carbici carbici komentáře u knih

Hodně smíchu a pár slz Hodně smíchu a pár slz Blanche Caffière

Zajímavé postřehy ze života autorky (na měření plavek asi nikdy nezqpomenu), pár zážitků s Betty. Nejvíc ze všech mne ovšem zaujala Sydney.

20.09.2020 3 z 5

Rádio stále hlásí Rádio stále hlásí Jiří Slíva

Velmi milé hraní se slovy. Příjemné překvapení.

15.09.2020 5 z 5

Udělej to zítra a další tajemství time managementu Udělej to zítra a další tajemství time managementu Mark Forster

Nabidla par zajimavych rad, ale kdyby byla polovicni, tak by to uplne stacilo

21.07.2020 4 z 5

Matylda Matylda Roald Dahl

Paradni knizka, moc hezky pribeh a bajecny preklad.

29.06.2020 5 z 5

Volejem i peřejemi Volejem i peřejemi Zdeněk Šmíd

Precetla jsem kdysi Proc bychom se netopili a u toho jsem se smala nahlas. Bohuzel ani serial ani tato kniha uz mne nezaujaly. Jako by nekm zmizela vsechna lehkost a vtipky.

15.06.2020 1 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Roald Dahl

Knizka, co se cetla jednim dechem. Prekvapujici zvraty a napinavy pribeh.

23.05.2020 5 z 5

Jarní případ Jarní případ Josef Quis

Hezka knizka pro mensi deti, doporucuji ke cteni vzit i atlas zvirat a zrovna si prohlidnout, jak vypadaji vsichni hrdinove knizky. Je spise na jedno precteni, ale i tak to bxlo nekolik milych veceru.

25.04.2020 3 z 5

Odpočítávání Odpočítávání Timo Parvela

Takova jedhubka, ale vyzivna a chutna a bajecna. Nedokazu urcit pro jak stare deti jsou tyto knizky urceny, ale ja si je uzivam a uz se tesim na dalsi dil.

31.01.2020 5 z 5

Detektiv Prdelka a tajemný vzkaz madam Brambůrkové Detektiv Prdelka a tajemný vzkaz madam Brambůrkové Troll (p)

Precteno se synem za jeden vecer. Ukoly ho bavily a tesil se na kazdou novou stranku, aneb jak zaridit, aby deti pri cteni byly vice nez pozorne.

27.01.2020 5 z 5

Kouřové signály Kouřové signály Jiří Žáček

Smutné i veselé, hravé i vážné jak pan Žáček umí.

13.01.2020 5 z 5

Můj generál Můj generál Karlludwig Opitz

Výborná knížka, která mne hodně překvapila. Autora jsem neznala, ale už pomalu napravuji.

13.12.2015 5 z 5

Alexandr Solženicyn - Století v jeho životě I. Alexandr Solženicyn - Století v jeho životě I. Donald Michael Thomas

Chvílemi se mi kniha nečetla moc dobře, ale pak jsem si na autorův styl zvykla. Přečetla jsem první díl, do druhého se už nepustím.

13.12.2015 4 z 5

Vrať se na start Vrať se na start Raimonds Pormalis

Klasický dívčí románek tentokrát ze sporotvního prostředí. Obsahuje všechny běžné dějové linky. Pro bylo neobvyklé akorát prostředí, knih z Lotyšska jsem zatím tolik nečetla.

13.12.2015 3 z 5

Oxfordská tragédie Oxfordská tragédie John Cecil Masterman

Vcelku poutavá detektivka s klasicky komplikovaným britským příběhem.

13.12.2015 4 z 5

Jak racionálně studovat Jak racionálně studovat Wolfgang Zielke

Klasická příručka, jejíž obsah přesně odpovídá názvu. Některé rady jsou odpovídající době a technické vyspělosti.

13.12.2015

Bodláčí baraganské Bodláčí baraganské Panait Istrati

Zvláštní knížka. Nedokáži se ani rozhodnout, jak moc se mi líbila. Je prostě naprosto jiná, než to, co jsem četla doposud. Děj je každopádně velmi poutavý a popisuje méně známé části Rumunska a jeho dějin.

13.12.2015 3 z 5

Legendy o kráse Legendy o kráse Blažena Šotková

Krátké povídky popisující, jak a proč jsou zdobeny jednotlivé kroje. Není to etnologická příručka spíše pohádková vyprávění.

13.12.2015 2 z 5

Auta 2 - Tajný agent Burák Auta 2 - Tajný agent Burák Lisa Ann Marsoli

Knížka zaujala syna obrázky, ovšem text je krapet překombinovaný a je dost náročné se v něm neztratit, když jste dospělý čtenář, natož poslouchající dítko. Dočetli jsme do půlky a pak jsme to oba vzdali.

11.11.2015 1 z 5

Banán! Banán! Renaud Collin

Zakoupeno pro dítko. Až při "čtení" se ukázalo, že spoustu vtípků pochopit nemůže. I tak to mělo velký úspěch a své si tam našli i rodiče. Jedná se o ideální knihu do auta pro děti, co ještě neumí číst (u nás zabavila na cca 150 km).

19.08.2015 3 z 5