bulda3 bulda3 komentáře u knih

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Popravdě nic moc. Začátek slušnej, člověk si myslí že ví o čem čte a co může čekat, ale pak se to zamotá, ale né zrovna dobře pro čtenáře...pak přijde konečná zápletka a hele vole další a pak možná ještě jedna už ani nevím o čem jsem četl a je konec. Autor tam toho smíchal až moc, nápad dobrej ale to je asi vše.. ani jedna postava není pro čtenáře sympatická a hlavně uvěřitelná. Nechci být zmr* ale nechápu vysoké hodnocení.

08.03.2022 2 z 5

Kukly Kukly John Wyndham (p)

Pan Wyndham se stává mým oblíbeným autorem. Jeho knihy jsou nadčasové.

V knize Kukly je hlavním tématem intolerance, posílená náboženským fanatismem, který je (podle mého) hlavním průserem v každé době.

11.01.2022 4 z 5

Clayův most Clayův most Markus Zusak

Nejradši bych dal 3,5 hvězdy, rád bych napsal že se mi kniha líbila moc, ale ona se jen líbila.
Příběh byl zajímavý a bylo v něm (jak už u autora bývá zvykem) spousta morálního poučení a krásných lidských momentů, bohužel za mě osobně byl styl vyprávění dost zmatený, hodnekrat se stalo že jsem ani nevěděl o čem čtu, ale na příběhu se nic špatného nenajde, ten byl pěkný.

03.04.2021 3 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Je důležitý si připomenout, že každý z nás je blbec, co se jen snaží ze všech sil.

28.01.2021 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Posel je jeden z těch příběhů na který nezapomenete. Jako jedna z mála růží mezi trním. Je dobře, že takových knih není moc, to si pak víc vážíme takových skvostů.

29.02.2020 5 z 5

Černý cukr Černý cukr Miguel Bonnefoy

Jeden příběh monitorující životy mnoha lidí spojených rumem a zlatem, těžkou prací a vášní a neutuchající touhou změnit svůj osud.
Krátké, ale poctivé čtení.

15.02.2020 4 z 5

Parazit Parazit David Koepp

Pěkný obal, skvělý námět, dobrý a nadějný začátek, ale tím to bohužel končí.
Stejný námět v rukou lepšího autora by mohl být opravdový bestseler. Nemohl jsem se dočkat, až knížku dočtu.

10.02.2020 2 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

První díl - Metro 2033 byl nejlepší, druhý díl špatný a třetí taky žádná sláva, myslel jsem že kniha Budoucnost od tohoto autora byl velký přešlap a jen výjimečně špatná kniha, proto jsem se těšil na sérii Metro a že budu moct konečně vychválit autora do nebes, bohužel nemohu, žádná z jeho knih mě neoslnila a po těchto zkušenostech si další knihu od Dmitryho nepřečtu.

24.12.2019 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Dobrý to bylo.

26.10.2019 4 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Elegantní a zábavné, ovšem né pro každého.

21.09.2019 5 z 5

Horečka Horečka Deon Meyer

Doporučuji.
Kniha je úplně jiná, než co jsem od ní očekával.
Jediné s čím jsem počítal, byla pravdivá brutalita lidí po Horečce. Ovšem to, jak kniha bude dobrodružná a neuvěřitelně čtivá, mě překvapilo. Lepších knih jsem četl málo.
Doporučuji.

17.03.2019 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Tohle nebyla dobrá kniha. 600 stránek prakticky o ničem, jediné, co se dalo číst, byly úryvky z internátu. Zbytečně natažené, nebál bych se říct že půlka knihy je o popisování zbytečností. Nikdy se mi nestalo, že bych přeskakovala odstavce... Čekal mnohem víc od tohoto autora, doufám že se toho dočkám v jeho dalších dílech Metro. Spousta lidí tu píše, že kniha v sobě skrývá moudrost a strašlivou předtuchu budoucnosti, pokud jde o to, doporučil bych knihu Problém tří těles a celou tuto trilogii.

19.01.2019 1 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Závěrečný díl trilogie rozhodně neubral na kvalitě. Myslím si, že takto čtivé a propracované sci-fi tu nebylo a nebude a doufám, že autor bude nadále pokračovat s knihami takového rázu, abych mohl s hrdostí zaplňovat osobní knihovnu kvalitní literaturou.

14.10.2018 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Unikátní téma a tak poutavý příběh. Nemyslím si že, se v tomto žánru někdy objeví kniha stejného rázu. Jedna z TOP knížek v mém seznamu.

05.08.2018 5 z 5

Naprosto se stotožnuji se všemi myšlenkami a názorym které byly zmíněné v knize. Určitě jedna z nejlepších knih co kdy přečtu.

03.08.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Velký potenciál knihy nenaplnil úplně mé očekávání. Ovšem jedna z mála detektivek, které se nyní dají přečíst po tom, co je píše každý druhý.

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Čím více mrtvol a brutality, tím lepší thriller? Vtip. Nemálo přeceňované dílo. Nad nabídkou přečíst si druhý díl jsem se jen pousmál.

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Nebylo to ono. Hlavní hrdinka byla sympatická, ale čtení příběhu už mě tolik nezaujalo. Tuto knižní sérii ukončím u prvního dílu.

Osvícení Osvícení Stephen King

Stačí se vcítit do situací a je hotovo. Velice dobrá kniha.

14.07.2018 4 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Po prvním díle jsem věděl že mě čeká extra třída. Opravdu výjimečná knižní série.
Nejvíce jsem se těšil na opravdu "inteligentní knihu" , která mozek dokáže zaměstnat tak, že vás to baví.

14.07.2018 4 z 5