čef čef komentáře u knih

Souboj šamanů Souboj šamanů Gary Gabelhouse

Čtenář musí hodně snít, v této knize o "snění", aby ji mohl alespoň trochu akceptovat. Ještě,že je Afrika stále atraktivní. Autor mohl vytěžit asi více.

02.12.2011 4 z 5

Spravedlnost v Divine Spravedlnost v Divine David Baldacci

Dobře napsané, napínavé. Musím si přečíst předchozí epizody.

30.11.2011 5 z 5

Kráter Kráter Douglas Preston

Jedna ze známých variant sci-fi ozvláštněná originální reakcí "lidstva" na nebezpečí. Poutavě podáno, ale chybí zde něco navíc, třeba nějaké reálie pro co bych si chtěl knihu přečíst znovu.

27.11.2011 4 z 5

Láska může být osudná Láska může být osudná James Hadley Chase (p)

Kniha není pro ty, kteří chtějí povzbuzení do života prostřednictvím úžasných úspěchů hlavního hrdiny. Zde kráčí hrdina od jednoho prů..ru k druhému až k definitivnímu konci. Literárně zajímavé, nedoporučuji pro chvíle pohody.

22.11.2011 5 z 5

Tribunál smrti Tribunál smrti Noah Gordon

Výborný román jako vše od tohoto autora.

21.11.2011 5 z 5

Rabi Rabi Noah Gordon

Zajímavé vyprávění ze života židovstva v USA po 2. světové válce. Tak jak jsme uvykli u tohoto autora, vyznění je celkově optimistické a povzbudivé.

20.11.2011 5 z 5

Smrtící záře Smrtící záře Stuart MacBride

Typická britská detektivka současnosti - pochmurná, drsná s barevnými vztahy ve sboru. Stojí za to si jí přečíst!

11.11.2011 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Dick Francis (p)

Určitě souhlasím s Mignardem, děj je jako vždy jednoduchý a přehledný a nejde se od něj odtrhnout dokud knihu nepřečtete.

10.11.2011 5 z 5

Mississippské povídky Mississippské povídky John Grisham

Všechny povídky jsou zajímavé a hodné k přečtení. Těžko srovnávat s jeho romány - tady jde asi o něco jiného.

09.11.2011 5 z 5

Sharpův Trafalgar Sharpův Trafalgar Bernard Cornwell

Série o Sharpovi je velmi čtivá. Pokud mohu srovnávat s jinými zdroji o této bitvě a době, jsou i detaily velmi přesné. Plný počet hvězdiček si toto i další Cornwellova díla určitě zaslouží.

03.11.2011 5 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Deavera mám rád a rhymovky zvlášť. Román je dobře vystavěn a není šablonovitý, udržuje napětí tak jak má, závěr je překvapivý a i dojemný. Přesto jako profesní elektrotechnik musím konstatovat, že technická stránka zápletky je hodně odfláknutá a tedy nevěrohodná, někdy až směšná. Těžko říci kolik se toho "ztratilo v překladu", asi hodně, ale ani autor jistě nemá svědomí čisté. Samozřejmě chápu, že laik píše pro laiky a tak nebudou všichni naprosto spokojeni, stejné ba i větší bláboly jsou například i v Haileyho Přetížení, ale zároveň to navozuje pro mne nepříjemnou otázku, kolik je toho takhle povrchního a nesmyslného i v ostatních oblastech v jeho dalších románech. Jenom pro ilustraci a poučení jeden z mnoha použitých nesmyslů - pára se do elektrického generátoru nepouští - to by dopadlo hodně špatně. Horší je, že ani popisované vraždy elektrickým proudem se takto jistě nemohly stát.

03.11.2011 3 z 5

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Souhlasím a dodal bych, zajímavé i z pohledu severoirského života a zvyků.

28.10.2011 4 z 5

Bod dopadu Bod dopadu Tom Clancy

Vcelku zajímavá zápletka, přesto jsem mírně zklamán, očekával jsem více akce a méně vycpávek. Začíst se dalo práci, závěr byl už OK.

27.10.2011 4 z 5

Kobra Kobra Frederick Forsyth

Literárně suché, ale o to více strhující vylíčení ohromné moci jedné ze zločinných struktur světa. Čte se to velmi dobře, příběh je uvěřitelný i v detailech a ti hodní jsou opravdu mazaní a úspěšní. Přestože kniha nekončí happy-endem, je podle mne ještě příliš optimistická.

24.10.2011 5 z 5

Oči soumraku Oči soumraku Dean Koontz

Tento sci-fi thriller mi tak úplně nesedl, Rhymovky jsou lepší. Zde jsou i hluchá místa. Nezatracuji, číst se to jistě dá.

19.10.2011 4 z 5

Rozsudek ráže 9 Rozsudek ráže 9 Michael Connelly

Příjemné čtení něco na způsob Gardnerova Perry Masona, ale mírně barevnější a současnější. Zápletka slušná, pointa překvapivá.

19.10.2011 5 z 5

Černý vítr Černý vítr Clive Cussler

Trochu jako rodokaps, "velké" literatury se u tohoto autora nedočkáte. Jeho parketa je v líčení námořních operací a v tom je myslím dobrý. Neurazí a někdy i potěší.

13.10.2011 4 z 5

Vítězství orla Vítězství orla Simon Scarrow

Čtivé a pro čtenáře historických románů jistě zajímavé, jakož i celá trilogie.

09.10.2011 5 z 5

Město zmařených snů Město zmařených snů John Cheever

Kniha se nedá zdolat nesoustředěným rychločtením. Chvílemi velmi depresivní povídky jsou jinak velmi dobré a jistě poslouží k lepšímu pochopení některých podivností amerického způsobu života. Osobně však mám v tomto žánru oblíbenější autory a dávám přednost humoru a optimismu před nostalgií a beznadějí.

07.10.2011 4 z 5

Cestou zrady Cestou zrady Tom Clancy

Pozor toto není Casino Royale! Akce zde mnoho není, o to víc je zde intrik a pastí. Je to svět, kde chřestýš je bezbranná kořist, kde zakolísání v řeči, sklon hlavy, sevření prstů je nezvratný důkaz. Povinné čtení pro konspirativní manipulátory! :-)

30.09.2011 5 z 5