chanahd chanahd komentáře u knih

Hedvábná past Hedvábná past Markéta Harasimová

Pokud čekáte detektivku pro ženy, přesně to dostanete. Každopádně knížka se četla dobře. Asi si za měsíc nevzpomenete o čem byla, ale je čtivá.

20.03.2019 3 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Těch devadesátek tam moc nebylo. A jak se seznamoval něčí dědeček, z toho jsem moc nadšená nebyla. Asi jsem prostě čekala něco jiného.

15.03.2019 1 z 5

Tajemství sedmi ještěrek Tajemství sedmi ještěrek Veronika Černucká

Sice v tom není ani kousek reality, ale čte se to dobře, rychle... Prostě zábava. Jen tedy Tara je velmi nepříjemná osoba.

07.03.2019 3 z 5

Devadesátkrát jinak Devadesátkrát jinak Eric Walters

Co to proboha bylo? Je špatné být zodpovědným člověkem a to i tehdy, když je puberta za vámi a vy jste plnoletí a čeká vás studium na VŠ. OK je být hlavně závislákem na sociálních sítích (ideálně na všech) a dávat tam info o každém prdu. A dělat ty největší blbiny. Jako vetřít se na cizí svatbu a asi se zdarma nadlábnout, porušit zákon nebo se hnusně chovat k lidem a dát se vyhodit z práce. A to hlavní je mít za kamarádku zamindrákovanou kozu, co vám závidí i vzhled. Asi tak bych to shrnula.
Hlavní hrdinka měla udělat jedinou změnu. Změnit kamarádku.

03.03.2019 odpad!

Hledání smrti Hledání smrti Miroslav Žamboch

Zábavné akční počtení. Prostě můj oblíbenec Bakly. Těším se na druhý díl.

22.02.2019 4 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Nejslabší díl série. Tolik dějových linek. V postavách jsem se ztrácela, musela jsem se vracet abych zjistila kdo že to je. Taky jsem měla pocit, že je autorka snad placená od stránky, protože tam bylo narvané kde co. Ta historická část byla podle mě zbytečná. A co ti migranti proboha? Švédové rasisti a migranti hrdinové. Chudinky zničení z cesty přes moře, kde viděli utopené. A pak ještě ta dlouhá cesta, to nevlídné počasí a studení lidé ze severu. A navíc rasisti s předsudky. Policie zklamala, proto situaci museli zachránit hrdinní migranti. Asi to bylo zadání od nějaké neziskovky. Dle mně mohla být tahle knížka poloviční, protože tolik nabalených zbytečných dějových linek jsem ještě nezažila.

14.02.2019 2 z 5

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

I když jsem si knížky od paní Deváté oblíbila, tak tato se mi opravdu nelíbila.
Zarazila mně už předmluva. Ano, chápu že se píše nelehce když je člověku špatně a to tak, že i zalít usychající kytku je nelehké. Ale je tedy lepší v takové době nepsat a odpočívat.
V knize je jedna taková věta, která to asi celé charakterizuje - "Ovšem z časů, kdy byla ještě čilá, snad ještě nějaké veselí vyždímáme." Snaha prostě něco z toho vyždímat. Za každou cenu.

10.01.2019 1 z 5

Zkrotit vlka Zkrotit vlka Benjamin Black (p)

Nuda, nuda, nuda. Hlavní hrdina pořád jen někam chodí, někam ho vodí. Neví kam, neví ke komu... A tam... tam se zase nic neděje. A to je asi do poloviny zhruba vše. Pak jsem to už vzdala.

04.12.2018 1 z 5

Zoopisník Miroslava Bobka Zoopisník Miroslava Bobka Miroslav Bobek

Zajímavé příběhy, krásné fotky.

31.10.2018 5 z 5

Makak kaká Makak kaká Tereza Kodlová

Prolistováno a pročteno u kamarádky, která knihu dostala jako dárek pro své dítě. Otřesné. Pochybuji že někdo touží po tom, aby jeho malé dítě recitovalo básničky o tom, komu čpí více výkaly.

24.10.2018 odpad!

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Velice, velice zdlouhavé, postavy nesympatické.

21.10.2018 1 z 5

Musím to vědět Musím to vědět Karen Cleveland

Tak u téhle knížky jsem se opravdu nudila. Zdlouhavé, naivní... Pokud to neměla být parodie. Specialistka CIA, co má sice pravomoci číst kde co tajného, která dělá s počítači.. ale počítačové znalosti má asi horší jak žák základní školy. A co jí kdo nakecá, tomu věří. To je asi takový thriller jako Rumcajs.

01.10.2018 2 z 5

Konec Romantiků Konec Romantiků Jiří Hogan

Konec jsem tedy uhádla. Ale četlo se mi to moc dobře.

01.08.2018 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Kniha se mi zdála šíleně zdlouhavá. A Martin se v tomhle díle choval poněkud nelogicky. Při čtení jsem se celkem nudila. Zdá se mi, že je to nejhorší díl ze série. Předchozí jsem přečetla s chutí, tenhle bohužel ne.

11.07.2018 2 z 5

Do poloviny se mi knížka zdála naprosto úžasná. Tedy asi do kapitoly s návštěvou kartářky. Pak se to trochu zvrhlo v něco jiného.
Ale celkově spokojenost. Čekala jsem humor a zasmála jsem se.

24.06.2018 4 z 5

Hřbitovní hlína Hřbitovní hlína Máirtín Ó Cadhain

Nezábavná kniha s protivnou babou.

09.06.2018 odpad!

Hrob třinácté panny Hrob třinácté panny Naďa Horáková

Napínavé. Hlavní hrdinka tedy nebyla moc sympatická. Největší sympaťák z příběhu byl určitě Jozífek. A takový překvapivý konec jsem opravdu nečekala. Takže spokojenost.

18.05.2018 4 z 5

Dobré duše Dobré duše Irena Obermannová

Zkusila jsem, zda detektivka bude lepší než jiné autorčiny knihy. Nebyla. Přiznám se, že jsem nedočetla do konce. Ale hrozně jsem si přála aby tou mrtvolou byla Alice Šíma. Navíc jsem se při čtení děsně nudila.

03.05.2018 odpad!

Diagnóza: učitelka Diagnóza: učitelka Gabriela Falcová

Veselá oddechovka o tom, že vystudovat vysokou školu na prahu čtyřicítky není vůbec snadné. Nenáročné, humorné čtení.

02.03.2018 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

No, co o knize říct? Holger Munch díky nevyspání a silným bolestem hlavy nějak nevnímá. Mia díky litrům alkoholu a práškům je tak nějak mimo. V týmu snad jen jeden normální vyšetřovatel. Občas šílené dialogy...

14.02.2018 2 z 5