Breadfish Breadfish komentáře u knih

U rodinného krbu U rodinného krbu Émile Zola

Možná vůbec nejlepší věc, kterou jsem od autora četla. Popis (malo)měštáckého pokrytectví, falše, lidské malosti, všudypřítomné přetvářky. Autor vše popisuje trefně a bez příkras. Nadčasová kniha o charakterech, které jsou bohužel nesmrtelné. S nikterak velkými úpravami by se dala tato kniha napsat o kterémkoli domě obydleném lidmi, žijícími v roce 2020.

10.01.2020 5 z 5

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Velmi příjemný čtenářský zážitek, umocněný krásným grafickým zpracováním knihy. Příběh mladičké šlechtičny Fleetwood zaujme od prvních stránek a je těžké knihu odložit dřív, než se dozvíte, jak to s ní, s jejím nenarozeným potomkem i s Alicí Grayovou nakonec dopadlo...

25.10.2019 5 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

První polovina slibná, pak nastupují rozpaky. Výborné jsou použité islandské legendy, atmosféra knihy do scény s objevením Anny temná a příjemně gradující, pak se z knihy stává na můj vkus příliš velká fantasmagorie. Otevřené dějové linie si sice mohu domyslet, stejně jako konec, ale asi jsem na to už moc pohodlný čtenář. Neurazilo, ale na to, aby nadchlo tomu přece jen něco chybělo.

14.10.2019 3 z 5

Říkal jsem mu Kravata Říkal jsem mu Kravata Milena Michiko Flašar

Příjemné překvapení, knížka je psaná krásným jazykem, příběh je originální, poutavý, díky místu, kde se odehrává (Japonsko) i dostatečně "exotický". Zatím jeden z nejlepších čtenářských zážitků letošního roku.

15.08.2019 5 z 5

Bohabojné ženy Bohabojné ženy Federico Andahazi

Lahůdkové čtení. Knížka se četla opravdu "jedním dechem". Originální, nápadité, skvěle napsané.

26.07.2019 5 z 5

Okrsek VIII Okrsek VIII Adam LeBor

Tak tohle je fakt parádní kousek. Po všech těch severských detektivkách (nic proti nim, ale čeho je moc, toho je příliš) příjemná změna lokality, současná Budapešť, aktuální témata, zajímavý hlavní hrdina. Jednoznačně plný počet hvězd!

Lincoln v bardu Lincoln v bardu George Saunders

Kniha mě příjemně překvapila. Experimentální román nebude asi to pravé ořechové pro každého, ale za mě rozhodně plný počet hvězd!

21.07.2019 5 z 5

Hokus pokus Hokus pokus Kurt Vonnegut Jr.

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od tohoto autora. Četla jsem ji snad pětkrát. Krátké vyprávění o mluvícím jelenovi dodnes používám , geniální podobenství marnosti lidské existence. :-)

14.01.2020 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Kniha mě nešokovala ani neznechutila, jak jsem ostatně očekávala. Nejhnusnější mi přišlo upálení veverky. Popsané hnusnosti prostě lidé bohužel dělají, ve výjimečných a potenciálně ohrožujících situacích jako je válka pak o to častěji. Líbila se mi jazyková forma, celkem věrohodná, pokud bereme příběh jako vyprávění malého chlapce. Zhruba po dvou třetinách mi ale přišlo, že dynamika děje slábne, konec mi pak přišel takový "nijaký". Stojí za přečtení, ale do seznamu knih, které mohu číst stále dokola Nabarvené ptáče nezařadím.

10.01.2020 3 z 5

Sex za časů královny Viktorie Sex za časů královny Viktorie Fern Riddell

Zajímavé informace o sexuálním životě a vůbec o způsobu myšlení a konání lidí, žijících v 19. století. Populárně naučné, příjemně zpracované, v knize jsou dobové ilustrace a fotografie. Knížka se bude určitě líbit všem, kdo se zajímají o to, jak žili naše praprapra- babičky a dědečkové.

25.10.2019 5 z 5

Jak muži přišli ke svému údu aneb bulharský erotikon Jak muži přišli ke svému údu aneb bulharský erotikon * antologie

Výborné čtení pro všechny milovníky nekorektní "lidové slovesnosti". Čtu už podruhé, napoprvé jsem to dala na jeden zátah, teď si četbu dávkuji, abych si jednotlivé příběhy lépe vychutnala. :-)

26.07.2019 5 z 5

Smrt Zajdy Munroa Smrt Zajdy Munroa Nick Cave

Opět fenomenální Nick Cave, co dodat víc?

Betasamec Betasamec Milan Dohnal

Tak tohle byla pecka. Ne úplně korektní, rozhodně ne vždy laskavý humor, ale po dlouhé době něco fakt ze života. U některých pasáží se nešlo nesmát nahlas.