chybinspirace chybinspirace komentáře u knih

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Tahle knížka je srdeční záležitost z dětství :)

04.06.2018 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nadčasová kniha, bohužel její děj se nám docela často předehrává před očima...

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tohle musí být srdcovka každé lidské bytosti! I těch nelidských, kdyby uměly číst!

10.06.2018 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Jedna z mých nejoblíbenějších knih mládí.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Ve většině případů zfilmovaných knih je výsledek často tragický a čtenáři mají chuť se knihou uděřit do hlavy. Když se však do toho dá Mistr Hrušinský, pak je film stejně skvělý jako kniha samotná.

11.04.2019 5 z 5

Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti Bitcoin a jiné kryptopeníze budoucnosti Dominik Stroukal

Krásný úvod do světa kryptoměn. Je to zjednodušeně a poutavě napsané.

25.11.2020 5 z 5

Muž, který stál v cestě Muž, který stál v cestě Ivan Fíla

Pohled do duše zapřisáhlého komunisty, který věřil, že díky komunismu se mohou lidé mít lépe. Nakonec sám prozřel a zjistil, že komunismus se vyvinul úplně jiným směrem, než byly počáteční ideály.

01.05.2019 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Tohle je prostě strhující klasika!

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Výborná kniha o tak trochu cholerikovi, vizionáři, workoholikovi, milujícím otci a snílkovi, který nám toho ještě hodně ukáže.

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Opravdu jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Pokud autor něco tvrdí, dá k tomu podrobnou statistiku, která jeho tvrzení doloží. Žádné emocionální výlevy a clickbaity prostě fakta = faktomluva. Kéž by takto vypadalo více diskusí a argumentů i v reálném světě.

01.06.2021

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Robert Fulghum

Klasický Fulghum! Vtipné, zábavné čtení v kontrastu s náměty na hlubší zamyšlení. Velké díky, u všech Fulghumových knih, patří překladatelům, protože dokáží skvěle přeložit Fulghumovy hlášky a je to velmi vtipné stejně jako v originále.

10.06.2018 5 z 5

Nová velká kniha etikety Nová velká kniha etikety Ladislav Špaček

Kniha nabízí od absolutních základů až po ty nejjemnější detaily společenského chování. Vtipné příhody s Václavem Havlem a vsuvky Gutha Jarkovského dodávají knize vtip a odlehčenou formu.

12.04.2019 5 z 5

Povídky z jedné a druhé kapsy Povídky z jedné a druhé kapsy Karel Čapek

Povídky nejsou zrovna můj žánr. Ovšem povídkám od Mistra Čapka nelze odolat. Spoustu z nich si vybavuji ještě z literateru ze školních lavic.

25.07.2018 5 z 5

Cela smrti Cela smrti John Grisham

Člověk si občas připadal s Cayhallem v cele. Kniha dokáže člověka donutit přemýšlet nad trestem smrti v širším měřítku. Jde vidět, že i ono čekání na smrt, může být často větším trestem, než samotná smrt.

Kočky jsou vrženy Kočky jsou vrženy Jakub Horák

Tahle kniha byla obrovská sranda, ta ovšem končí, když si člověk uvedomí, že značná část postav jsou skuteční "lidé"...

03.06.2018 5 z 5

Brněnské kolo a drak. Pověsti z Brna Brněnské kolo a drak. Pověsti z Brna Oldřich Sirovátka

Velká škoda, že brněnské pověsti nejsou tak rozsáhlé, jako pověsti pražské. V této knize nalezne čtenář ty nejznámější.

05.07.2018 4 z 5

Princip vděčnosti v byznysu Princip vděčnosti v byznysu Gary Vaynerchuk

Gary Vee prostě umí. Snad si knihu přečte co nejvíce byznysmenů.

14.06.2018 5 z 5

Případ Pelikán Případ Pelikán John Grisham

Tady byl Grisham na vrcholu svého umu! Bohužel pozdější knihy už mají sestupnou tendenci...