Charlie99 Charlie99 komentáře u knih

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Doporučuji mladým indiánům a zálesákům, kteří nevědí jak například postavit stan či rozdělat oheň. Skvělé čtení.

Lovci kožišin Lovci kožišin František Flos

Jedna z nejlepších Flosovích knih. Dobrodružství v Severní Americe.

Albatros Albatros František Flos

Dobrodružná zajímavá kniha, se spoustou zeměpisných a přírodopisných zajímavostí

15.02.2021 5 z 5

Švýcarský Robinson (převyprávění) Švýcarský Robinson (převyprávění) Bohumír Polách

Pěkná knížka, dobře se čte. Škoda že není pokračování

Komanč a zálesák Komanč a zálesák Karel May

První Mayova kniha z dob mnohem starších než ostatní. Zajímavá je jeho náklonnost ka komančům, která se později obrátila k apačům.

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karel May

Volné pokračování Syna lovce medvědů. Boj banditů s tajemnou postavou, u indiánů známou jako Duch prérie.

Divokým Kurdistánem Divokým Kurdistánem Karel May

Pěkné pokračování Karovy cesty po orientu, s nemálo napínavým dějem. A s podivným národem Jesidů, který je pro okolní svět záhadou.

Ztracená řeka Ztracená řeka Zane Grey

Hezká kniha z dob rančerů, kovbojů a banditů.

09.02.2021 5 z 5

Syn lovce medvědů Syn lovce medvědů Karel May

Pěkná klasická mayovka, rozhodně ne žádný propadák.

09.02.2021

Pouští Pouští Karel May

Hezký začátek pro cestovatele, zvláště takového formátu. Někdy mi Kara ben Nemsí alias Old Shatterhand připadá jako příležitostný detektiv, kterému případ pomalu spadne do klína.

09.02.2021 5 z 5

Do země mandarínů Do země mandarínů Karel May

Hezký začátek, bohužel ve vydání vynou nakladatelství jsou přeházeny stránky a některé i chybí

09.02.2021 4 z 5

Vinnetou - 2. díl Vinnetou - 2. díl Karel May

Kniha kterou jsem četl snad dvacetkrát (mluvím i o prvním díle). Hezky psaná, dobře se čte.

09.02.2021

Závěť Vinnetoua Závěť Vinnetoua Karel May

Kniha sice, jako její hlavní hrdina už nemá takovou sílu, jako u předešlích knih, ale i tak je docela pěkná.

20.01.2021

Vinnetou 1 Vinnetou 1 Karel May

Moje první kniha od K.M. a asi i nejlepší kterou napsal. Četl jsem ji v 10 letech a ani za pět let potom jsem nenašel lepší. Za tu dobu jsem ji přečetl alespoň pětkrát. Jen mě mrzí, že každý svazek neobsahuje původní doplňující noveli či povídky, jako jiné, např. Old Death, Sans-ear.

20.01.2021 5 z 5