BrooksWasHere Online BrooksWasHere komentáře u knih

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Veľmi dobrá kniha, páčili sa mi prepojenia na Cujo, Mŕtvu zónu a poviedku Telo.
Na začiatku bol dej celkom pomalý, ale neprekážalo mi to, no (aj tak musím súhlasiť s ostatnými komentármi a ich autormi) koniec ma sklamal, ale nie na toľko aby som musel ubrať hviezdu.
Posledných 150 strán bol masaker, s ktorým sa v niektorých Kingových knihách stretávam pravidelne, no nie v takomto meradle. Za mňa veľké +
Ak si odmyslím záver, tak kniha bola výborne napísaná, nemal som problém sa začítať.
Dal by som 9/10.

21.12.2021 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Jedna z mála kníh, ktorá je pre mňa porovnateľná s filmom.
Ale aj tak o niečo lepšia :)
Knihe by som dal 100 % a filmu 99 %.
Na konci som si aj trochu poplakal (no veľmi málo), čo sa mi pri knihách často nestáva.
Jedna z najlepších Kingoviek :)

11.12.2021

Mamka Pôstková Mamka Pôstková Jozef Gregor Tajovský (p)

Veľmi dobrá poviedka, určite by som si ju prečítal zase :)

04.12.2021 4 z 5

Mor ho! Mor ho! Samo Chalupka

Fantastické !

04.12.2021 5 z 5

Dobrodružstvá Milana Rastislava Štefánika Dobrodružstvá Milana Rastislava Štefánika Tomáš Cíger

Druhá polovica mi už prišla iba ako holý fakt, čo ma skoro vôbec nebavilo čítať, ale rozumiem, že bez toho by to jednoducho nešlo.
Na druhej strane ale oceňujem skvelé kreslené spracovanie :)

01.12.2021 3 z 5

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Ku koncu už som sa trochu strácal. Zo všetkých častí bola táto asi najkomplikovanejšia...
Chýbali mi tu vtipné scény ako v predchádzajúcich častiach.
Ale ako zakončenie série celkom dobré :)

01.12.2021 3 z 5

Apoliena Apoliena Jozef Gregor

Dobrá poviedka, je vhodné nechať si ju prejsť hlavou a až potom ohodnotiť :)

23.11.2021 4 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Prvá Bachmanovka, ktorú som čítal a príjemne ma prekvapila. Zo začiatku to nie je až také zaujímavé, ale akonáhle je tam prvá kapitola odohrávajúca sa v minulosti, tak už som sa začítal (tieto kapitoly sa mi čítali lepšie ako tie odohrávajúce sa v roku 1973 s dospelým Blazeom) .
Keby táto kniha vyšla ako poviedka, podľa mňa by výborne zapadla medzi Čtyři roční doby.
Za mňa 9/10.

08.09.2021 5 z 5

Metallica - Kompletní ilustrovaná historie Metallica - Kompletní ilustrovaná historie Martin Popoff

Jednoznačne najlepšia kniha o Metallice akú poznám. Poznám tri :)

23.08.2021 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Skvelé zakončenie výbornej série :)

21.08.2021 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Fantastické čítanie od začiatku až po koniec.
Jedna z najlepších Kingových kníh.
Koniec bol výborný, nevedel som sa od knihy odtrhnúť :)
Neviem sa rozhodnúť, či je lepšia Mŕtva zóna alebo Zelená míľa...
10,5/10

21.08.2021 5 z 5