Charlie99

Dva divošiDva divošiE. T. Seton (pseudonym)

Doporučuji mladým indiánům a zálesákům, kteří nevědí jak například postavit stan či rozdělat oheň. Skvělé čtení.

Lovci kožišinLovci kožišinFrantišek Flos

Jedna z nejlepších Flosovích knih. Dobrodružství v Severní Americe.

AlbatrosAlbatrosFrantišek Flos

Dobrodružná zajímavá kniha, se spoustou zeměpisných a přírodopisných zajímavostí

Švýcarský RobinsonŠvýcarský RobinsonJohann David Wyss

Pěkná knížka, dobře se čte. Škoda že není pokračování

15.02.2021

Komanč a zálesákKomanč a zálesákKarl May

První Mayova kniha z dob mnohem starších než ostatní. Zajímavá je jeho náklonnost ka komančům, která se později obrátila k apačům.

Duch Llana EstacadaDuch Llana EstacadaKarl May

Volné pokračování Syna lovce medvědů. Boj banditů s tajemnou postavou, u indiánů známou jako Duch prérie.

Divokým KurdistánemDivokým KurdistánemKarl May

Pěkné pokračování Karovy cesty po orientu, s nemálo napínavým dějem. A s podivným národem Jesidů, který je pro okolní svět záhadou.

Ztracená řekaZtracená řekaZane Grey

Hezká kniha z dob rančerů, kovbojů a banditů.

09.02.2021

Syn lovce medvědůSyn lovce medvědůKarl May

Pěkná klasická mayovka, rozhodně ne žádný propadák.

PouštíPouštíKarl May

Hezký začátek pro cestovatele, zvláště takového formátu. Někdy mi Kara ben Nemsí alias Old Shatterhand připadá jako příležitostný detektiv, kterému případ pomalu spadne do klína.

09.02.2021

Do země mandarínůDo země mandarínůKarl May

Hezký začátek, bohužel ve vydání vynou nakladatelství jsou přeházeny stránky a některé i chybí

Vinnetou - 2. dílVinnetou - 2. dílKarl May

Kniha kterou jsem četl snad dvacetkrát (mluvím i o prvním díle). Hezky psaná, dobře se čte.

Závěť VinnetouaZávěť VinnetouaKarl May

Kniha sice, jako její hlavní hrdina už nemá takovou sílu, jako u předešlích knih, ale i tak je docela pěkná.

20.01.2021

Vinnetou 1Vinnetou 1Karl May

Moje první kniha od K.M. a asi i nejlepší kterou napsal. Četl jsem ji v 10 letech a ani za pět let potom jsem nenašel lepší. Za tu dobu jsem ji přečetl alespoň pětkrát. Jen mě mrzí, že každý svazek neobsahuje původní doplňující noveli či povídky, jako jiné, např. Old Death, Sans-ear.

20.01.2021