Charley Charley komentáře u knih

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Byla jsem mile překvapená, psaní autorky mě vtáhlo do děje a děj rychle plynul. Neucítila jsem žádná hluchá místa. Popis úmrtí a jejího následného prožívání (nechci zmiňovat pro ty, kteří nečetli) mě opravdu dostaly a i slza ukápla.
Závěr mě ale překvapil a čekala jsem trochu jiný konec (hlasovala bych pro jiný :) ) Nicméně suma sumárum ráda si přečtu i jinou knihu od autorky.

04.01.2024 4 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Přiznám se, že když jsem si v knihovně vybírala knížku kterou budu číst, řekla jsem si : "To bude zase něco pubertálního a hrozně naivního. Všechno na styl stmívání". I přes to jsem si jí půjčila (hlavně tedy kvůli té obálce). A bohudík jsem se spletla. Kniha byla opravdu dobře napsaná. Každou chvíli jsem očekávala něco sladkého a naivního, ale nedočkala jsem se. Přesto kniha měla hloubku (tedy takovou jako se na knihy tohoto druhu dá očekávat). Jelikož to autorka napsala už v roce 1993 nepocítíte z toho styl, který teď vládne světem. Je svá. Proto dávám palec nahoru. Určitě si přečtu další díl :)

05.04.2012 5 z 5

Příběh hezky utíkal. Ze začátku jsem si říkala, že je to nějaké divné a proč by mě to mělo vůbec zajímat, ale postupně se to rozjelo a návraty do minulosti mě naopak bavili. Přečetla jsem to ráda, ale bohužel bych to neoznačila jako strhující dílo, jaké jsem očekávala od ohlasu, který tato kniha má. Pohodové a příjemné čtení, ale jednou přečíst mi to stačilo.

15.07.2021 3 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Knihu jsem dostala včera a dnes už ji mám přečtenou. První asi 2 kapitoly mě sice moc nezaujaly a já se v nich trochu ztrácela, ale to že jsem vydržela a pokračovala ve čtení, jsem dostala mnohokrát zpátky. Během čtení se jen pozastavuji a říkám si - tohle napsala tak mladá holka?! Kupodivu všechny postavy mají svůj charakter vymyšlený do detailu a myšlenky knihy neskákají z jedné na druhou, ale plynule přecházejí tak, jak by to mělo vypadat ve velice dobrých knihách. Což tato rozhodně je. Přečtení tedy rozhodně doporučuju. A ke komentáři přede mnou chci jen dodat - taky si přeji, aby ti dva zůstali spolu.

A taky - kdy že bude pokračování ??? :)

21.06.2011 5 z 5

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Možná že je to tím, že mé předchozí 3 knížky nebyly vůbec romantické nebo tím, že autorka prostě dobře píše. Knížku jsem přečetla během několika hodin. Po několika románech mi přišlo i jako plus, že mezi nimi byl vidět i romantický vztah a trochu souznění, ne jenom fyzická nevysvětlitelná přitažlivost jako v mnoha jiných románech. Prostě a jednoduše dávám prst nahoru.

15.05.2011 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha se mi dostala do rukou ve chvili, kdy jsem sama nebyla v nejlepsi nalade (nastesti ne v takove jako hlavni postava), ale rikala jsem si, sakra, vzdyt tohle take citim, i kdyz v mensi mire. Proc?
Knihu jsem cetla po kouskach a libilo se mi, ze kdyz jsem knihu docitala a pribeh se optimisticnil, tak vlastne i ja si v zivote nasla zase nejaky smer (bez navaznosti na knihu).
Takze si rikam, ze ta kniha ke me prisla v zajimavy okamzik. Mohu tedy za sebe rici, ze se mi jeji cteni libilo.

07.12.2023 3 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

První setkání s autorkou mě velice překvapilo, ale tím dobrým způsobem. Každý příběh byl napínavý a já byla napjatá, jak skončí. Mrzelo mě sice, že ne vždy byl příběh dokončen do úplného konce, takže jsem si musela poté domýšlet, ale i tak to na kvalitě neubralo. Velice ráda sáhnu po další knize autorky.

02.01.2022 5 z 5

Všichni jsou psychopati, jenom já jsem letadlo Všichni jsou psychopati, jenom já jsem letadlo Jan Hnízdil

Upřímně přesně nevím, jak se mám k této knize vyjádřit. Po skončení mi zůstávají rozporuplné emoce. Byla tam řečena spousta pravd a odcházím s pocitem, že si moc přeji, abychom byli schopnosti z tohohle kolotoče vystoupit. Ale zase ne druhou stranu jsem tam cítila hodně osobní antipatie autora (možná jen můj pocit), takže mi to trochu ubíralo na hodnotě obsahu.
Nicméně kniha byla napsána hezky.

06.08.2021 3 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

I když, jak na zadní obálce píšou, bych pak měla chtít spát při rozsvícené lampě, tak jsem nechtěla. Kniha přesto měla spád a četla se velice dobře, jen ten konec mě nepotěšil. Čekala jsem, že to dopadne alespoň nějak spravedlivě.

