cernydrak cernydrak komentáře u knih

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Úchvatné pojednání o člověku beze škol, který zcela sám proměnil pustinu v pozemský ráj.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Dílo nepopsatelné hloubky přesahující pomezí hmoty.

19.10.2018 5 z 5

Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Ani nedovedu popsat, jak moc tuhle trilogii i autora miluji. Vlastně je mi jeho styl psaní dost blízký a je mi velkou inspirací na mé vlastní cestě.

19.10.2018 5 z 5

Putování přírodou: Stromy - květiny - ptáci Putování přírodou: Stromy - květiny - ptáci Laura Howell

Nádherná kniha s velkolepými ilustracemi, které zahřejí u srdce jak uměleckou duši, tak i člověka, který běžně o umění nejeví zájem. Je v ní celkem dost zajímavých informací, které rozšíří pojem o přírodním světě.

SAS - Příručka jak přežít SAS - Příručka jak přežít John Wiseman

S touhle knihou člověk přežije kdekoliv.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nuda. Nechápu, proč je tohle dílo natolik vynášeno do nebes.

19.10.2018 1 z 5

Květy zla Květy zla Charles Baudelaire

Květy zla mě neoslovily. Při čtení jsem měl pocit, jako by to bylo pořád jen to samé dokola.

19.10.2018 2 z 5

BYTÍ - životní filosofie BYTÍ - životní filosofie Josef Zezulka

Snad nejdůvěryhodnější pohled na to, jak funguje Vesmír a vůbec existence sama.

Jsem součástí lesa Jsem součástí lesa Wolf-Dieter Storl

Fascinující životní příběh.

Lucifer a Lilit Lucifer a Lilit Josef Veselý

Zajímavé počtení.

19.10.2018 3 z 5

Čarodějnická kniha Čarodějnická kniha Nicola de Pulford

Vizuální podoba této knihy je opravdu povedená.

Stromy Evropy Stromy Evropy Roland Spohn

Kniha poskytuje spousty informací o stovkách stromů. Ilustrace v ní jsou uměleckým dílem hřející u srdce.

Bratrstvo Bílé lóže Bratrstvo Bílé lóže Otakar Griese

Podivné a tajemné.

Velký snář Velký snář Eili Goldberg

Je to dobrý snář, ale problém je, že by se jeho obsah ve skutečnosti vlezl do knihy A5 standardní velikosti. Je tam obrovské písmo a spousta prázdného vynechaného místa, které slouží jen pro nafouknutí knihy.

19.10.2018 3 z 5

Herbár alebo od alchemilky po žindavu Herbár alebo od alchemilky po žindavu Jaroslava Bednářová

Snad můj nejoblíbenější herbář. Má krásné ilustrace, je přehledně strukturovaný - člověk snadno najde, co potřebuje.

Šamanské léčení Šamanské léčení Fried Froemer

Moje oblíbená kniha plná jednoduché moudrosti o přirozeném žití a bytí.

Magické rostliny Keltů Magické rostliny Keltů Wolf-Dieter Storl

Jedna z nejlepších knih z oblasti magie, bylin a mytologie, jakou jsem kdy za život četl. Wolf je můj životní vzor.

19.10.2018 5 z 5

Samotné příběhy stojí za přečtení, ale ten popis tam je jen pro to, aby byla kniha co nejtlustější. Mnohdy autor popsal jednu věc klidně třikrát.

19.10.2018 1 z 5

Léčivky na zahrádce - Vaše zahrada Léčivky na zahrádce - Vaše zahrada kolektiv autorů

Dobré rady, základní informace. Byla moje první o bylinkách.

Poznáváme stromy v naší přírodě Poznáváme stromy v naší přírodě Joachim Mayer

Knížečka tak akorát do kapsy. Hodí se jako výbava do lesa, jsou v ní ty nejrozšířenější druhy.