chrudas chrudas komentáře u knih

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Smekám před panem autorem, myslím, že se mu velmi dobře podařilo vystihnout jak životní příběh Josefa Hasila tak i jeho okolí a hrůzy padesátých let minulého století.

26.03.2023 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Opět Martin Servaz a jeho tým nezklamali. Zápletka dobrá, četlo se samo. Jen kdyby to skončilo o cca dvě kapitoly dříve. Přišlo mi to už zbytečné, epilog to trochu zachránil.

12.03.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Jako vždy super detektivní počteníčko. Opět velké napětí po celou dobu příběhu. Víc snad ani psát nemusím pan Bryndza prostě umí.

12.01.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Opět super čtení jako v předešlých dílech. Skvělé popsáno okolí, zajímavé postavy a dobře vymyšlená detektivní zápletka.....

17.07.2022 5 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Opět super, nápadité, čtivé, se skvělou zápletkou. Jen tak dál, všechny knihy této autorky se čtou velmi dobře....

28.06.2022 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Ten to díl se mi líbil zatím nejvíce. Zaujal mě více vývoj jednotlivých postav než celé vyšetřování. Škoda, že není pokračování, by mě zajímalo jak některé postavy vyřešily své životy.

10.04.2022 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Velmi smutný a zároveň nádherný příběh, který Vás pohladí na duši.

23.02.2021 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihu Jana Eyrová mám ve své knihovně hodně dlouho a i dlouho jsem jí přehlížela. Po přečtení této úžasné knihy nechápu proč. Nejvíce se mi líbila první třetina knihy, ale ani zbylé dvě třetiny knihy nemeškaly za tou první. Dle mého je to úžasný příběh, který ať čtěte v jakékoliv době vám něco přinese, rozesmutní i pohladí na duši.

20.02.2024 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Název Kyselé třešně přesně vystihují celý příběh. Kniha se četla dobře, i když je plná těžkých chvil v životě lidí na konci druhé světové války. Konec je velmi smutný, i když paradoxně už válka skončila. Tento příběh by mohl klidně být v povinné četbě.

04.06.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Bílá voda je určitě velmi zajímavý příběh, který mi rozšířil obzory, jak po stránce církevní tak i naší historie. Jen bych uvítala více stránek příběhu místo archivních dokumentů, někdy bylo těch stranických "blábolů" moc. Ale jako celek dobrý.

23.04.2023 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Opět úžasný humor, díl od dílu mě víc a víc zajímá jak to všechno dopadne. Moc se těším na další knihu z Kostky.

31.08.2021 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Skvělí příběh, okolí i postavy . O téhle knize by se dalo říct jen jedno slovo a to dokonalost ....

10.01.2021 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Napínavé od první do poslední stránky, ale také velmi smutné.....

31.05.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hotýlek se četl dobře. Více mě bavila první polovina knihy, ale i tak hezká kniha.

05.10.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Tichý pláč se četl dobře jako předchozí díly této série. Tentokrát
to bylo více předvídatelné, ale na čtivosti to neubralo.

17.05.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Opět skvělé počteníčko. Perfektní propojení detektivní linky s osobním životem, neruší, ba naopak dobře zapadá. Z dálky vyhlížím další díl......

19.10.2022 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Ani slovo byl dechberoucí zážitek, paní autorka opravdu umí. I když tentokrát zvolila velmi hrůzné zločiny páchané na dětech (co může být horší než, když někdo ubližuje dětem) a velmi smutný konec. Knihu jsem četla jedním dechem a držela opět Lottie palce. Skvělá detektivka v které nic nechybělo.

29.07.2022 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Četlo se dobře jako předchozí díly této série. Od autorky zajímavý výběr destinace, člověk se dozví něco nového.

06.06.2022 5 z 5

Ostrov šedých mnichů Ostrov šedých mnichů Michaela Klevisová

Paní autorka umí, detektivní linie příběhu opět skvělé promyšlená. I když mi v tom to díle byly téměř všechny postavy nesympatické, četlo se dobře.

09.05.2022 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Detektivní zápletka jako vždy výborná, ale tady mě spíše nadchl nápad vrátit se na začátek celé série. Skvěle se četlo.

21.01.2022 5 z 5