Bulldog Bulldog komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velká poklona k této knize i k samotné autorce. Některé věty i odstavce jsem si četla dvakrát, abych jejich sdělení uchovala v sobě co nejdéle. Neskutečně dobře a citlivě propojena čeština s nářečím. Takže i já se připojím k zástupu spokojených čtenářů se Šikmým kostelem a rozhodně doporučuji.

22.09.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezká kniha s čistým příběhem o síle, lidskosti a dá se říct, že i štěstí.... Dala bych ji povinně přečíst všem, kterým chybí úcta a pokora..

21.06.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak tohle byl hodně povedený thriller a psychopatická rodinka byla pěkně zvrácená...střídání děje i postav bylo výborné a nutilo mě pořád číst a číst a prosit den, aby nekončil a nemuselo se jít ještě spát :)) Těším se na druhý i třetí díl a rozhodně doporučuji.

31.03.2020 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

K této knize je tady spousta skvělých komentářů a já už asi nic nového nevymyslím, takže aby řeč nestála.. Tato kniha je geniální, nadčasová a tyhle knihy jsou prostě klenotem v knihovně každého kdo má fantazii posunutou o něco dál..

01.01.2022 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Opět skvělý díl a hezké dloubnutí do prostředí nabubřelých smradů, kterým projde spousta věcí, bohužel taková je i realita a takových spolků jsou mraky..a ten konec hmm trochu se mi zamlžilo oko..no pomalu se blíží červen a s ním i další díl a já už se těším.

19.05.2020 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Tak jsem našla další povedenou sérii se sympatickými vyšetřovateli a už se těším na druhý díl..doporučuji těm, kteří mají rádi rychlý děj, není tam tisíc lidí k pamatování a antihrdina je docela zvrhlý magor.

03.05.2020 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

No opět super díl a vůbec nevím co víc napsat...celý vyšetřovací tým je opravdu sympatický a mě tam hodně bavila i lady Overbecková,dračice se vším všudy :)) pomalu si zvykám i když těžko, že v Anglii a ve Skotsku policejní sbor snad vůbec nepoužívá zbraně a občas jsou členové sboru až příliš empatičtí a humánní tam, kde se tomu dá jen těžko uvěřit.. ale jinak samozřejmě knihu doporučuji a čekám na další díl.

28.05.2020 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

No vůbec nemá smysl se tady nějak rozepisovat o superlativech této knihy i autorky, vše už tady za mě napsali jiní knihomolové a mě nezbývá, než druhý díl rozhodně doporučit a je to opět návykové čtení :)

06.05.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Tak mám za sebou další díl a opět hodnotím velmi kladně...má to prostě šmrnc a žádná zbytečná omáčka kolem..doufám, že Angelu Marsons bude ještě dlouho držet literární múza a já společně s Kim prožiju ještě pár příběhů..

05.02.2020 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak třetí díl mám za sebou a paní spisovatelka drží skvělé tempo. Dětství Josie? Nečetlo se to dobře. Matka Josie? Kreatura která by měla hnít v díře s hladovými potkany. Zápletka a její rozuzlení? Velké překvapení, které mě jak jinak opět nenapadlo a já prostě Columbo nikdy nebudu :)

15.12.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Jako vždy skvěle čtení a pan Carter má můj obrovský obdiv. Rozhodně doporučuji.

08.02.2021 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Komu dvojice Poe a Tilly přirostli k srdci v první knize, tak v té druhé se to jen potvrdí..samozřejmě šéfová Flynnová je tam taky dobrá a na oba tyhle komedianty dává pozor..kniha má skvělý námět a mě se čte stejně lehce jako Loutkové divadlo.. velké plus je pro mě jemná dávka humoru.

13.04.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Za mě tedy nejlepší kniha od Backmana..neskutečně vtipná, trochu krimi a plná hlubokých myšlenek. Dočetla jsem a měla chuť ji začít číst znova..tohle bylo pro mě opravdu literární pohlazení na duši..

21.08.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Tuhle knihu rozhodně doporučuji a poslední třetina knihy byla jízda na horské dráze..všichni byli sympoši kromě padouchů to je jasné :)) i když i padouch může být pro někoho hrdina a záleží na každém z nás jak velkou míru spravedlnosti si v sobě nosíme.. a znovu a zas se mi chce zvracet z moci mocných a naší bezmoci je ztrestat za jejich pýchu a hraní si s životy jiných.. Poe pro mě velký borec a konečně jsem tam cítila i tu správnou policajtskou duši no a jeho kámoška Tilly tak tahle holka by měla v mé partě jasné místo a moc mě bavila :))

10.07.2020 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Tak mám za sebou další díl a opět není co dodat, kniha mě svým dějem i napětím vtáhla do sebe a nechtěla pustit..povedený díl. Co mě ale opravdu udivuje i v tomto díle, že tam většinou ve službě místo zbraní používají jen paralyzér a pak občas až přehnaná reakce na slova jako " Mrňavá kolegyňka " kde je toto již považováno za sexistické, tak to jsem se musela smát a zároveň kroutit hlavou..

12.05.2020 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Další díl jak jinak opět výborný a Angela opět nezklamala, moc se mi líbila rozmanitost více příběhu v jedné knize...co mi maličko vadilo, byl někdy až moc zarputilý boj proti rasismu u hlavních představitelů....ne ne Bryante a Kevine tu vaší morální čistotu vám úplně nevěřím..

13.01.2020 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Takhle má vypadat správný thriller. Tenhle díl je opět jako jízda na rozbouřené řece a když už na konci jen tak zlehka plujete, tak poslední věta mi vzala absolutně vítr z plachet a nedočkavě vyhlížím další díl.

27.07.2021 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Přesně typ knihy, kdy na konci koukáte do knihovny a přejete si ať v ní máte třetí díl :))...no a není tam a musíme si holt počkat jak na 037 tak na Sayer a její partu včetně obou úžasných psích parťáků..skvělé čtení a tahle paní spisovatelka se mi neskutečně trefila do vkusu.

04.11.2020 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Hodně, ale vážně hodně povedený thriller, nikde žádné hluché místo a celé to jelo jako po másle..no a jak jinak můj tip na vraha jako většinou úplně mimo mísu :))

10.10.2020 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Jak jinak Kim opět boduje a psychologický souboj mezi ní a Alex byla vysoká hra... nelze jinak, než opět doporučit..

26.10.2019 5 z 5