chanahd chanahd komentáře u knih

Nezaplatitelný Nezaplatitelný Zygmunt Miłoszewski

Četlo se mi dobře, jen konec byl takový hodně uspěchaný. Jako oddechovka s konspiračními teoriemi to bylo výborné. Takže opravdu takový polský Brown.

01.02.2018 4 z 5

Duch Duch Danielle Steel

Prostě romantika. Ale dobře se čte.

22.01.2018 4 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

A já jsem se bavila. Prostě oddechovka.

20.01.2018 5 z 5

Zuby nehty (19 povídek) Zuby nehty (19 povídek) Ivona Březinová

Sice zajímavá kniha s hororovými povídkami, ale pro děti určitě ne.

09.11.2017 3 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Taková pěkná romantika na dlouhé zimní večery. Čekala jsem romantické čtení plné statečných mužů a krásných žen, sem tam padoucha... a přesně to jsem dostala. Četlo se to dobře, stránky ubíhaly... Nějakou historickou přesnost v romantickém čtení pro ženy nehledám, takže úplná spokojenost.

02.11.2017 4 z 5

Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky Požíračka mrtvol a jiné příšerné historky Ulf Palmenfelt

Kniha pro děti? To jako vážně? Knihu pro děti si představuji s jiným obsahem. A ne s popisem vnučky, co pojídá oko své babičky, s podřezaným psem zavěšeným nad vanou a s masovými vrahy olizujícími ruce.

29.10.2017 odpad!

Běsnění Běsnění A.G. Howard (p)

Zklamání. Část knihy je o tom, jak každý ujišťuje každého, že ho zachránil. A zbytek o umírání hlavních postav. Tak nějak to pokazí dojem ze série.

26.08.2017 1 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Tato kniha mi přišla tak nějak zbytečná, stejně jako pokračování - Dcera.
Škoda, že to nekončilo jen těmi 3 díly, byla by to hezky ukončená série.
Jinak z této knihy oceňuji jen tu první povídku o královně Amberly, to bylo opravdu zajímavé. Ostatní mi přišlo zbytečné. A částí "Co dělají teď" mi to přišlo už úplně zabité. Za mě zbytečná kniha. Navíc mi už nepřišla ani tak dobře psaná, jako ty první 3 díly. Nejhorší snad ty poslední části. Měla jsem z toho pomalu pocit, že to autorka psala proto, že se na tom dalo ještě něco vydělat.

26.08.2017 1 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Vcelku nudná kniha. Těch 528 stran se zdálo nekonečných. Na to, že je to thriller, tak je to opravdu uspávací. Děj se táhne jako čerstvě našlápnutá žvýkačka.. Čekala jsem velké napětí, děj, co mě nepustí a bude nutit číst dál a dál... Nestalo se. Je mi jasné, že doporučovat nebudu, ani se ke knize už nikdy nevrátím.
K tomu, aby se kniha stala bestsellerem, stačí evidentně opravdu málo.

20.07.2017 1 z 5

Carova tajná dcera Carova tajná dcera Jennifer Laam

Čtivá červená knihovna. Dobrá zábava na horké letní dny, kdy člověk nechce moc přemýšlet, spíš si přečíst nějaký ten lehčí žánr. Pokud ovšem nehledáte zábavu, ale historická fakta, zvolte odbornou knihu.

22.06.2017 4 z 5

Zlověstný podzim Zlověstný podzim G.M. Malliet

Nudná, velice zdlouhavá kniha. Děj se šíleně vleče a neděje se téměř nic. Až na tu vraždu. A pak zase nic.
Pokud by se vyškrtalo vše zbytečné popisné kolem, knihy by byla třetina.
Připravte se také na velké množství závorek a poznámek pod čarou. A hlavně - na jednu velkou nudu.

03.06.2017 1 z 5

Turbulentní vesmír Turbulentní vesmír Miroslav Žamboch

Žamboch opět nezklamal. Sice to není taková ta klasika, na kterou jsme u něho zvyklí, ale mě se to líbilo i tak a bavilo mě to.

02.06.2017 4 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Kniha se mi četla dobře. A konec je opravdu překvapivý.

01.06.2017 5 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Taková klasická Agatha Christie. Skvělý Poirot, zapeklitý případ, napětí. Líbilo se mi to moc.

17.05.2017 5 z 5

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

Utahané, rozvleklé. Skoro jsem nedočetla. Nejzajímavější je asi dějová linka z 19. stol. A opravdu divný konec, mě to připadalo jako nedodělané. Jako by prostě jen najednou přestala psát.

15.05.2017 2 z 5

Kočky a jiné příběhy o strachu Kočky a jiné příběhy o strachu Milada Mašinová

Pro mládež od 15 let? Rozhodně ne. Těhotná čtrnáctiletá, snažící se pěstmi do břicha zabít plod, desetiletá dívka čtoucí pornočasopis a za ní nahý starý chlap, vypíchnutí oka novorozenci jehlicí... Vše psané tak nějak odtažitě, jako by to bylo normální. Po dočtení zůstává jen pachuť hnusu.
A jsem poněkud zaražená, že je to zařazeno jako doporučená kniha dětem

19.03.2017 odpad!

Celkově zklamání. Povídky mám ráda, ale z této knihy jsem zklamaná. Některá povídka zaujala, např. Percy Thrillington. Bavil i Stančík. U některých jsem měla problém, nesedlo mi to, přišlo slabé...

18.03.2017 2 z 5

Tři metry vášně Tři metry vášně Halina Pawlowská

Myslím, že tohle je jedna z těch slabších knih. Ale třeba je to jen můj pocit. Jsou od ní jiné knihy, které potěší víc.

01.03.2017 2 z 5

Úkryt před světlem Úkryt před světlem Barbara Erskine

No, dá se to. Ale líbit se bude spíš tomu, kdo od autorky ještě nic nečetl. Protože pokud máte pár knih od ní načteno, budete si říkat: "To už tady jednou bylo, ne?"
A opravdu, bylo. Autorka si vlastně ve všech knihách jede po stejné linii. Nic vás tedy nepřekvapí, už předem víte, co se bude dít.
Nějaká žena se dostane na jiné místo, než dosud žila. Historická budova, části příběhů z jiné doby, spojení s minulostí, kde žila nějaká žena které ublížil padouch, prolínání časů. Všude, žádné překvapení se nekoná.
Nejdříve jsem byla jejími knihami okouzlená. Ale časem to přestane bavit.

18.02.2017 2 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Moc humorné mi to nepřišlo.

11.02.2017 2 z 5