CharlotteD CharlotteD komentáře u knih

Misery Misery Stephen King

Naprostý masterpiece. Můj nejoblíbenější thriller od Kinga a jedna z mých nejoblíbenějších Kingových knih celkově. Hlavního protagonistu- Paula Sheldona, jsem si zamilovala hned od začátku a fandila jsem mu. Annie jsem zase nesnášela, ač je to jedna z mých oblíbených záporaček (jak tak knižní, tak ta filmová) . Stephen King je právem můj nejoblíbenější spisovatel a Misery rozhodně doporučuji.

23.03.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Dočetla jsem nějaký ten měsíc zpátky a pořád nemůžu na knihu přestat myslet. Nikdy mě žádná kniha nepohltila tak moc jako tahle. Další dva díly si šetřím na prázdniny a teď čtu pár jiných věcí, protože to nechci přečíst během jednoho týdne vše. Neuvěřitelně strhující, napínavé, zajímavé postavy (hlavně Lisbeth). Jeden člověk z mého okolí měl tu drzost říct mi, ať to nečtu a pustím si film, že je prý stejně dobrý (je perfektní- oba dva, ale nesrovnatelný s knihou).

16.06.2021 5 z 5

Edith Piaf Edith Piaf Simone Berteaut

Nejdůležitější na tom je, že knihu psala její nevlastní sestra, která Edith znala jako nikdo jiný na světě, včetně jejich názorů, pocitů a osobnosti. Těžko by ji stejně vystihl spisovatel, kterého neznala. Knihu mi doporučila máma a ze začátku se mi do čtení moc nechtělo, ale stačilo překousat první stranu a četla jsem prakticky nonstop dva dny. Hodně zvláštně psaná biografie o velice zajímavém člověku.

16.05.2021 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Film jsem viděla tak desetkrát, tak jsem si přečetla i knihu a nemá cenu psát plusy, protože o tom vypovídá hodnocení. Prostě mega zajímavé čtení.

13.04.2021 5 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

Zajímavá kniha, ale prvních pár stránek jsem se měla problém začíst. Ve finále je to kniha, která opravdu za přečtení stojí a po cca stránce padesát vás vtrhne do děje, že ji během jednoho dne přečtete. Příběh Ludvíka a Ruth je opravdu silný. Moje druhé setkání s Remarqeuem a nelituji. Přečtu si toho od něj více.

12.06.2021 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Nebylo to špatné. Podobné knihy nečtu moc ráda, protože mám pocit, že mi nic nepřinášejí, ale Eleanor byla opravdu zajímavá kniha. Čekala jsem oddechové čtení a ono to bylo nakonec docela strašlivé. Přečetla jsem za jeden den.

10.06.2021 4 z 5

Nápady čtenáře detektivek Nápady čtenáře detektivek Josef Škvorecký

Zajímal by mě Škvoreckého názor na dnešní knihy detektivního žánru, ale většina klasický autorů tam je zahrnuta a mně se kniha moc líbila. Pravděpodobně jsem ještě nečetla lepší rozbor žánru. Psáno krásně, líbilo se mi, že tam byla spousta ukázek a především je to velice inspirativní (občas si píšu detektivní povídky tzv. do šuplíku). Měla jsem půjčeno a asi si koupím i svůj vlastní výtisk, protože se ke knize jednou vrátím a budu z ní čerpat nápady na čtení.

24.06.2021 5 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Nejedná se o téma, které by mi bylo blízké a tak jsem od knihy (kterou jsem si poslechla v audio verzi) velká očekávání a spíš jsem to brala, jako něco, co po dvaceti minutách poslechu vzdám a radši se začtu do něčeho "zajímavějšího". nakonec se mi kniha o pro mě téměř nezajímavé tématice líbila a já byla nadšena. Docela se to i dá pochopit a to fyziku fakt nemusím.

06.04.2021 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Kubrickův film jsem viděla nejméně třikrát a tak jsem se rozhodla přečíst i knihu. Absolutně nevím co napsat, protože je to bez chyby a ten konec se mi líbil víc podle Kinga.

23.03.2021

Mechanický pomeranč Mechanický pomeranč Anthony Burgess

(SPOILER) Týnština nebyla problémem a já si na ni rychle zvykla, považuji ji za pozitivum a způsob, kterým byla kniha napsána obdivuji. Příběh to byl krajně nudný, jelikož téma o partě kluků, kteří páchají to největší zlo, následnému trestu a přeměně Alexe a jeho osobnosti není něco, co by na knihu o skoro dvě stě stranách stačilo. To co mne zaujalo byla ta morální hodnota a myšlenka, která z knihy plyne. Kubrickovo film, byl také fajn, ale pokud chcete dílo opravdu pochopit, přečtěte si i knihu.

26.04.2021 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

(SPOILER) Kniha se četla opravdu dobře, ale celkově je to takový silnější průměr, který jsem přečetla za jeden den. Co mě však vyděsilo bylo téma. Ještě nikdy jsem nebyla tak ráda za to, že jsem se narodila v ČR a nemusela jsem se tak potýkat s problémy jako hlavní postava Waris Dirie, jejíž příběh je opravdu silný. I přes to, jak byl její život strašný, měla docela štěstí, protože spousta imigrantů z podobných zemí, by třeba celý život skončili na pozici uklízečky, bez znalosti jazyka, zatímco Waris díky své kráse prorazila a dostala se z toho nejhoršího. Jsem ráda, že jsem nezůstala pouze u filmu a přečetla si i knihu, protože je daleko obsáhlejší a ve filmu je vynecháno spousta detailů.

31.03.2021 4 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Mám i oblíbenější knihy od krále hororu a tak nemohu dát plný počet. První polovinou jsem byla úplně nadšená a myslela jsem si, že snad dám všechny hvězdy. Jako člověk co se zajímá o historii jsem si od nadaného žáka slibovala výborný horor se zajímavou (ale hroznou) tématikou. Jenomže mi nepřipadá, že rozhovory starého (příšerného) člověka a chlapce, ze kterého se postupně stává sociopat dostačující a od toho bych prostě očekávala více. V poslední třetině už jsem pomalu ani nevnímala co čtu a začala jsem se v tom ztrácet, což je škoda, protože jinak to bylo bravurní. Film se mi líbil kupodivu snad i víc a to se běžně nestává. I přes mou špatně znějící kritiku bych knihu doporučila.

13.04.2021 3 z 5

Psycho Psycho Robert Bloch

Rozhodně to nebylo nejhorší, ale ze začátku to bylo vše hrozně pomalé a já se po chvíli začala nudit. Z druhé poloviny jsem byla nadšená a knihu rozhodně doporučuji. Přeci jen se mi ale film od Hitchcoocka líbil daleko více. Možná kdybych první četla knihu a pak až koukla na film, mluvila bych jinak a tak doporučuji první číst.

23.03.2021 3 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Nezábavné a musela jsem se do čtení nutit. Film (ta verze z roku 1976) se mi líbila víc a to jsem ji taky nepovažovala za nic extra. Průměrné čtení a nesplnilo moje očekávání. Od Kinga obvykle očekávám více.

03.05.2021 2 z 5

Výklad snů. O snu Výklad snů. O snu Sigmund Freud

Dnes již dost nepřesné a spousta informací, které Freud popisuje byla vyvrácena, nebo třeba to co považuje za fikci (lucidní snění) bylo potvrzeno. Přesto jsem si musela dílo jednoho z otců psychologie přečíst (jako člověk, který by chtěl jednou psychologii studovat) a rozhodně zajímavé čtení, které vás bavit prostě nebude a do čtení se budete nutit.

13.04.2021