Chillia Chillia komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Skvělá knížka, přečtená jedním dechem. Příběh byl velmi smutný a místy neuvěřitelný, co dospělí dokážou a jsou schopni napáchat na malé dětské dušičce. Ač vím , že v realitě takto vyrůstá spoustu dětí, pořád je to smutné uvědomění, že to musí zažívat od nejbližších a mnohdy od nejmilovanější lidí v rodině.

02.10.2023 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Moc pěkná knížka, dobře se četla. Historická linka děje byla skvělá, je z prostředí,kde jsem žila, o to ic mě zajímala. Velmi se mi líbil vývoj jednotlivých postav i příběhu samotného. Těším se na další díl.

22.10.2022 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Malé činy bez pozornosti, dělají velké divy. Naprostý skvost tahle knížka, psaná srdcem a s láskou k přírodě.

22.10.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Ani jsem netušila, že mě knížka, kterou jsem naposledy držela na základce "znovu" tolik ohromí! Kytice je úžasná sbírka balad s temnou, ponurou až mrazivou atmosférou. Mezi mé nejoblíbenější patří Svatební košile, Zlatý kolovrat, Kytice a Poklad. Musím dodat snad už jen to, že ač básně nejsou úplně mým oblíbeným žánrem, tahle knížka je skvost!

18.07.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Výborná kniha, jsem nadšená. Úplně je se ponořila do děje a jako bych tam byla s nimi při bohování, sbírala zeliny, chodila po kopcích Bílých Karpat. Fenomén Žižkovských bohyň ve mě má dlouho zanechá stopu. Jako velký milovník přírody, která byla krásně v knize popsána, mám na jaře v plánu jet a prozkoumat okolí Žítkové.

09.12.2021 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Tahle knížka mě ve školním období minula (nebyla jsem bůh ví jaký čtenář). Ovšem musím říct, že jsem ráda, že nyní si mě knížka "našla", myslím si, že tehdy by mě tolik neuchvátila, jako dnes. Je to nádherný příběh o oddanosti, věrnosti a lásce zvířete k člověku, v dobrém i ve zlém... Neuvěřitelně podrobně, pečlivě a pěkně popsané myšlení a chování Bílého Tesáka, ať už v tamní přírodě nebo u ohně u lidí. Rozhodně stojí za přečtení!

16.02.2021 5 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Naprostá bomba! Pro Island mám slabost a teď i pro Yrsu. Strhující mrazivý příběh s atmosférou, která mě dostala od první stránky. A nepustila mě ani týden po dočtení. Napínavý děj je snad na každé stránce, knížku nejde odložit.

14.02.2024 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Při čtení této knihy jsem se musela několikrát zastavit a nadechnout. Je to vážně silný a temný příběh o totalitním komunistickém režimu v Rumunsku, o kterém jsem neměla opravdu ani ponětí. Navzdory těmto děsivým skutečnostem je v příběhu odvahy, síly, vzdoru a touhy po svobodě víc než dost. Opravdu děkuji za tuto knížku! Nejspíše na ní budu ještě dlouho myslet.

02.03.2023 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Českou detektivku jsem snad zatím ještě nečetla a tahle se mi rozhodně líbila! Určitě má nějaké "své mezery" ostatně, jako většina knížek, každému se líbí něco jiného:), ale za mě je to hodně povedený příběh z prostředí Šumavy, které je zde vyobrazeno hodně temně a tajemně. Ponurá atmosféra celého příběhu byla přitažlivá, knížka se mi četla velmi dobře. Hrozně se mi líbili i postavy, které byly lehce podivínské. Závěr jsem popravdě nečekala a trochu mi to přišlo už moc, ale za mě celkově super.

20.02.2023 5 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

V knížce je spoustu moudrých rad, které určitě lze převést do života. Pěkně graficky zpracovaná. K takovým knížkám se vracím, abych si přečetla, "co zrovna potřebuji slyšet".

