crazyjuan crazyjuan komentáře u knih

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Nemám slov. Naprosto dokonalá kniha. Neotřelá zápletka, napětí až do konce. Kdyby bylo sedm hvězd, klidně je dám. Tohle je na poli moderní, řekněme severské, detektivky to nejlepší, co jsem za poslední dobu četl. Už aby byl další díl, vypěstoval jsem si závislost :-)

13.02.2019 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Parádička jako vždy, skvělý námět, zápletka i rozuzlení. Jen držím pěsti, ať se nastavená laťka nesnižuje a každá další knížka je minimálně stejně dobrá.

08.11.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Neskutečně napínavý, čtivý. Musím říct, že tahle série je podle mě v současnosti to nejlepší, co se dá v tomhle žánru číst.

30.10.2019 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Tak tohle je dobrá pecka. Skvělý námět, perfektně a čtivě napsáno.

03.10.2019 5 z 5

Dívka, která musí zemřít Dívka, která musí zemřít David Lagercrantz

Musím říct, že jsem byl až překvapený, jak moc byla kniha čtivá a dost mě chytla. Přeci jen první tři díly pana Larssona byly top a těžko na ně navazovat, ale tenhle díl byl hodně hodně dobrý. Bylo by super, kdyby šlo nějakým způsobem v sérii pokračovat.

08.04.2021 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Uff, tak tohle bylo to nejlepší, co jsem v tomhle žánru za poslední dobu četl. Skvělý námět, dobře stavěný příběh, napětí. Za mě absolutní pecka a doufám, že je to začátek série, která nastavenou úroveň bude držet.

06.09.2019 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Za mě perfektní. V té záplavě různých zápletek a hlavních hrdinů se rozhodně neztratí. Napínavé, čtivé, Luc Callanach zajímavá persona, takže rozhodně stojí za přečtení.

08.02.2019 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Tuhle sérii mám moc rád, o to víc mě mrzí, že tahle kniha už rozhodně nebyla TOP jako ty předchozí. Už je toho prostě moc, mám pocit, že autorka už sérii jen uměle natahuje. Pachatel byl víceméně jasný od začátku, vztah Luc a Ava už je trapně překombinovaný a celkově scénář pátrání pořád stejný. Takže pokud bude šestý díl, chtělo by to nějak parádně ukončit celou sérii a zkusit něco dalšího.

28.09.2021 3 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Narozdíl od jiných autorů jsou pánové čím dál lepší. Perfektně vypracované postavy, skvělá zápletka, prostě od knihy se nejde odtrhnout. Ovšem kdo zná seriál Most ten ví, že tady ta kvalita prostě je. Jussi Adlet Olsen definitivně spadl na místo 2 mezi severskými autory. Ale co teď, rok čekání a navíc opět s koncem, který prostě nutí hned číst další díl. No, snad to uteče rychle :-).

18.11.2016 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Nemá cenu hodnotit jednotlivé díly, ale celou trilogii jako celek a stručně řečeno - geniální. Měl jsem trošku pochybnosti, myslel, že se toto dílo přeceňuje, ale přečetl jsem jedním dechem. Propracované, výborně vymyšlené postavy, strhující. Škoda jen, že pan spisovatel Larsson musel odejít tak brzy.

07.08.2015 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje první kniha od autora, začal jsem pěkně od začátku :-). Styl psaní nezapře kvalitního spisovatele, kniha má děj, je zajímavá a čtivá. Nicméně pro mě je pravou severskou detektivkou kniha, napsaná samozřejmě autorem ze severu, ale také dějem odehrávajícím se v této krajině. A toto mi u Netopýra chybělo, prostě ten drsný a krásný severský kolorit. To je ale víceméně můj problém, proto dávám vysoko čtyři hvězdy. Na pět to u mě umí prostě jen Olsen :-).

19.03.2014 4 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Není ani třeba hodnotit, tohle je klasika, která se čte dobře před sto lety, dnes a bude se dobře číst i za dalších sto let.

10.09.2013 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Tuto knihu jsem četl jako první z Olsenových knih, bez nějakých předešlých referencí, takže bez přehnaných očekávání. Kniha mě ale pohltila, četl jsem bez přestávky. Je skvěle napsaná (a přeložená), má spád, zajímavý děj, vtip i napětí. Rozhodně podle mě patří k tomu lepšímu, co nabízí severská krimi a pro mě rozhodně k tomu nejlepšímu.

27.08.2013 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Na plný počet hvězd to určitě není, minimálně první půlka byla hodně rozvláčná. Konec byl už jak má být, takže na další díl se těším. A dal jsem jednu hvězdu navíc za postavu seržanta Livelyho, která byla především v této knize příjemným oživením nudnějšího děje.

04.05.2021 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Poutavý příběh, napínavé, čtivé, zajímavě vytvořená detektivní dvojice, takže rozhodně pět hvězd a pouštím se do dalších knih série.

18.09.2019 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Začátku série se tato kniha nevyrovná, ale pořád Olsen patří k tomu nejlepšímu, co se dá v severské krimi číst.

05.01.2016 4 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Asi zatím nejlepší, co jsem od Nesba četl (čtu popořadě v sérii), ale na zadek si z toho pořád nesednu. Severská krimi má pro mě zatím jiné vládce (Olsen, Hjort s Rosenfeldtem). Dobře se to čte, má to příběh, ale postrádám silnější náboj.

15.12.2015 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Prostě a jednoduše, pro mě je Jussi Adler Olsen v současnosti nejlepším severským autorem detektivek. Všechny knížky jsou čtivé, chytlavé a napínavé až do konce. Složka 64 není vyjímkou, jak jednou začnete číst, nemůžete přestat. Carl, Rose a Asad jsou skvěle namíchanou partou, která knížkám dodává šťávu a náboj.

05.02.2014 5 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Co si budeme povídat - Viewegh se vždycky dobře četl, prostě oddechovky. Byť byl obsah sebenudnější, v jeho podání z toho vždycky vyšla knížka, která neskončí nedočtená. Tento díl je rozhodně lepší než druhý - Mráz přichází z hradu. Prostě knížka podává svižným stylem žumpu české politiky a lobbismu.

04.09.2013 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Čtivé, nějaké extra napětí moc ne, ale bavilo mě to.

05.11.2020 4 z 5