Cojekomupotom Cojekomupotom komentáře u knih

Zápisky z lochu Zápisky z lochu Ken Kesey

*poštvěte je proti sobě, a nebudou se bouřit proti establishmentu*... Za mne skvělé, když jsem byl na gymplu, a po patnácti letech jakbysmet. Samozřejmě, že mudlové tuto knihu nepochopí ani neocení. Mudly myslím všechny ty tuze chytré lidičky, co "neberou drogy", a v životě je přitom nenapadne, že startovní drogou je ve skutečnosti rafinovaný cukr a že takové kafe, cigára a chlast jsou drogy jako každé jiné, byť legální/společensky přijatelné (a v případě alkoholu a nikotinu drogy tvrdé, co se následků a návykovosti týče milionkrát horší, než třeba psychedelika typu thc/lsd)... Jo & myslel jsem, že v originále se to jmenovalo Cut the motherfuckers loose!xD

23.06.2022 5 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Obecně... mi nic, čeho se všichni zůčastnění účastní dobrovolně úchylné nepřijde. Osobně... se nebráním ničemu, kromě striktně gay záležitostí a hc fekálu. Pročež mi tohle připadalo prostě jen nudné. Prokousat se tím s trochou samosadomasochismu dá, a věřím, že ve své době chtělo odvahu, něco takového vydat, ale... Proč xD myslím, že i na pornhubu by člověk našel lepší zápletky, toužil-li by mermomocí po -s prominutím- sraní do huby. Proč xD

23.06.2022 2 z 5

Jamajka Jamajka Anita Balejíková

Jamajka, ostrov anjelov! Moc zajímavý cestopis. Bylo vidět, že autorka si to tam vážně užila a černí bratři si to tam s ní užívali také. Co by ne. Nedivím se. A ty recepty tam taky nebyly k zahození. Opět díky Databázi, že mé stařecké paměti připomíná knihy, na které jsem skoro zapomněl. Výjimečně jsem si i vzpomněl, které šlejšce jsem ji kdysi půjčil v naději, že její zájem o mou knihovnu není jen hraný. Pravděpodobně byl. Jen počkejte, až ji potkám xD p.s. Kdo z vás to sem přidal, když to nikdo nečetl? No, stejně dík za vzpomínky

19.02.2023 5 z 5

Zenová kytara Zenová kytara Philip Toshio Sudo

Nejlepší učebnice hry na kytaru, kterou jsem (coby samouk, který v deváté třídě zaprodal svou duši punku) objevil. Byť "učebnice" je sporný výraz. Vlastně se vůbec nedozvíte, co, kde a jak "mačkat", ale jak k nástroji přistupovat. Ale...

19.02.2023 5 z 5

Asterix v Británii Asterix v Británii René Goscinny

Narozdíl od Rychlých šípů... Tohle nikdy neomrzí. Úžasný film, úžasný komiks, že je obojí trochu jiné není na škodu.

Kdepak je má kravička? Kdepak je má kravička? Terry Pratchett

Nahlas a od srdce jsem se zasmál, to pro mne v dnešní době není samozřejmost. Jasně, je to pouhých třicet stránek, ani ne, pravděpodobně zajímavých pouze pro nadšence... & Sam Elánius -coby prototyp sympatického policisty- může existovat jen na Zeměploše, protože na Zemi-né-ploše jsou všichni fízlové prostě mr*ky, ale i tak je to skvělé. Některé věci jsou důležité!

18.02.2023 5 z 5

Beatnici v Praze Beatnici v Praze Lawrence Ferlinghetti (p)

Skvělá knížečka, skvělé básně, skvělé cédéčko. Zejména Ginsberg za doprovodu kvarteta Emila Viklického stojí za to. *...úmři, když máš, úmři když máš, lehni si, lehni, když umíráš* si díky nim zpívám od roku 2003 a pomáhá mi to neumřít, haha. *chrchly chrchly flus, dus se a dus a kašli a kašli až hodíš si mašli* si v duchu zpívám taky skoro každý den, ale přestat kouřit tabák mi to nijak extra nepomáhá. Na svou obhajobu bych uvedl: sežeň si to, přečti si to, pusť si to

13.02.2023 5 z 5

Psychedelická zkušenost Psychedelická zkušenost Timothy Leary

Variace na Tibetskou knihu mrtvých. Stoprocentně by si zasloužilo převést na audioknihu, protože podstata věci tkví v tom, že vám to někdo čte během "smrti" vašeho ega, po požití psychedelik. Musím se přiznat, že jsem nikdy na tripu nesehnal nikoho, kdo by mi to byl ochotný číst... & až do teď mě nenapadlo načíst si to na záznam sám, což není úplně ono, ale lepší, než se pokoušet to číst vystřelený do vesmíru. To moc nejde, ehm

13.02.2023

Háro. Vzpomínky a dokumenty Háro. Vzpomínky a dokumenty Petruška Šustrová

*na čaje kráčí tesiloví sráči*... Moc pěkně udělaná knížka. Pro mne zajímavé téma. Lol

13.02.2023 5 z 5

Nirvana: Jak vznikaly písně Nirvana: Jak vznikaly písně Chuck Crisafulli

Už jen pro ten poslední rozhovor stojí za to.
*je pro vás hra na kytaru bojem, nebo potěšením?* *boj je tím potěšením...
... Jsem první, kdo přizná, že nehraju jako Segovia. Na druhou stranu, Segovia by nikdy nehrál jako já!* (bacha, spoiler)

