Christeene Christeene komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krasne napsano. Clovek si rika, proc ma kazdy z hlavnich hrdinu tak smutny osud, do chvile, nez si uvedomite, ze takovy zivot driv byl a ze my jsme si uz zvykli zit tak nejak snadno a bez zdolavani nejakych vyzev nebo prikori. Klobouk dolu zejmena pres hlavnimi hrdinkami. Za me povinna literatura jak vysita.

05.02.2023 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Silne. Opet krasne napsane. Dekuji za knihu, ktera mluvi i o hrdosti, hrdosti cloveka za prislusnost k narodu. Pro mou generaci uz je to skoro nepochopitelne, pro generaci mych deti uz to bude zcela na urovni sci-fi, i proto je dulezite to popsat, aby se to dostalo i k teto generaci ve forme, ktera je proste dokonala.

Slysela jsem od znamych i knihovnice, ze druhy dil je slabsi, nez prvni. Musim nesouhlasit. Take se mi libi celkovy ton knihy, nikomu nic nenuti, nepodsouva a hlavne nesoudi!

08.03.2023 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Cloveku se chce napsat, ze kniha je az hrava. Hraje a vodi vas za nos az do uplneho konce.

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Moc hezka kniha o tom, ze to, co mame a jak jsme s tim spokojeni, je vlastne jen o uhlu naseho pohledu na to.

05.02.2023 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Ke knize snad ani nejde nic dodat. Tu je proste nutne si precist a verim, ze kazdy inteligentni clovek si v ni musi neco najit. Ano, da se vytknout styl psani pani Borske, nebo podton doby, kdy byla kniha psana/vydana, ale jsou to jen nepatrna zrnka pisku na pozadi velmi silneho pribehu velke ceske osobnosti, a je nutne to prijmout, stejne jako sum starych filmu.

13.10.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

(SPOILER) Jako jo, asi pekne tema. Zpracovani za me dost pokulhava. Vazne policie nekomu zkazi zivot jen na zaklade obvineni nekoho jineho a fotky v supliku? Vazne mama necha dceru v dome uchylaka, co ji zneuziva?! Nevim no

22.05.2023 3 z 5

Brilantne napsane. Napsat k tomu neco vic je zbytecne. Snad jen-doporucuji precist.

15.02.2023 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

(SPOILER) Skvele tema. Skvele zpracovane. Bohuzel mi chybela jakasi autenticnost, coz se u fikce asi da ocekavat. Ale i tak je skvele, ze takove tema bylo otevreno a kniha je opravdu famozni. Mozna bych uvitala (jako neBrnak) mapu predvalecneho Brna a povalecneho, ten mistopis mi, k me skode, nic moc nerikal, ale zase chapu, ze kniha nema plnit funkci faktografickou.

Celou knihu me take mrzelo, ze hlavni hrdinka nenasla odvahu rict nikomu, kdo byl otcem Barborky. Prislo mi to nefer i vuci Bare samotne.

23.12.2023 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pan Hartl je dobry bavic a tam by mel zustat. Spisovatel bohuzel neni. Urovni je to tak slohovka na zakladni skole. Ale verim, i dle vetsiny komentaru, ze sve ctenare to ma. Ja mezi ne opravdu nepatrim a zde bylo i jednou az moc, takze mozna jsou jine autorovy knihy lepsi, ale dost pochybuji.

22.02.2023 odpad!

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Nevim, zda se to hodi napsat, ale asi ano...na knize se mi libi, ze sam autor rika veci tak, jak byly, jak je citil, jak je delal a jak by je udelal znovu. Co velmi ocenuji je, ze se zdrzel "bulvarniho" charakteru, tj. ze kdyz neceho nebyl svedkem (ale vi, ze se to rika/pise), tak rekne, ze to nikdy nevidel, nebo ze to nemuze dosvedcit, nebo ze si nepamatuje. To velmi ocenuji. Libi se mi i hisotricke shrnuti dane problematiky v zaveru knihy. Mozna to mohlo byt spise v uvodu, ale i na zaver je to fajn.

