chanahd chanahd komentáře u knih

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha, která rozhodně zvedne náladu. Četla jsem ji několikrát a určitě se k ní budu stále vracet. Tento druh humoru je už dnes hodně vzácný.

14.05.2016 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Kniha bez děje. Sympatickou postavu v ní nenajdete. Zato v ní najdete nenávist, závist, pomluvy, burany... Tvrdost a bezcitnost - k rodině, dětem... Prostě taková vesnice, kde snad není nikdo normální.

23.05.2019 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Vcelku nudná kniha. Těch 528 stran se zdálo nekonečných. Na to, že je to thriller, tak je to opravdu uspávací. Děj se táhne jako čerstvě našlápnutá žvýkačka.. Čekala jsem velké napětí, děj, co mě nepustí a bude nutit číst dál a dál... Nestalo se. Je mi jasné, že doporučovat nebudu, ani se ke knize už nikdy nevrátím.
K tomu, aby se kniha stala bestsellerem, stačí evidentně opravdu málo.

20.07.2017 1 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Skvělá kniha o rodinných vztazích.

10.02.2020 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Bo je pomalu jako Robocop, nic ji neskolí.
No, Angličané mají svého Jamese Bonda, my máme postarší realitní agentku Bo.

V knize se dozvíte mnoho věcí. Co Bo pije, co Bo jí. A jak stíhá dobíhat na záchod, nebo jak to udělá do "gatěk".
Na můj vkus tedy až moc informací, některé věci o jejím vylučování bych snad raději nevěděla.

Co se týká děje, jsem zklamaná. A to i tou historickou částí.
A přesně jak už píše níže Richisa - představa že by ta obrovská vila po válce (i v letech pozdějších) zůstala původním majitelům a v původním stavu, to je dost naivní.
Konec moc nepotěšil.

12.09.2019 2 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Moc nechápu to obrovské nadšení. Nějaká kapitola byla super, nějaká už méně. Od poloviny knihy jsem už měla pocit, že je to vše takové stejné, že se autorka opakuje.
Není to špatná kniha, je to určitě oddechovka co neurazí. Ale díky ocenění jsem asi čekala něco víc.
Graficky je to moc pěkná kniha a ilustrace Honzy Hofmana jsou parádní. Ale rozměr je nepraktický, knížka se blbě držela:-)

31.07.2016 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Vzrušující detektivní román? Ani náhodou. Velice zdlouhavá kniha. Kdyby se "samozřejmě zcela náhodou" neprovalilo, že Robert Galbraith je pseudonym J. K. Rowlingové, neštěkne po knize ani pes a zcela zapadne v záplavě jiných knih. Ale reklama dělá své.
Takže pokud očekáváte napětí, doporučuji sáhnout po jiné knize.

12.09.2014 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Nenáročná oddechovka na jeden večer. Na chvíli zabaví, ale mám dojem, že za chvíli si nebudu pamatovat, o čem to bylo. Žádný zázrak hodný zapamatování se nekonal. Asi jsem čekala víc.
Četlo se dobře, děj ubíhá a stránky letí. To je rozhodně plus.
Hodně lidí mi tvrdilo, jak je to vtipné. Nevím, já na tom zase tolik vtipného neshledala. Mě to přišlo spíš smutné.

08.01.2017 3 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Agatha Christie

Detektivní klasika plus můj oblíbenec Poirot. Napínavé až do konce.

09.11.2016 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Velké zklamání. Viděla jsem dobré hodnocení a nadšené komentáře.
Ale nakonec to nic úžasného nebylo. Tedy já z toho nadšená nebyla, na ostatní to asi působí jinak.
Dějová linka z blázince (Clara) nebyla špatná. Ale i když je to román a ne odborná publikace, tak jsem byla trochu rozčarovaná. "Léčebné" metody co už nejsou od konce století 19. byly současně s těmi, co začaly třeba o 40 let později... Vlastně i autorka sama to přiznává.
A dějová linka současná mi hodně připomínala dívčí románky. Nebo takové ty americké filmy ze středoškolského prostředí, kde cílovkou jsou holčiny max. 13 - 15 let.

29.02.2020 2 z 5

Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá koza aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

A já jsem se bavila. Prostě oddechovka.

20.01.2018 5 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Sice to není přesně to, co jsem očekávala, když jsem knihu začala číst, ale líbilo se mi to. Je to kniha s atmosférou.
Děj plyne pomalu, svým tempem, ale určitou tísnivou atmosféru to má.

09.01.2017 4 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Nejslabší díl série. Tolik dějových linek. V postavách jsem se ztrácela, musela jsem se vracet abych zjistila kdo že to je. Taky jsem měla pocit, že je autorka snad placená od stránky, protože tam bylo narvané kde co. Ta historická část byla podle mě zbytečná. A co ti migranti proboha? Švédové rasisti a migranti hrdinové. Chudinky zničení z cesty přes moře, kde viděli utopené. A pak ještě ta dlouhá cesta, to nevlídné počasí a studení lidé ze severu. A navíc rasisti s předsudky. Policie zklamala, proto situaci museli zachránit hrdinní migranti. Asi to bylo zadání od nějaké neziskovky. Dle mně mohla být tahle knížka poloviční, protože tolik nabalených zbytečných dějových linek jsem ještě nezažila.

14.02.2019 2 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Kniha se mi zdála šíleně zdlouhavá. A Martin se v tomhle díle choval poněkud nelogicky. Při čtení jsem se celkem nudila. Zdá se mi, že je to nejhorší díl ze série. Předchozí jsem přečetla s chutí, tenhle bohužel ne.

11.07.2018 2 z 5

Hadí listiny Hadí listiny Jessica Cornwell

Jedním slovem chaos. Do knihy jsem se díky podivnému stylu nemohla začíst. Děj přeskakuje, najednou je prostě hlavní hrdinka někde a jede se dál... Do toho příliš mnoho ponechaných španělských slov. Rozhodně nečekejte, že budete vtaženi do děje a s napětím očekávat, jak to dopadne.

24.03.2016 1 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Zajímavé. Leč jak se ukázalo, částečně vymyšlené.
Ráda bych věděla, co z toho je nakonec pravda.

18.01.2015 2 z 5

Kniha se četla dobře. Ale je to prostě příběh o dětech - pro děti.
Bát se budete, pokud je vám tak deset. Zaujme opravdu spíš teenagery.

26.03.2013 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Knížka se mi četla dobře, určitě jsem se nenudila.
Ale co ten šílenej konec?

11.09.2020 3 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Těch devadesátek tam moc nebylo. A jak se seznamoval něčí dědeček, z toho jsem moc nadšená nebyla. Asi jsem prostě čekala něco jiného.

15.03.2019 1 z 5

Dobré duše Dobré duše Irena Obermannová

Zkusila jsem, zda detektivka bude lepší než jiné autorčiny knihy. Nebyla. Přiznám se, že jsem nedočetla do konce. Ale hrozně jsem si přála aby tou mrtvolou byla Alice Šíma. Navíc jsem se při čtení děsně nudila.

03.05.2018 odpad!