13.02.2023

Bohovia súčasných mytológií a komunizmus Bohovia súčasných mytológií a komunizmus Karol Ondriaš

Ta anotace je strašná (a zavádějící), kniha překvapivě nikoliv. Kniha je asi stejnou propagací komunismu, jako píseň Demokracie od mého hrdiny a Prostě Frajera. Karla Kryla, který se utrápil radši hned, když viděl, kam to povede. Neobhajuje ani nepopírá zločiny komunismu. Maximálně poukazuje na zločiny kapitalismu. V tom smyslu, že komunistická "demokracie" je *íčovina, ale kapitalistická "demokracie" dvakrát taková, byť na povrchní pohled líbivější. Každopádně je to spíše než jakákoliv propaganda taková zajímavá "sociologická" studie, z pohledu jakéhosi lehce vonnegutovského biologa z SAV.
Vyrůstal a dospíval jsem ve světě, kde komunismus bylo (a je) sprosté slovo, ale osm z deseti dospělých stejně o samotě trousilo "zas tak špatně za komančů nebylo". Vychovávala a vzdělávala mě především generace lidí vychovaných za normalizace. Nějak se nechce věřit, že všichni byli disidenti, nebo že by změna režimu něco výrazně změnila UVNITŘ JEJICH HLAV. Samozřejmě spousta z nich jsou dobří lidé, co to myslí dobře, ale v první řadě myslí na to, co si pomyslí sousedi. Nebo to doopravdy byli bigbíťáci, a dnes si tykají s Babišem. Takže co. Samozřejmě si hýčkám naivně zidealizovanou představu Masarykovské První republiky, byť má bábi na ni zas tak nadšeně nevzpomínala. Samozřejmě jsem nadšený z revoluce pojmenované po Velvet Underground a že si jako ročník 90 můžu zpívat Children of the revolution od T Rex, ale stejně to byla všechno jen další fraška. Pouhé divadlo během předání moci zmrdečků (kolikrát ani ne) jiným zmrdečkům, nakonec ještě horším. Hešteg všechny si vás koupím. Proč si nahlas nepřiznat, že ČR je zkratka pro Č*ráckou Republiku. Se podívej, kam jsme to dopracovali. Teda vy, já v životě nepracoval a nehodlám s tím začínat, jen, ať socka platí, díky satanu za kapitalismus, lol

09.02.2023 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Už z toho nejsem nadšený, jako když jsem na základce byl bratr Artuš, místy je to prostě nuda a v podstatě furt to samé dokola... ale jako dárek pro děti bych to určitě všem doporučil & za super vzpomínky hodnotím kladně, byť jinak bych to viděl tak na dvě hvězdy. Maximálně.

08.02.2023 4 z 5

Za pár prstenů Za pár prstenů Henry N. Beard

*Šlehy šleh! Šňupy šňup! Dneska meskalin!* Konec je očividně uspěchaný a lehce odfláknutý, ale... Přišlo mi to vtipný, když mi bylo dvanáct. Přijde mi to vtipný i ve dvaatřiceti. Buď jsem jako Petr Pan, nebo je to prostě doopravdy vtipný! *...co se plašíš, dej sem hašiš, a s ním methedrin! Červí dým! Pervitin! Tak zpívá Tim Benzedrin!*

31.01.2023 4 z 5

Pánbůh vám požehnej, doktore Kevorkiane Pánbůh vám požehnej, doktore Kevorkiane Kurt Vonnegut Jr.

Dostal jsem ji hned, jak vyšla, jako dárek k devatenáctinám od táty, & bylo to mé první setkání s Vonnegutem, & nelíbila se mi. Nějak jsem nechápal, proč z toho jsou všichni tak nadšení, pár milých příběhů, a co jako. Ale navzdory tomu se mi spousta myšlenek z ní uhnízdila v hlavě. Později, po Grotesce, Snídani šampiónů a Kolébce, když jsem Vonnegutovi beznadějně propadl, jsem ji párkrát četl znova a... Jediné, co bych jí nyní mohl vyčíst je fakt, že není alespoň o tisíc stránek delší, haha

11.12.2022 5 z 5

Nápady pana Apríla Nápady pana Apríla Jiří Kolář

Nepočítám-li Slabikář, byla to první knížka, co jsem v šesti letech přečetl. Skládačku na konci jsem sice též nepodědil, ale jináč... Pořád ji mám, pořád ji čtu, pořád je vtipná!

11.12.2022 5 z 5

Rock’n’roll Rock’n’roll Tom Stoppard (p)

Mně se to na střední moc líbilo jako kniha, v divadle jsem to bobužel neviděl. A nadchlo mne to pro hudbu Syda Barretta...

04.08.2022 5 z 5

Drogy: Historie jedné hysterie Drogy: Historie jedné hysterie Thomas Szasz

Čtení je jedna z mých nejoblíbenějších drog a tohle je dobrej matroš

21.07.2022 5 z 5

Ve třinácti jsem byl nadšený. Dnes musím konstatovat, že tohle je knížka pro toye. Ale jako úvod dobré

18.02.2023 3 z 5

Nirvana: Pravdivý příběh Nirvana: Pravdivý příběh Everett True

Nó, četl jsem snad všechno, co u nás o Nirvaně vyšlo, a tohle mi přišlo nejlepší. Jasně, že pro povrchní známost stačí mírně melodramatické Těžší než nebe, ale...

18.02.2023 5 z 5

Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky Michael Bronec

Taky úplně nevím, co to dělá mezi knihami, ale vlastně to kniha je, takže... XD