Catherine Catherine komentáře u knih

Tajný život krav Tajný život krav Rosamund Young

Skvěle napsaná kniha, může někomu pomoci nahlédnout do života zvířat a uvědomit si, že nejsou jen nástrojem k obživě lidí ale i bytostmi které mají rodiny a pocity. Které jsou obdařeny inteligencí a neuvěřitelně velkým a věrným srdcem.

14.03.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

K teto knize není co víc dodat. Každý by si měl uvědomit, že i dnes někteří lidé žijí v podobných podmínkách ale vyhlídka na šťastný konec není. Tyto příběhy by nás měli naučit si navzájem pomáhat a uvědomit si že každý se nemá třeba tak dobře jako my.

31.03.2018 5 z 5

Jíst slušně Jíst slušně Karen Duve

Rozhodně nedoporučuji lidem kteří mají v úmyslu se o toto téma zajímat nebo se stát vegetariánem a nebo veganem. Možná později až si každý udělá svůj názor. Měla jsem takový pocit při čtení jak kdyby autorka neustále dokola opakovala o co všechno lidi přichází když se rozhodnou jít lepší cestou a o jejím věčném fňukání radši ani mluvit nebudu. Asi jsem moc náročná.

18.09.2017 2 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Očividně beznadějná snaha něco dokázat se může proměnit s trochou úsilí ve skutečnost za mě super :)

11.08.2017 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Za mě super pohádka :D doporučuju

10.05.2018 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Taková čtivá oddechovka. Ani nevíte jak a jste na konci knihy. Ale po přečtení musím uznat že srovnání s mlčením jehňátek docela sedí. Takže zase žádné překvapení.

14.09.2017 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Na tuhle knihu jsem se hodně těšila a nemůžu říct že bych byla zklamaná ale taky zrovna neskáču nadšením. První část Nadaný žák je taková pro mě netradiční Kingovka která u mě vyvolala takové menší zklamání ale i přes to se mi líbila, druhá část Tělo se mi líbila mnohem víc hlavně asi pro to že tam bylo spoustu postav o kterých už jsem četla. Za mě vcelku slušná kniha která neurazí.

07.08.2016 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Moje první kniha od tohoto autora. Za mě supr nemohla jsem se odthnout. Jen mě mrzí že jsem knihu vybrala náhodně a až v půlce jsem zjistila že je toho celá serie. Musím to napravit a vše přečíst. :)

25.05.2016 5 z 5

Co mě naučilo listí Co mě naučilo listí Milena Štráfeldová

Třetí povídková kniha Mileny Štráfeldové. Není co vytknout jako její předchozí knihy prostě super. Vřele doporučuji

13.01.2014 5 z 5

Továrna na štěňata aneb Šmejdi v psím světě Továrna na štěňata aneb Šmejdi v psím světě Simona Smith

Zajímavá kniha se spoustou informací. Jen mi trochu vadilo, že ač překupníci a množitelé berou pejsky jako předměty k prodeji tak jsem z určitého vyjádření autorky měla pocit že o nich smýšlí stejně. Nenajdete perfektního psa jako nemůžete najít perfektního člověka. Proto mi trochu vadilo to vyjádření kupovat zajíce v pytli a tak... neměla jsem z této knihy úplně dobrý pocit. Ale informacemi mě obohatila.

24.10.2017 5 z 5

Sestry B. Sestry B. Milena Štráfeldová

Nejsem fanda ani jedné z těchto hereček, přiznám se že ani načteno o nich nic nemám. Ale způsob jakým píše paní Štráfeldová je mi velmi sympatický , jak vám dokáže citlivým a čtivým způsobem podat příběhy je pro mě prostě dokonalý. Žádná její kniha mě zatím nezklamala, ale z této jsem byla opravdu unešena a přečetla jsem jí jedním dechem.

12.08.2017 5 z 5

Skrytá Skrytá Kristin Cast

No musím říct že jestli někdo nelhal chybí už jen pět dílů do konce tak doufám že spisovatelkám dojde že pak to maj zabalit. Nebyl to až tak hroznej díl ale je to nekonečně dlouhý . A v podstatě je to už desátej díl v kterým je banda nerozhodných školáků co se umí akorát hádat. Občas někdo přeběhne na druhou stranu a jinak v podstatě nic a ještě než otevřete knihu už víte co můžete očekávat. Žádné napětí ani zajímavá zápletka.

14.07.2013 4 z 5

Přepisovačka Přepisovačka Milena Štráfeldová

Musím uznat paní Štráfeldová píše opravdu úžasně mě se to tedy líbilo. Po Kryplících její druhá kniha a zase jsem hltala každé slovo povídek.

08.07.2013 5 z 5

Tibet Tibet Vladimír Sís

Škoda slov, můj osobní dojem je že je tato kniha pro čínská. Nedá vám ani žádné kvalitní informace, jen povrchní pohled autora a spoustu fotek které mi občas přijdou naaranžované.

08.05.2018 2 z 5

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Dlouho jsem se této knize vyhýbala, kolega mě přemluvil abych to zkusila ale není to nic pro mě. Pan Bilbo Pytlík mi byl velmi nesympatický.

11.02.2018 3 z 5

Zvířata jsou naši bližní – výbor z děl světových humanistů a křesťanských myslitelů Zvířata jsou naši bližní – výbor z děl světových humanistů a křesťanských myslitelů Jan Čejka

Až na to věčný připomínání boha super. Když to člověk vnímá tak tam najde i spoustu věcí shodující se s jeho životem. A i když si uvědomujete utrpení zvířat přesto tam můžete najít něco co vás znovu nakope :)

29.08.2017 4 z 5

Srdce v Atlantidě Srdce v Atlantidě Stephen King

Naprosté nadšení, první část už jsem četla dříve v jiné knize ale takhle pohromadě to bylo supr dala bych víc hvězd ale nejde to

30.08.2016 5 z 5

Chlupatý sluha pana faráře Chlupatý sluha pana faráře Arto Paasilinna

Tuto knihu jsem četla na doporučení, bylo mi řečeno, že je to opravdu sranda ale buď to jsem obrovský suchar bez smyslu pro humor nebo nevím. Po první kapitole jsem trpěla ale statečně jsem jí dočetla i přes to že mě nebavila a humorných situací tam bylo velice málo nebo podle mého názoru bych řekla že spíše žádné.

05.07.2016 1 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Nedočetla jsem. Tohle asi neni autorka pro me.

18.05.2016 odpad!

Otrok Otrok Sylva Lauerová

Nevím odkud začít, styl psaní pro mě nebyl to pravý. Občasní smajlíci..... no to snad nebudu ani komentovat. Tuhle literaturu mám ráda ale tohle bylo na mě moc. Asi takhle nějak z části ten vztah vydadá ale to bylo opravdu moc. Jinak nápad dobrej ale nic pro mě

17.05.2016 4 z 5