burbot burbot komentáře u knih

Druhá derivace touhy Druhá derivace touhy Tomáš Sedláček

Na knihu jsem se těšila, možná proto bylo zklamání větší. Myšlenky jsou sice stále zajímavé ... ale - jak se jedná o soubor již vydaných novinových sloupků - když čtu na sto stranách stejnou myšlenku minimálně třikrát, začíná být četba značně nudná. Navíc jsem měla smůlu, dostala jsem kazovou knihu, čímž se celkový dojem z knihy ještě zhoršil.

25.03.2019 2 z 5

Kód života - Jak z nás DNA dělá to, kým jsme Kód života - Jak z nás DNA dělá to, kým jsme Robert Plomin

Zajímavé téma podané bohužel poměrně nezáživně a pro laickou veřejnost dost náročně. K tomu se autor často opakuje.

13.07.2022 2 z 5

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Rychle přečtené, docela napínavé, ale na můj vkus už málo uvěřitelné.

11.07.2019 3 z 5

Tenkrát Svět Tenkrát Svět Lukáš Vincour

Nemám nic proti knihám s ekologickou tématikou, ale tato kniha mi přijde jako čirý veganský ekoterorismus pro raný školní věk. "Dvě děti" kopající v lese do hub, neznamená, že všichni lidé huntují přírodu. A pokud je (nejen) člověk všežravec, holt jí i "kuřátka, kravičky, prasátka a ovečky".
Hvězdička v podstatě jen za ilustrace a výtvarné zpracování knihy.

07.01.2019 1 z 5

Překlep a Škraloup Překlep a Škraloup Tomáš S. Končinský

Perfektní! Bavilo se dítě i já. Skvělá práce se slovy, vtipné ilustrace. Prostě plný počet.

02.08.2019 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

3,5 hvězdičky. Nejen díky "DžejBímu" v překladu jsem nakonec radši přečetla v originále. Do pětisté strany ze sedmi set bych místy hodnotila "too long to read", často psané poměrně rozvláčně a zbytečně detailně popisně. Poté příběh zrychlil, nepoměrně vůči prvním dvoum třetinám, a bohužel vzrostla i nereálnost. Jinak bych hodnotila lépe.

09.05.2018 3 z 5

Zápisky a postřehy z cest Zápisky a postřehy z cest Václav Klaus

Kniha byla velkým zklamáním. Za skoro 300,- Kč obsahuje kniha zajímavého na stěží dva listy A4, cenu tvoří především tvrdé desky a silný, lesklý papír.
Prvních padesát stran mi vadil nabubřelý obal každého z postřehů a zvláštní vyjadřování, kdy jsem měla chvíli pocit, že pan prezident píše pro děti nebo "blbečky" a pro dospělé inteligentní čtenáře jen text prokládá odbornými výrazy. Ze zbytku knihy mi přišlo naprosto absurdní, aby na celkových 150 stranách byla s rozdílem 40 stran identická informace, dokonce identický odstaveček!!!
Za nejhorší na knize pak považuji uvedení autora a názvu knihy na KAŽDÉ straně, jakoby čtenář během knihy na jeden večer neudržel informaci, co čte.

26.01.2016 3 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Na knihu jsem se neskutečně těšila, o to víc mě zklamal překlad. Příště radši přečtu před koupí a pořídím originál.

04.01.2016 3 z 5

Jonáš a velryba Jonáš a velryba Monika Elšíková

Trošku se mi nelíbí, že velryba Jonáše povozí, večer prohlásí, že má hlad, načež příběh skončí tím, že Jonáš seskočí "zas někdy" a sám běží na večeři domů.

24.04.2015 3 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Po dlouhé době kniha přečtená sama jedním dechem. Jen mi vadilo, že některé poznámky pod čarou byly zbytečně rozděleny na více stran, přitom jinde byla poznámka i na téměř polovinu strany.

03.04.2015 5 z 5

Jak jsem sebrala odvahu Jak jsem sebrala odvahu Barbora Šťastná

Mně se kniha líbila. Vtipné, čtivé. Místy jsem ale pochybovala o pravdivosti.

10.02.2020 3 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Četla jsem až po Jak jsem sebrala odvahu, proto zklamání z opakujících se témat, někdy až doslova. Jinak vtipná a čtivá oddechová kniha.

10.02.2020 2 z 5

Psychoterapie našich prababiček Psychoterapie našich prababiček Lenka Šnajdrová

Kniha na mě působila psaná "šup, šup". Jak kdyby se autorka nudila na mateřské, když jí zrovna dítě spalo. Obsah i docela zajímavý je, ale při čtení mi vadilo použití bezpatkového písma a spíš hovorový styl. Také bych u částečně odborné knihy čekala odkaz na nějakou použitou literaturu.

31.05.2018 3 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Hvězdičky dolů především kvůli závěru.

19.09.2017 2 z 5

Hasičské pohádky Hasičské pohádky Zuzana Pospíšilová

Z pohádek na mě čiší snaha něco napsat za každou cenu. Ani ilustrace nejsou extra zajímavé. Pro mě zcela zbytečná kniha.

26.06.2017 1 z 5

Světová výstava Světová výstava E. L. Doctorow

Fajn autobiografické vyprávění, náhled do třicátých let New Yorku.
Ale nedoporučuju vydání z roku 2007, neskutečně tiskových chyb.

20.01.2016 4 z 5

Pohádky před spaním Pohádky před spaním Zuzana Pospíšilová

Prvoplánově výchovné pohádky, kde rádoby děj je vždy zcela přizpůsobem poučce. Po dočtení pohádky nepřímo nabádající ke xenofobii jsem knihu radši odložila.
Pěkné jsou na knize jen ilustrace :-)

13.10.2015 1 z 5

Gruffalo Gruffalo Julia Donaldson

Souhlasím s bibi.r, ty dvě chybějící "se" na 20 stránkách á 4 řádky velkého textu jsou hrubou a zbytečně kvalitu srážející chybou. Jinak mi překlad nevadil a veršování přišlo docela příjemným bonusem.

23.02.2015 3 z 5

Líbila se mi některá navržená řešení. Dojem zkazilo zbytečné opakování a hlavně "kavárenské" názory přes snahu o nestrannost.

15.02.2022 3 z 5

Robot v divočině Robot v divočině Peter Brown

(SPOILER) Nemůžu si pomoct, mně ta kniha přišla prostě divná. Divný příběh, divně napsaný text (možná jen divný překlad), divně pojmenované postavy, ... Na ostrov, kde žijí běžná evropská lesní zvířata, se dostane robotka s lidským chováním, která se ale naučí zvířecí řeči, takže se zvířaty naváže přátelství a pak se všichni chovají něco mezi zvířaty a lidmi.

24.01.2021 2 z 5