bravefox bravefox komentáře u knih

Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho Jan Stocklassa

Tuhle knihu jsem brala do ruky bez jakéhokoli očekávání a musím říct, že velmi příjemně překvapila a jedná se o zajímavý počin v oblasti investigativy. A to dokonce tak, že jsem si i podle knihy některá zmíněná místa navštívila.

16.08.2023 5 z 5

Dalších 365 dní Dalších 365 dní Blanka Lipińska

Třetí díl, je asi nejlepší ze všech. Přijde mi, že autorka se časem začala zlepšovat, ale stále je to nesmyslné a šílené.

16.08.2023 2 z 5

Velká kuchařka Čech a Moravy Velká kuchařka Čech a Moravy Roman Vaněk

Tahle kniha už se dá doslova nazývat uměleckým dílem a jedná se vlastně o takový souhrný náhled pod pokličku české kuchyně. Nebojím se říct, že by tato kniha neměla chybět v žádné rodinné knihovně. Pokud totiž nevíte, co vařit, tady si určitě vyberete. Recepty jsou přehledné, fotografie kvalitní a celkově design je minimalistický a nadčasový.

08.08.2023 5 z 5

Ariadna Ariadna Jennifer Saint

Knihu jsem objevila po čtení Kirké a Achielleovy písně od M. Miller, když jsem hledala nějaký podobný typ převyprávění antického mýtu. Kniha sice nedosahuje takových kvalit jako již dvě zmíněné, ale i tak je to nádherný příběh, který stojí za to si přečíst.

08.08.2023 4 z 5

Make home cooking great again Make home cooking great again Marek Pavala

Na kuchařkách Marka Pavaly je vidět kvalitní a profesionální práce a vášeň pro kuchařské řemeslo. A to za mě raketově posouvá jeho kuchařky na jedny z nejkvalitnějších v Česku. Tuhle mám sice o malinko raději než Fuego, ale obě jsou každá svým vlastním způsobem geniální.

Vše sváteční Vše sváteční Iveta Fabešová

Jak moc české kuchařky ve sbírce nemám, tak jsou tři výjimky, které si nemohu odpustit. A to je bílá edice Romana Vaňka, knihy od Marka Pavaly a potom knihy Ivety Fabešové. S předchozí knihou Vše sladké nastavila laťku pěkně vysoko a proto i to nižší hodnocení, ale stále je to jedna z nejkvalitnější českých kuchařek.

05.08.2023 4 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Hans Rosling byl naprosto skvělý člověk se srdcem na svém místě, naprosto neuvěřitelným talentem (nejen na polykání mečů) a moudrostí. A tato kniha je jeho vrcholným kouskem, který by neměl chybět v žádné knihovně. Kniha vás totiž naučí kritickému myšlení, poukáže na fakt, že ne vše je tak temné, jak se může zdát a ještě jako bonus v každé kapitole ukáže, jak moc se člověk přesvědčený o své pravdě může mýlit a to vždy naprosto podmanivým způsobem, že i po dočtení se chcete neustále mýlit dál, jen aby jste mohli být přesvědčeni o opaku.

05.08.2023 5 z 5

Let duchů Let duchů Bear Grylls (p)

Ani nevím jak jsem zjistila, že Bear něco takového napsal a pamatuji si, že když jsem si prohlížela obálky, říkala jsem si, že to asi bude pěkná blbost. Ale to, co je uvnitř je až nečekané, tohle je dobrodružný román se vším všudy! A kdo má rád Gryllsovy pořady, určitě nebude litovat.

05.08.2023 5 z 5

Sitopie: Jak zachránit svět pomocí jídla Sitopie: Jak zachránit svět pomocí jídla Carolyn Steel

Kniha je vlastně takové mapování vztahu mezi jídlem, místem kde žijeme a vlivem na společnost. Je zajímavé číst o věcech, které jsou vlastně naprosto zjevné a logické, ale prostě vás to jen tak nenapadne a postupně všechno zapadá do sebe a vzniká z toho jeden velký aha-moment. Je to docela náročné téma, ale moc příjemně se to v tomhle podání čte a to i díky tomu, že autorka přidává své vlastní zkušenosti a zážitky. Věřím, že tohle nemusí sednout každému, je to dost specifické, ale za mě nádherná kniha i zdroj další literatury.

23.04.2023 5 z 5