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Detektivka? Vazne? Kde? Vrazda se stala az na strane 194! Kniha je radoby mysteriozni roman mozna. A i tam bych mela dost pochybnosti. Neni to uplne nejhorsi, ale take zadna hitparada. Namet je dobry, zpracovani pokulhava, asi tak bych to shrnula.

14.03.2023 2 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Nevim, kdo ma byt cilova skupina, ale s jistotou vim, ze ja to nejsem. Hrozny blabol - omlouvam se autorce, ale jinak se to napsat neda. Je tam od vseho trochu a vlastne nic. Nicim zajimave, zadny originalni napad...

08.02.2024 2 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

(SPOILER) Super! Jen tedy na to, jak byla Dora chytra, tak to vazne neodhalila, ze co je jeji milenka zac?!

21.08.2023 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

(SPOILER) Za me takovy prumer. Ani nenadchne, ani vylozene neurazi. Tato autorka nebude muj salek kavy. Bylo tam za me opet dost nelogicnosti. Neschopni detsti psychologove, tatinek, co by sam potreboval psychologa (mozna spis psychiatra), holcicka, co mela rada kazdeho, kdo byl zrovna po ruce (babicka? Bela?). Svazek Svatopluk a Eva? To vazne? Eva by musela frcet na necem mega silnem, aby o Svatopluka vubec zavadila pohledem, ne pak svatba a dite. A Blanka? Srazi nekoho autem a nepozna ani zda je zivy nebo mrtvy a kdyz projevi znamky zivota, tak ho zatahne do lesa? Uz chybelo jen aby ho zahrabala. Take mi prislo dost divne, ze ta dalsi holka v aute, co jedina projevila aspon kousek svedomi, by aspon nezavolala anonymne z budky, ze se neco stalo. Cele dost prekombinovane a tak nejak nedotazene.

28.05.2023 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

(SPOILER) Musim priznat, ze to nebylo vubec spatne. Rozhodne me to mile prekvapilo. Na druhou stranu, ma ocekavani nebyla vysoka. Byly tam nejake veci, co mi vadily-proc se musely nektere pasaze opakovat doslovne? bylo nutne se jedine zene u policie tak okate vysmivat? A na zaver se ukazalo, ze je tam nejak moc psychopatu Zpetne me napada, zda tam byl vubec nekdo tak nejak stastny

02.04.2023 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Jeden z nejsilnejsich pribehu, co jsem o KT cetla. Nejednou jsem pres slzy nevidela. Ani po tolika letech a s tolika dukazy se cloveku nechce verit, co vse se mohlo udat. Co dokaze clovek udelat cloveku.

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Pribeh je krasny, tam neni co vytknout, vcetne pouziti realnych udalosti v mistrne kombinaci s fikci. Provedeni a jazyk je za me uz moc kostrbaty. Provedeni vazne v tom, ze nekdy neni jasne, kdo je kdo a kdo je prave vypravecem. Jazyk? To je mnohdy takova silenost, ze jsem mela problem nektere pasaze uplne nepreskocit. Mnohdy nebylo pres samou obraznost ani jasne, co chtela autorka sdelit. Nektere pasaze pro me byly opravdu utrpenim.

25.03.2023 3 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

(SPOILER) Precteno. Tak by se to dalo shrnout celkem vystizne. Kniha ani neurazi, ale ani nijak neohromi. Jestli vas zajima japonska kultura a realie, tak doporucuji radeji jine cteni. Toto je spis denik pubertacky, co se tak nejak sama teprve hleda.

07.08.2022 2 z 5

Posel Posel Markus Zusak

(SPOILER) Zajimavy namet. Bohuzel, i kdyz se mi kniha cetla dobre a cekala jsem, jak to cele dopadne (i kdyz tak od pulky se da konec dost predvidat), tak znovu bych se k ni nevratila. Ztvarneni mi prislo takove ploche a nemohla jsem se smirit s jakousi nelogicnosti - hlavni hrdina se necha mlatit a nic s tim nedela. Plni ukoly a nnevi od koho a ani poradne nevi proc by je plnit mel. Nevim, problem jsem mela s tim tomu celemu tak nejak uverit.

23.12.2023 3 z 5

Co tě nezabije Co tě nezabije Aňa Geislerová (p)

Jako neurazi, ale ani nenadchne.

10.11.2023 3 z 5