, protože jak jsem s nelibostí zjistila, Vondruška se údajně s fakty zas tak nezatěžuje. Což mě hodně mrzí a knihy tím tak velice ztrácí. Rozumím, že fikce je fikce, ale tady se tváří jako historie doby a to prostě mate. Takže zase o Husitech ve finále nejspíš nevím nic. Nicméně to, že by možná stálo za to tuhle dobu přestat oslavovat a podívat se kritčtěji, to je každopádně tak nějak závěr, který jsem si z té doby odnesla. A taky, že velké dějiny můžou být často dílem nicotných náhod, osobních avezrí a mocenských ambicí vyšinutých jednotlivců. Poměrně pekelné zjištění.

04.01.2020 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Taková ta kniha, kde se nejdříve vidíte, ale za chvíli omrzí, protože si uvědomíte, že už jste to jinde četli mnohokrát jinak a pořád stejně a navíc jsem se začala ztrácet a co hůř, bylo mi to vlastně trochu jedno. A to je dost málo, na to, jaký humbuk kolem autorky je...

07.04.2018 3 z 5

Solfánci a Sluneční královna Solfánci a Sluneční královna Martina Mia Svobodová (p)

Na tuhle knihu jsem se dlouho těšila a nezklamala nás. Vizuálně kouzelná, příběh originální, metaforický i vtipný. Příběh je ke konci trochu zamotanější, tak je potřeba dávat pozor, ale jako celek opět výborné počtení.

22.01.2022 5 z 5

Ruka Fátimy Ruka Fátimy Ildefonso Falcones

Veledílo na temné zimní večery. Široce pojatá, o historii, o které toho zas tak moc nevíme. Mě se moc líbila, nakoukla jsem zase jinam.

22.01.2022 5 z 5

Naučte se komponovat kreativně Naučte se komponovat kreativně kolektiv autorů

Přehledná kniha, která v záplavě mnoha podobných neprávem zanikla. Na příkladech z praxe naučí solidně základy a vybídne k vlastní kreativitě.

03.11.2020 5 z 5

Satirická a vtipná vzpruha. Moc mu fandím.

02.11.2020 5 z 5

Balada pro banditu a jiné hry na zapřenou Balada pro banditu a jiné hry na zapřenou Milan Uhde

Miluju. Klasika, škoda že je Uhde takovej zapomenutej, pamatuji si ho z TV a pod., takoví starý kmeti mi v naší společnosti dost chybí...

10.10.2020 5 z 5

Zdokonaluji se v józe Zdokonaluji se v józe André Van Lysebeth

Bible jogy, nic není třeba dodávat. Každý, kdo chce jogu praktikovat, prostě musí Lysebetha číst. Některé věci stále nejsou ve veřejném prostoru všeobecně známé, jako např. očista žaludku gestem slona nebo popis pozicí, především dynamické fáze, ty se často přeskakují. Dnes se z jogy stává superestetická záležitost pro instagram, tak pokud tohle není vaše cesta, je vaše cesta - cesta hloubky - právě Lysebeth. Jediné varování - jakmile jednoho Lysebetha vezmete do ruky, budete cítit nepřekonatelnou touhu načíst i všechny jeho ostatní tituly. Jsem za jeho práci velmi vděčná.

05.01.2020 5 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Hluboká kniha, která otevírá tak důležité téma. Veronika má dar psaní, donutí člověka zamyslet se, dívat se na věci z jiného úhlu. Je to kniha, která by neměla chybtě v žádné knihovně.

18.05.2018 5 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Na knize oceňuji, že se snaží podat poctivou výpověď o životě v Keni, je vidět, že autorka Afriku miluje a rozumí jí. Moje první kniha od ní a určitě budu pokračovat.

07.04.2018

Bertík a čmuchadlo Bertík a čmuchadlo Petra Soukupová

Líbí se mi styl i zápletka, jsem ráda za tuhle českou autorku.

07.04.2018 5 z 5

Adarhargský jed Adarhargský jed Štěpán Kopřiva

Moje první setkání s autorem a koukám, že mám nového oblíbence :)

29.01.2022 5 z 5

Madeleine Madeleine Madeleine Albright

Úžasná bichle na dlouhé večery. Pohled do zákulisí ale i na to, jak to má žena v politice - a asi i kdekoliv jinde ve vrcholovém postavení - těžké. Za písmenky je cítit jisté drobné obětování rodině, asi si šla dost za svým. také jsou zajímavé popisy různých hrátek a toho, jak něco jiného je si osobně myslet a něco jiného konat nebo k tomu někoho přesvědčit. Zákulisí z návštěvy v Praze je úžasné.