Carol96 Carol96 komentáře u knih

Cop Cop Lætitia Colombani

Už je to nějaký ten pátek, co jsem tuto odeonku četla, ale i přesto mi její příběh stále zůstává v hlavě. Byla to má první odenka, kterou jsem kdy přečetla, a musím říct, že mě opravdu nadchla.

V knize nalezneme dva příběhy mladých žen. Každá z nich žije úplně rozdílný život než ta druhá. Během čtení jsem si říkala, proč se po každé kapitole tyto příběhy střídají...měla jsem v tom docela zmatek. Říkala jsem si, že to mohly být tři samostatné příběhy v jedné knize...tak proč to je strukturované takhle blbě. Ale když jsem se dostala nakonec knihy, hned mi vše bylo jasné a kniha se mi díku tomu líbila ještě více.

Samotný styl psaní byl celkem čtivý, takže jsem neměla problém se začíst. Jediné s čím jsem měla problém font, kterým je kniha psaná! Příběh mě do sebe okamžitě v táhl a já jsem dokázala cítit všechny pocity, které hlavní hrdinky měly.
Opravdu mohu jen doporučit!

Hodnocení: 5*/5*

15.05.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Námi to končí je má první kniha od autorky, kterou jsem přečetla, a musím říct, že jsem opravdu nadšená.

Autorčin styl psaní mi sedl od prvních stránek, příběh neskutečně rychle utíká... nestačila jsem se divit, jak rychle jsem knihu přečetla. Hlavně jsem se od ní nemohla ani odtrhnout. Vždycky, když jsem knihu chtěla odložit, tak jsem si řekla, že tam bude určitě něco důležitého a přečtu si tedy ještě jednu kapitolu. Poté následovaly další a další kapitoly.

Samotný příběh je neskutečně silný. Romantická zápletka je opravdu dokonalá, i když nemá úplně šťastné chvilky. Dokonce musím říct, že i přes všechno špatné, jsem fandila Rylemu.

Knížku jsem si zamilovala a nejraději bych ji četla stále dokola, protože je opravdu dokonalá. Zařadila bych jí mezi nejlepší knížky tohoto roku!

Jednoznačně doporučuji a stoprocentně se chystám na další autorčiny knížky.

Hodnocení: 5*/5*

15.05.2019 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Kniha je psána velmi čtivě a zajímavě. Líbilo se mi, že autorka velice dobře popsala život v 60. letech minulého století - místy jsem si připadala, že se nacházím v té době.
Je to opravdu velmi drsný příběh hospodyň.
Během čtení jsem byla často naštvaná na bílé paničky, které si myslely, že jsou nejlepší na celém a mohou si k hospodyním všechno dovolit.

Knihu určitě doporučuji každému!

20.08.2017 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Miluji sérii H.P. je to neskutečný a neuvěřitelný příběh!!

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

I když se jedná o young adult knížku, tak musím říct, že mě opravdu bavila od začátku do konce. Myslím si, že jsem se ani na vteřinku nenudila. Příběh byl velice hezky vymyšlený, i když musím říct, že se trošičku podobal knize Jiskra v popelu, kterou jsem nedávno četla. Ale vůbec to pro mě nebyl problém, protože autorka psala jiným stylem, než je psána Jiskra v popelu.
Na knize mě hodně bavil ten „milostný“ trojúhelník mezi Celaen, Dorianem a Chaolem. Stále jsem přemýšlela nad tím, koho si vybere. Nejprve to vypadalo na Chaola, poté na Doriana. Koho si vybrala, zjistíte, když si knihu přečtete.

Styl psaní pro mě byl stoprocentně vyhovující. Neměla jsem problém s tím, že bych se do knihy nemohla začíst nebo něco podobného. Knížka má necelých 400 stránek, což je podle mě takový průměr mezi knihami. Měla jsem jí přečtenou opravdu rychle. Po přečtení této knihy, jsem měla velké nutkání jít do knihkupectví a koupit si hned druhý díl, protože jsem byla opravdu nadšená.
Knihu vřele doporučuji komukoli, kdo má rád fantasy. I když je tato kniha určená pro mládež, tak si myslím, že si v ní najdou zalíbení i dospělí. Velice se těším, až se pustím do druhého dílu, a doufám, že se mi bude líbit minimálně tak, jako se mi líbil tento.

HODNOCENÍ: 96%

26.11.2017 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Knihy od S. Kinga prostě miluji a tato kniha není výjimka.
Příběh je ze života, mohl by se stát komukoli z nás - silný příběh.
Je psána formou monologu, je čtivá, příběh hezky plyne. Během vyprávění se střídá přítomní čas minulým, ale není to vůbec matoucí. Myslím si, že kniha se velice povedla.

