Čtecímaniak Čtecímaniak komentáře u knih

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

(SPOILER) Můj další retelling na Krásku a Zvíře. První byla kniha Scarlet, druhý díl ze série Měsíčních kronik a tohle je ten druhý... Ani jeden z retellingů není to, co bych očekávala. Přitom tu klasickou pohádku úplně zbožňuju, tak kde je problém?
Už od začátku jsem se začetla. Ta knížka opravdu pohltí a spolkne. Ovšem nic světoborného to opravdu není.
Nějak to plyne, Kráska potká zvíře, zase to nějak plyne... Něco se stane, skoro 200 stran vlastně o ničem. Dozvídáme se tu nějaké příběhy ze světa, kde hlavní postavy žijí a o rodině hlavní hrdinky (Krásky). Tohle je ten výtažek cca 200 stran.
Je krásně graficky upravená. Kapitoly z pohledu zvířete (či prázdné stánky) jsou krásné. Nebo aspoň mně se líbily. Opravdu se to čte hooodně rychle a nutí vás to číst dál a dál a dál.
Příběh v některých částech stagnuje. Není záživný, ale čtivý.
Konec byl na mě moc uspěchaný. Bum, bác, ať už mám hotovo? Asi nějak tak... To mě zklamalo.
(MŮŽE NASTAT SPOILER!!)
Opravdu to končí jako pohádka, kterou všichni známe. Nic výjimečného tam v podstatě není. Možná jenom to, že je lovkyně.
-konec spoileru-
Celkově jsem měla velká očekávání. Knihy zklamala... Ale přesto to nebyl žádný odpad, ale docela fajn čtení.
3,5*/5*

09.01.2021 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Moje první kniha od vyhlášené autorky Sarah J. Maas. Sarah je Spisovatelka s velkým S. Takový čtenářský požitek jsem už dlouho nezažila.
Prvních 100 stran je takových ,,o ničem'', kde vás hodí do vody a vy se topíte a plavete proti proudu. Tak jsem se cítila. Je tam strašně jmen a vy už ani nevíte, kdo je kdo, kdo s kým co má atd.
O nějakých 50 stran později se to už začíná rozjíždět. Nastupuje pan Hunt, který si hned přivlastnil moje srdce. Mám slabost pro anděly, nom.
Bryce, jako ženská postava mi neskutečně sedla. Většinou na ně nadávám, jaké jsou vypatlané a ufňukané, ale Bryce měla svůj charakter. Sarah ji vykreslila jako opravdu hodně silnou ženskou postavu, což moc autorů nedělá. To, s čím se musela vypořádat... Strašně statečná postava.
SKVĚLÝ SVĚT! Kde na to ta ženská chodí? Má cenu ho popisovat, když já to popíšu jako stickmana, ale originál je Mona Lisa? Ne. To si musíte přečíst. :3
(NASTÁVAJÍ MOŽNÉ SPOILERY. ČÍST NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!!)
Začíná se nám tu rojit románek, mezi Bryce a Huntem... Ze začátku to vypadalo dost divně a byli vůči sobě strašně odtažití, ale u konce? Hunte, nechceš existovat? Chci tě v mém životě.
*přiřazuje do jejího seznamu fav shipů*
A konec, který jsem nechtěla ukončit a být ve světě Půlměsíčního města celý život se uskutečnil. Vážení, Sarah to ukončila a já budu čekat skoro dva roky (počítáme český překlad) čekat na druhý díl. To si z nás chce udělat Maas dobrý den? Tak dlouhooo? Ne, děkuji.
Kniha je originální, čtivá a skvělá. Určitě přečtu i ToG a Dvory. Jsem zvědavá. :)
hodnocení: 5*/5*

06.01.2021 5 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Když jsem viděla hodnocení na GR a zde, zlekla jsem se. Kiera Cass patří mezi moje oblíbené autory. Selekce byla skvělá, Siréna byl průser a co asi bude Zaslíbená? Průměr. Je to obyčejný průměr, který napíše průměrný, či začínající autor, ale ne autor, který už má za sebou několik knih.
Na druhou stranu... nebylo to tak hrozné, jak tu někteří píší. Ano, bylo to podobné Selekci, ale i tak je to jiný příběh. Ano, hlavní hrdinka se někdy chová nepochopitelně (konec) je protivná a arogantní, ale dá se to vydržet.
Začátek byl skvělý. Příjemný uvedení do příběhu. Ale postupně to klesalo. Jako když jedete na lyžích z kopečka. Rychlost z kopečka se zrychluje a riskujete pád. Tohle je přesně ono. Svah. Nevíte, co Hollis vymyslí a bez přemýšlení se do toho pustí.
To, jaká je tam romantická linka... Co to jako je? Párkrát se potkají, ona s ním uteče a hned se vezmou? Ne díky, takhle to nechodí (pokud nekoukáte na svatbu na první pohled).
Jsem zklamaná. Konec je na tom ten největší průser. Pokud se přeloží i druhý díl (který má vycházet), je to zbytečná investice nakladatelů a těch, kteří si to koupí. Jsem ráda, že jsem si ji nekoupila, ale půjčila z knihovny.
Tohle je průměr. Žádné velké očekávání nemějte.
3,5*/5* si to zaslouží. Nesedne to každému...

