Christie2020 Christie2020 komentáře u knih

Papírové domky Papírové domky Jiří Klečka

Knihu jsem koupila jen dle názvu, vůbec jsem netušila, o jaký druh příběhu se jedná.
Styl psaní velmi čtivý. Příběh překvapivý…jen opravdu úplně ne pro mě.
Na druhou stranu, něco si z něj přecejen odnesu.

24.09.2022 3 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Kniha nebyla špatná. Jen mi trochu neseděly motivy a přišly mi dost přitažené za vlasy.
Postavy měly dost skokový vývoj. Z protivného a věčně naštvaného Adama se stal Mirek Dušín a z jeho věčně opilého bratra sportovec roku.
Posledních několik stran knihy mi přišlo dost nadbytečných a jen jsem je přelétla.

14.08.2022 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Zajímavý příběh se smutným a překvapivým koncem. Úplně něco jiného než předchozí autorovy knihy.

22.05.2022 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Lehce předvídatelný příběh o spoustě životních nedorozumění a křivd. Ale proč ne. Možná se k této knížce časem i vrátím.

17.05.2022 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Vcelku zdařilá detektivka…i když do Agathy Christie má daleko. Vraha jsem odhalila, takže žádné překvapení. Bohužel.
Ale aspoň to byla klasická detektivka s vcelku sympatickými postavami.

09.05.2022 3 z 5

Stane se včera Stane se včera Gillian McAllister

Čekala jsem něco jiného, ale zklamaná jsem nebyla. Kniha měla spád a já s napětím čekala, kam to všechno povede.

21.04.2024 4 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Super napínavý příběh, nemohla jsem se odtrhnout. Zpočátku jsem sice měla trochu zmatek v postavách, ale postupně už jsem je odlišovala a věděla, kdo je kdo.
Můj favorit na vraha byl sice někdo úplně jiný, ale nebyla jsem zase tak daleko.
Těším se na další pokračování!

23.02.2024 5 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Až na trochu chabé spojení obou případů byla kniha opět super.

10.12.2023 4 z 5

Skvělá kniha, za mě mnohem lepší než rozhovor s profesorem Benešem. Velmi otevřená zpověď doktora Dvořáka, plná pokory. Moc zajímavá.
A jeho manželka musí být velmi trpělivá.

02.11.2023 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Podle mě skvělý námět, který byl promarněný a nesplnil očekávání. Přitom by se z tématu dalo vytěžit víc.
Navíc na horor jsem se vůbec nebála.
Konec vypadal překotně, pak ještě došlo k zápletce, ale to situaci ani trochu nezachránilo.

18.09.2023 3 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Výborná detektivka. Měla jsem dva adepty na vraha a jeden z nich to byl.Ale i tak velmi dobré.
Hrdinka opět nesmrtelná. Vrah naštěstí nebojoval neohroženě dál i s kulkami v těle, za což palec nahoru! :-)

21.04.2023 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Po předchozí autorčině knize určitě zklamání. Knihou jsem se úplně nemohla prokousat. Konec sice stál za zamyšleníkterá možnost je správná. Ale to nestačí na lepší hodnocení.

25.03.2023 2 z 5

Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Slečna Marplová: Dvanáct nových případů Agatha Christie

Super kniha. Některé příběhy téměř jako z pera Agathy Christie!

16.02.2023

Jedeme na dovolenou Jedeme na dovolenou * antologie

Oddechové a rychle plynoucí čtení o různých druzích dovolené. Různých postavách a zážitcích. Za mě dobre.

03.02.2023 4 z 5

Panství Loch Down Panství Loch Down Beth Cowan-Erskine

Od téhle knihy jsem čekala detektivní příběh…a dostala jsem příběh o skotské aristokratické rodině, jejíž členové se starají jen sami o sebe a o své potřeby… a o jejich sloužících, kteří dokáží pěkně překvapit.
Kniha bavila od začátku do konce.

03.01.2023 5 z 5

Nástrahy zubařského křesla Nástrahy zubařského křesla Agatha Christie

Agatha Christie je moje srdeční záležitost! Je pravda, že mám i oblíbenější příběhy Hercula Poirota.

07.08.2022 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Určitě velmi dobrá kniha. Ale…
Určitě bych preferovala, kdyby se kniha soustředila na jeden hlavní případ a nepopisovala všechny současné případy hlavních hrdinů. Dost se mi to pletlo.
Pletly se mi také postavy v příběhu. Naštěstí většinou bylo pořád dokola vysvětlováno, kdo je kdo.
3/4 knihy se “nic nedělo”, a pak najednou bum! A vše je jasné a vyřešeno.
Ale jinak zdařilá detektivka.

10.07.2022 4 z 5

Letecké katastrofy a jejich vyšetřování 2 Letecké katastrofy a jejich vyšetřování 2 Lukáš Musil

Velmi zajímavá kniha. Možná bych uvítala méně katastrof, ale podrobněji popsaných. Někdy jsem se ztrácela ve jménech posádky a počtu nalétaných hodin. I tak ale skvělé čtení.

14.02.2022 4 z 5

Prokletí rodu Usherů Prokletí rodu Usherů Robert R. McCammon

Na knihu jsem se moc těšila…a byla zklamaná. Podle mě se ze skvělého námětu dalo vytěžit víc…zvlášť z minulosti rodiny Usherů.
Žrava a závěr…to pro mě bylo zklamání a už už jsem se těšila, až knihu dočtu a budu moci odložit.

14.01.2022 2 z 5

Úžasná kniha, zvlášť první polovina hodně zajímavá.

28.12.2021 4 z 5