24.07.2017

Osvícení Osvícení Stephen King

Toto je kniha, která mě přivedla ke čtení. Poprvé jsem si jí přečetla asi v 9. třídě, jako referát, a byla jsem unesená.
Od té doby jsem přečetla hodně knížek od mistra Kinga a také mám velkou sbírku jeho knížek doma.

Úplně nevím, co bych o ní řekla ... je to prostě od Kinga!!

Doporučuji na 250%!!

10.07.2017 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Konečně jsem se zase po dlouhé době pustila do jiného žánru než je romantika. Nejsem mrtvá je označována jako detektivka či thriller, ale já bych spíše řekla, že se jedná o psychothriller.

Do knihy jsem se začetla prakticky o první stránky. Autorčin styl psaní mi opravdu sedl a já se od knihy nemohla odtrhnout. Příběh postupně gradoval a byl více a více zajímavější. Musím říct, že se mi podařilo uhodnout vraha až skoro na konci knihy (asi cca 50 stránek před koncem). Celou dobu jsem byla napjatá, co dalšího se stane a kam a jakým směrem se děj posune.

U mě se tato kniha určitě vyrovnala Hadrovému panákovi, který u mě byl opravdu top (možná jsou i lepší psychothrillery, ale já v tomto žánru nemám úplně načteno, takže nemám tolik možností, s čím bych mohla porovnávat). Ale rozhodně mohu doporučit a jsem opravdu zvědavá, jak se autorka popere s dalším dílem. Doufám, že si svou laťku udrží, protože se opravdu těším na pokračování.

Obálka knihy: Myslím si, že naše obálka je mnohem hezčí, než ta původní. Opravdu se mi hodně líbí, proto bych ji hodnotila 4,5*/5*

Hodnocení: 4,5*/5*

15.05.2019 4 z 5

Christina Christina Stephen King

Kniha se mi líbila asi jako zatím každá kniha o Stephena Kinga. Takovéto téma jsem v knize ještě nečetla a ani jsem o něm neslyšela. Přišlo mi to jako dobrý nápad. Trochu ukázka toho, že se člověk může zamilovat do svého auta a co se vám stane, když budete mít oči jen pro své milované auto.

Kniha je psána celkem čtivě. Někomu by se nemuselo líbit, že kniha obsahuje pro děj zbytečné části, které by tam nemusely být. Mě to vůbec nevadilo, spíše to byl pro mě plus, protože jsem si hezky mohla představit, co se děje i mimo hlavní dějovou linii.

Je to opravdu zajímavé téma, které bych doporučila si přečíst.

Knihu jsem hodnotila 90%

30.10.2017 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Když jsem knihu začala číst a zjistila jsem, že je psána z pohledu dvou osob, tak jsem nebyla moc nadšená, protože takové knihy nemám moc ráda. Vždy mě to mate a v příběhu se ztrácím. Ale zde je to napsané tak, že vyprávění na sebe prakticky skoro pokaždé kapitole navazují. Kapitoly nejsou vůbec dlouhé, takže se během vyprávění obou postav neztrácíte.
Jinak je kniha psaná velice čtivě a příběh rychle ubíhá. Samotný děj je velice hezky vymyšlený a zajímavý. Kniha se mi opravdu moc líbila a už se těším, až se pustím do druhého dílu. Doufám, že bude alespoň minimálně stejně dobrý jako tento první.
Knihu doporučuji všem milovníkům fantasy. I když se jedná spíše o young adult literaturu, myslím si, že by se kniha mohla líbit i starším.
Za mě tedy určitě doporučuji.
Hodnocení: 94%

27.09.2017 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Kniha se mi velice líbala. Bylo to zase něco jiného. Kniha byla napsána takovým style, že jsem si připadala, že jsem také na nějaké cestě. Začátek byl takový vleklý a otravný. Když jsem se dostala nakonec, tak jsem koukala, jak rychle kniha skočila. Nejsem si úplně jistá, jestli to byl jen můj pocit nebo ten konec je opravdu krátký. Jak jsem se blížila ke konci, tak jsem knihu stále odkládala, protože jsem nechtěla, aby skončila. Přesně jako když nechce, aby cesta trvala ještě déle.
Knihu hodnotím velice kladně a určitě doporučuji!!

04.09.2017 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Je to první kniha, kterou jsem od dvojice spisovatelů přečetla.
Detektivky moc nečtu, nikdy mě ani nelákaly. Ale musím říct, že po této knize se na tento žánr zaměřím asi více.

Kniha mě velice bavila od začátku do konce. Měla jsem vytipované své vrahy. Když jsem se dostala na konec knihy, tak jsem koukala jako blázen, kdo je vrah. Tato varianta mě vůbec nenapadla.
Kniha je psána velice čtivě, děj rychle běží. Je to ten typ knihy, od které se nemůžete vůbec odtrhnout a chce rychle vědět co bude dál.
Za mě určitě moc povedený kousek a přečtu si i další díla od této dvojice. Doporučuji!