02.10.2023 4 z 5

Les, čtyři otázky, život a já Les, čtyři otázky, život a já Tessa Randau

Moc milá a inspirativní kniha s pěknými a jemnými ilustracemi. Příběhem se prolínají čtyři důležité životní otázky, ze kterých budu určitě čerpat. Fajn oddychovka, ideální čtení někde na lavičce v lese :-)

04.03.2024 4 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Knížka, která ve mě zanechala opravdu silný dojem. Velmi těžký a dojemný příběh plný naděje.

02.10.2023 5 z 5

Velmi zajímavá kniha na téma, které jsem ještě nečetla. Silný příběh matky, kterou ovládl strach a jediná chyba, která ji odloučila od dcerky. Děj byl svižný, stránky ubývaly rychle, kniha se mi dobře četla. Doporučuji.

06.10.2022 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Jak jsem četla v několika zdejších komentářích: děj předvídatelný, od začátku bylo jasné, kdo to udělal.... Zřejmě bych teda byla špatná vyšetřovatelka. Měla jsem za podezřelé snad všechny, mě to tedy jasné nebylo:) Děj byl napínavý a velmi svižný, několik zajímavých nečekaných zvratů a ten konec. Knížka se dobře četla a za mě velmi povedený thriller.

17.07.2020 4 z 5

Stopař Děrsu Uzala Stopař Děrsu Uzala Vladimir Klavdijevič Arseňjev

Nádherná čtivá knížka, krásné vyprávění o divoké a nespoutané přírodě, Děrsu je krásná postava. Pro mě je tohle srdcová knížka. Předčítali jsme po večerech při našem putování po Sibiři v srdci Altaje.

05.01.2023 5 z 5

Král šedých medvědů Král šedých medvědů James Oliver Curwood

Velmi krásný a poutavý příběh vyprávěný s láskou ke zvířatům a přírodě. Předčítali jsme si ji po večerech a já se vždy, tak těšila! Thor a Muskva jsou zřejmě moji nejoblíbenější medvědi :) Na motivy této knížky jsem viděla film Medvědi, který je také můj oblíbený.

09.02.2021 5 z 5

Knížku bych doporučila všem, kteří mají rádi dobrodružství, smysl pro humor a nebo se potřebují k něčemu nakopnout. Knížka je čtivá, vtipná a s krásnými fotkami, člověk si udělá představu, jaké krásy může na pacifické hřebenovce vidět a zažít! Tak, teď už jen zbývá vyrazit na trail! :-)
Doplněno o stejně super přednášku :-)

12.01.2021 4 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Psychothriller! A to doslova!
Šokující příběh, který vypráví o hlavní hrdince Barbaře, u které se po znásilnění naplno rozjede totální psychóza a "objeví" se pomstychtivá Barbie, je zvrácený a někdy dost nechutný, ale skvěle a dokonale popsaný. A do toho všeho ještě ty panenky!, které dokreslovaly neméně psychopatickou atmosféru. Závěr celého příběhu drsný, neskutečný.

16.12.2018 5 z 5

Slib Slib Táňa Keleová-Vasilková

Knížka pro pohodové čtení, dalo se celkem předpokládat, jak se bude děj vyvíjet, nicméně to mi vůbec nevadilo. Příběh ze života, stránky ubývaly rychle, knížka se dobře četla. Konec dobrý, všechno dobré:)

08.01.2023 4 z 5

Upečeno s láskou: Kváskový chléb a pečivo Upečeno s láskou: Kváskový chléb a pečivo Iva Trhoňová

Úžasná knížka o kavaskovém pečení. Pro mě je tohle řemeslo umění života, kterého snad jednou taky dosáhnu. Spousta skvělých receptů a krásných fotek, chleby voní jen z fotky! Zatím jsem nepekla chleba podle receptů z knihy, ale chystám se na to, proto knížku neodkládám na dlouho. Doporučuji!

08.01.2023 5 z 5