27.12.2020 3 z 5

Královna plamenů Královna plamenů Laura Sebastian

hm..... Tohle bylo zajímavé.
Do druhého dílu jsem se pustila s chutí a natěšená, že to bude něco velkého. Prostě BUM. Haha, šeredně jsem se zmýlila.
Kniha je nudná. Až na posledních stranách se vlastně dozvíte, co se tam děje.
Theo pořád jenom někam utíká. Nic jiného nedělá. Přesouvá se z místa na místo a bojí se Cress.
Tohle se děje až asi do strany 300.
Konec? Tohle je konec?! Já chtěla víc Sórena! Autorko, noták!
Pokud není vaším šálkem kávy nudná kniha, která se táhne a nic se neděje, tohle nečtěte.
4-3,5* dávám jenom za obálku, Sórena a nějakou tu dobrou dějovou linii.

13.12.2020 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Tohle byl podle mě nejchudší díl. Pořád jedno a to samé, moc napětí tam nebylo, protože se hned vyřešilo... Za mě nejlepší temnota.
Viděla jsem i filmy a knihy jsou opravdu lepší. Víc rozepsané,... ale to víme všichni.
Ten konec mi moc nesedl. Neumím si prostě představit Chrise jako otce. Pouze moje chyba, nikoli autorky.
Je to takové to klišé, které neomrzí. Sednete se, uděláte si čaj a čtete. Stránky mizí před očima, to ano, ale i tak mi to přijde hodně natahované. Některá slova se tam opakují...
Za mě nejlepší temnota, nemůžu si pomoci. Tohle spadlo ze 100 na 50. :/

01.12.2020 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Nemastný, neslaný, ale docela dobrý.

16.11.2020 3 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Nechápu, jak se tohle může řadit do erotiky. Ano, je tam pár scén, ale i v tom afteru je víc scén, než tady. :D Nepochopím.
Každopádně k obsahu knihy. Autorka píše čtivě a tak, že vás to pohltí až do poslední stránky. Přesto tomu něco chybí... O překlepech v knize se bavit nebudeme. Není to chyba autorky, ale korekce.
Pokud hledáte něco, od čeho si odpočinete a trošku něco pochytíte z práv, tak tohle je pro vás! Velice doporučuji!

13.11.2020 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Doporučuji sérii!

11.11.2020 5 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Skvělá, nenáročná oddechovka na vypnutí. :D Rozhodně čapnu po dalším díle.

28.10.2020 5 z 5

Muka Muka Lauren Kate

3,5* !!!!MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!!

U prvního dílu jsem přečetla asi nějakých 50stran, protože mě to silně nebavilo. Koukla jsem tedy na film (který řadím mezi moje top filmy) a strašně se mi líbil. Jelikož končil tak nějak otevřeně, šáhla jsem po druhém díle knižní série.
Nevím, jestli to přišlo jenom mně, ale strašně pomalu se to četlo. Na mě se to strašně táhlo, ale i tak to byla zábava.
Co si budem.. Kdo nemiluje Daniela? Já se hlásím do fan klubu! Miluju ho. Vždy jsem se těšila na každou scénu s ním. (Bylo jich málo a to mě hodně mrzí)
Nechápu logické myšlení Lucindy. Tak chce toho Daniela? V některých momentech jí nechápu. Daniel kvůli ní skáče jako (s prominutím) blbec a ona neví, jestli ho miluje.
Jednou se vykousne s jiným, potom si to vyčítá a najednou strašně Daniela miluje. Co to je? Nechápu.
Konec byl uspěchaný a dal se víc rozvinout.
Celkově to bylo docela fajn počteníčko.

26.10.2020 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Vyjádřím se takto. Písemný a detailní porno. :D
Někdy mi to přišlo hodně... přitažený za vlasy? Neříkám, že autorka neumí psát, to vůbec, ale děj a linka mě vůbec nenadchly.
Hlavně jsem si jí kupovala díky obálce a té slibované erotice. Občas mi to bylo i nepříjemné.
Postavy mi nebyly sympatické, bohužel.
Někomu se to může líbit, ale já nedoporučuji.

21.10.2020 2 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

!!!!SPOILER!!!!
Už když jsem se mrkla na hodnocení na GR a databázi, lehce jsem se zalekla.
Tohle, že je erotický román? Já si od něj představuji, že si čtenář bude tisknout nohy k sobě, lehce se červenat a ne jen tupě sedět a číst nezajímavé pasáže o tom, že jí narval podpatek do zadku. To mě i trošku...znechutilo? Za mě tohle prostě není erotický román. Možná tak román s malou, ale opravdu maličkatou erotikou.
Kdo by sakra psal do novin o tom, jak spolu někdo šoustá?! Prve mi to přišlo jako dobrý nápad, ale pořád to bylo jedno a to samé. Dobře, vyspali jsme se spolu, jdeme o tom napsat do novin, kde by se na to mohlo podívat klidně 8 dítě! Proč ne? Dělat si přitom poznámky? Proč ne?
Vůbec jsem nepochopila konec. Tak jsou spolu, nebo ne?
Na druhou stranu, kniha nebyla žádný odpad. Chyběla mi tam erotika, kterou kniha slibovala. Někdy mi připadalo, že autoři už neví, o čem vůbec chtěli psát.
Ještě jeden poznatek. Vůbec jsem nechápala chování Lucase. Carmen miluje, ale přitom jí ''vzal'' kariéru?
Tahle kniha má hodně otazníků... Proto je hodna 3 bodům. Možná ani to ne.

12.10.2020 3 z 5