29.07.2017 5 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Tento díl mě asi zatím bavil nejvíce. Obsahoval nejvíce napětí a zvratů.

24.07.2017 3 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Knihu jsem přečetla až po shlédnutí větší části seriálu. Musím bohužel říct, že seriál byl mnohem lepší než kniha. Možná, kdybych knihu a její pokračování četla před shlédnutím seriálu, byla by má reakce pozitivnější.
Jinak jako fantasy příběh to není úplně špatné. Čte se to velice rychle, protože je to psané pro mladší lidi.
Hodnotila bych tedy jako lehký podprůměr, ale úplná katastofa to není.

24.07.2017 2 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

První kniha, kterou jsem od autora přečetla.

Příběh je neskutečně smutný. Přečetla jsem jí také asi během dvou dnů - nevím, jestli to bylo tím příběhem ... nebo tím, jak byla je kniha napsána. Ale musím říct, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout a od začátku jsem se chtěla dozvědět, jak příběh skončí.

Doporučuji asi všem!!

Harry Potter a prekliate dieťa Harry Potter a prekliate dieťa Jack Thorne

Když jsem zjistila, že má vyjít další díl Harryho Pottera, byla jsem strašně natěšená, protože jsem četla všechny knihy ze série. Poté co jsem si přečetla anotaci a zjistila, že se to má odehrávat už za Harryho dospělosti, docela jsem z toho byla skeptická.
Ale mé předčasné pocity byly špatné.
Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a byla jsem docela mile překvapená. Sice není na takové úrovni, jako celá série, ale i tak ji hodnotím velice kladně.
A samozřejmě ji doporučuji těm, kteří mají Harry Pottera rádi!!

10.07.2017 4 z 5

Knížka mě bavila asi od začátku do konce. Měla jsem jí přečtenou asi za dvě odpoledne, což už o něčem vypovídá.
Je psaná velice svižně a nejsou tam nějaké zbytečně zdlouhavé pasáže, které by tam ani být nemusely.
Viděla jsem film dříve něž knížku, tak jsem byla docela zvědavá, jak moc si budou podobné. Musím říct, že se tedy v nějakých částech docela dost film lišil. Nicméně oboje bylo velice povedené, ale kniha se mi asi líbila více.
Doporučuji!!

10.07.2017 4 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

I o tomto díle nemohu říct vůbec nic špatného.

Autorka si stále drží vysoce posazenou laťku. Tento díl je plný zajímavých situaci a nečekaných zvratů. Samozřejmě nechybí romantika, která je v každém díle.
Opravdu jsem se na tento díl těšila a nezklamal mě. Autorka splnila má vysoká očekávání a já po dočtení byla spokojená. I když je pravda, že jsem byla i smutná, protože jejich příběh už nebude pokračovat. Mohu jen a jen doporučit, protože se do této série zamilujete od prvního dílu a bude chtít pořád víc.

Hodnocení: 4,5*/5*

02.06.2019 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Toto byla první kniha, kterou jsem od autorky přečetla. Musím říct, že jsem opravdu překvapená. Současnou českou prózu vůbec nečtu, ale tohle mě dostalo.

Autorka píše velice čtivě a téma knihy je víc než zajímavé. Setkáváme se s tím, jak člověk v sobě dokáže vyřešit selhání své vlastní rodiny a hlavně jak to samotného člověka poznamená.

Myslím si, že se autorka téma zhostila více než dobře. Vůbec jsem se během čtení nenudila. Příběh tak nějak sám plynul, žádná část mi nepřišla zbytečná a dokázala jsem se vcítit asi do každé postavy.

Opravdu klobouk dolů před autorku. Doma už mám připravenou i její knihu Houbařka, do které se v nejbližší době rozhodně pustím.

Hodnocení 5*/5*

24.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Do do knihy jsem se začetla prakticky od prvních stránek. Autorka píše opravdu velice čtivě a nedovolí vám knihu jen tak odložit.

Nejprve mi přišlo, že kniha je o ničem. Ale jak jsem četla dál a dál, tak se téma knihy prohlubovalo a já jsem jsem si říkala, že to opravdu za to stojí. Téma je opravdu ze života a autorka ho velice dobře podala.

Jediné z čeho jsem byla celkem zklamaná je konec knihy. Představovala jsem si ho celkem jinak. Jako dopadlo to dobře, ale přijde mi, že to autorka trošku už nechtěla dopsat.

Knihu tedy mohu doporučit. Je to jedna z mála českých knih od současných autorů, kterou jsem četla, a díky ní se rozhodně pustím do dalších.

Hodnocení 4*/5*

19.05.2019 4 z 5