C.Skilark C.Skilark komentáře u knih

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Zklamání. Skvělý potenciál, vždyť filmová Samara mě vždycky dost děsila... Tak jsem se těšila na horor a místo toho jsem dostala detektivku, což není zrovna žánr, kterému bych holdovala. Celkově ale nechápu to zdejší nadšení, všechny postavy mi byly nesympatické a chovaly se dost hloupě, hlavně teda hlavní hrdina uměl jen kňourat. Jejich chování a charaktery taky vykresleny jak od pětiletého dítěte, asi jsem rozmazlená od propracované psychologie postav u Kinga.. ale i tak hrůza. Plus celý děj byl samá náhoda typu "kdyby se ten nepodíval tam, tak by se nestalo to".

20.04.2018 2 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Vždycky jsem si říkala, co budu proboha číst, až nás Stephen King opustí ( kromě jeho knih stále dokola, což vlastně dělám i teď) a hurá už jsem na tuto odpověď našla otázku - jeho syn Joe Hill píše fakt stejně a nemohla bych z toho být víc nadšená ! Špatní spisovatelé většinou při popisu charakteru postav napíšou ten kluk byl takový a makový, kdežto ti dobří spisovatelé vás doslova nechají projít jejich životem, ukážou vám jejich minulost, jejich činy a vy pochopíte jací jsou... To umí Kingové opravdu skvěle hrabat se v lidské duši. Iggy, Merrin, Lee, Glenna, Terry ... všichni mi připadali jako skuteční lidé z masa a kostí, které znám a vyvolali ve mně plno emocí, hlavně teda vzteku na Leea a na Merrin též, než jsem zjistila pravdu. Mimo to ještě pochválím námět ( téma dobro vs. zlo mám obzvlášt oblíbené), hlavně lidé, co začali Iggovi vykládat své nejčernější myšlenky, to bylo vážně zajímavé číst - zajímalo by mě, co bych se já dozvěděla, kdyby mi narostly rohy.

14.04.2018 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

King jako vždy úžasný, akorát ten konec no ... takže za 4 hvězdy

30.03.2018 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Tohle je prostě pecka dle mého gusta. Originálně vymyšlené a ještě čtivě napsané, no co více si přát. Hrozně se mi líbil jak nápad celého fungování OASIS, tak samotného honu gunterů na vejce. Přečetla jsem tzv. na jeden zátah, protože jsem prostě musela vědět, jak to dopadne! Parzivalovi, Art3mis a Acheovi jsem v boji proti Sixerům celou dobu fandila, jakobych to sama prožívala. A to dokonce nehraju hry, ze zmíněných seriálů a filmů jsem toho mnoho neviděla a přesto mě to neskutečně bavilo.

15.03.2018 5 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Jak může někdo zajímavé téma napsat tak nudně? I zírat do zdi by mě bavilo více jak číst tohle.

14.03.2018 odpad!

Nové Pompeje Nové Pompeje Daniel Godfrey

Přestože zbožňuji cestování časem a antický Řím, tak mě Nové Pompeje vůbec nenadchly. Musela jsem se do čtení nutit, což se mi stává málokdy. Osudy postav mi byly ukradené. Vzhledem k tomu, jak nulově byly charakterizovány, bylo nemožné si k nim utvořit nějaký vztah. I celková zápletka a hlavně její rozzuzlení dost pokulhávalo.

12.03.2018 2 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

Bob zná skoro všechno, ale kdy a proč přestali lidé číst, neví. "Lidé jsou většinou hrozně líní," řekl mi. "Touží jenom po rozptýlení a zábavách."
A najednou z ničeho nic, jeho hlas vybuchl. "Vy s tou svou televizí a se svými drogami... A to si říkáte homo sapiens!"
Jsme prázdní lidé
Jsme vycpaní lidé
Skláníme se k sobě
hlavy plné slámy. Hrůza!
Bohužel to vypadá, že k podobné budoucnosti lidstvo směřuje. Čím dál tím více lidí upřednostňuje stupidní programy v televizi, bulvární časopisy, trávení času na sociálních sítích, nesmyslné surfování na internetu, utíkají od reality alkoholem, drogami, antidepresivy... , zkrátka všechny možné činnosti, které lidi zabaví a hlavně u nich nepřemýšlet... Většinou když někomu řeknu, že hodně čtu, jeho reakce je většinou: "No joo, taky bych četl, ale nemám čas." Tak se zeptám, co dělal přes víkend a odpovědí mi je nejčastěji "pařil jsem na pc" nebo něco podobného. Takže doufám, že se tohoto dystopického světa, který Walter Tewis ve Zpěvu drozda stvořil, nedožiju, a že lidé jako Paul Bentley a Mary Lou jednoho dne nevymřou.

25.02.2018

1984 1984 George Orwell (p)

Román 1984 by si měl přečíst opravdu každý.

13.02.2018 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Přestože Metro všichni chválí, tak mě vůbec nezaujalo. I tak jsem dala autorovi ještě šanci a nelituju, Budoucnost je vážně scifi skvost.

13.02.2018 5 z 5