07.01.2016 4 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Zajímavý nápad pojmout námět Draculy takhle, ale....Ty zbytečně dlouhé popisy okolí, místností a občas i historie mě naprosto nudily. Kdyby tohohle ubylo alespoň tak o 300 stránek, knize by to nesmírně pomohlo. Díky tomu jsem knihu četla hrozně dlouho, protože jsem ji stále odkládala.

21.04.2013

Nepoddajná touha Nepoddajná touha Julie Garwood

No jak tuto knihu popsat....začátek vcelku ušel, ale v celé knížce mi vadilo chování Bradforda....bylo hrozně arogantní a představovalo chování, které na lidech nemám ráda -typický egocentrismus. Po svatbě už teprve to bylo vidět. K závěru se tedy "změnil" , ale proměna je hrozně nedůvěryhodná. Pocit z přečtené knihy mi tedy zůstal takový, že jsem ještě více alergická na despoty. Mojí představu o lásce a romantice tato kniha opravdu nesplnila. Bohužel, takové hodnocení dávat knihám nerada :(
Ale postava, kterou jsem si oblíbila byl Milford - škoda, že o něm ta kniha nebyla :)

11.05.2012 2 z 5

Láska v nebezpečí Láska v nebezpečí Julia Quinn

Už nevím, jaké komentáře ke knihám J. Quinnové psát. Je to prostě veselé pohlazení po duši. Nikdy nechybí vtip, láska a prostě všechno, co potřebujete, abyste zavírali knihu s úsměvem na tváři.

19.11.2021 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Knihu jsem pořídila a měla v plánu číst hrozně dlouho, ale k přečtení mě přiměla až letošní výzva. Měla jsem obavu z depresivnosti knihy, protože tohle není žánr, který bych četla často, ale musím přiznat, že jsem byla mile překvapená. Je to období, ve kterém bych rozhodne nechtěla žít a vážím si těch, kteří to vše prožili.
Kniha byla psána velmi čtivě a skutečně mě zajímalo, jak to vše dopadne a musím přiznat, že se závěrem jsem byla spokojená - ano, nemám ráda smutné konce a takové zakončení mi vyhovovalo.

12.10.2021

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Knihu jsem měla koupenou už spoustu let, ale nějak jsem se k ní nedostala. Teď díky seriálu jsem si řekla, že dřív než uvidím příběh v TV, tak si to přečtu a světe div se, čtení mě opravdu bavilo.
Děj pěkně utíkal a hlavní postavy jsou podle mě sympaticky napsané, takže rozhodně nebudu váhat a jen co se mi dostane do rukou druhý díl, tak si ho přečtu.

13.08.2021 4 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Po přečtení to vnímám jako příběh člověka, který stále hledal dokonalost a i když si to myslel, tak nedokázal vidět krásu věcí, které měl v životě. Ano, při čtení jsem měla chuť Werthera občas přinutit a říct mu: "sakra, dospěj". Život není dokonalý - ať už vztahy, práce, společnost...je snadné utopit se ve snech a představách, ale litovat se a usilovat o dokonalost nás šťastné neučiní. Milujte život takový jaký je a hledejte i malinké kousíčky, které vás činí šťastnými a ty vnímejte přednostně.
Takže jsem si vzala z knihy pravý opak než jak asi měla působit :D

22.07.2021 2 z 5

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

Joe Hill píše velmi čtivě a rozhodně čtenáře nenudí. Nicméně na to, že by to měla být sbírka strašidelných příběhů, tak mi jich přišlo strašidelných jen několik - mezi nejoblíbenější za mě asi vyberu "Dobrovolná internace"..
Bohužel jsem ale asi od povídek očekávala větší napětí. Nicméně, jak už jsem psala - J.Hill píše čtivě a i tak doporučuji k přečtení :)

04.07.2021 3 z 5

Proklatý Proklatý Kevin Hearne

Vtipně a poutavě napsané. Ani chvíli mě to nepřestalo bavit a těším se až si přečtu další díl.

15.12.2017 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Moc dobře napsané. I když jsem četla několik fantasy sérií, které jsou zaměřeny na podobné téma, tak mi z této zůstává něco jiného. S velkým nadšením se pustím do dalších dílů. Navíc se mi líbí, že (na rozdíl od jiných romancí, kde se po počátečním zamilování pár rozhádá kvůli nedorozumění a dá se dohromady až pod tlakem situace) je tady jejich dvojice stabilní a moc se mi to líbilo....jako závan čerstvého vzduchu. Doporučuji :)

05.06.2017 5 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Já mám prostě styl jeho psaní ráda :) i přesto, že má knížka 600 stránek jsem se nenudila a všechny příběhy mě zajímali....spoiler....raději bych byla, kdyby si Arlen vybral Leeshu, je mi sympatičtější.

25.03.2017 5 z 5

Vše pro lásku! Vše pro lásku! Lisa Kleypas

Krásný příběh. Moc pěkně je tady zakončená série Čekanek, jelikož kromě hlavním postav Rafe a Hannah se tu dozvídáme i o životě dalších čekanek. Moc se mi to líbilo.

07.12.2013 5 z 5